Oldal: 276 / 276 ElsőElső ... 176226266272273274275276
Eredmény: 2.751 - 2.755 (2755) összesen

Téma: 433MHz

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.300
    Én próbáltam az OpenLRS-t, OrangeLRS hardware alapokon, de elpártoltam tőle. Sok energiát öltem a dologba, de mindig volt valami probléma, végül a teljes megszüntetés mellett döntöttem.
    Épp most tervezgetem az EzUHF rendszeresítését, kolléga személyes tapasztalatai és támogatása alapján. Ráadásul most a Hobbykingnél elég jó áron mennek a modulok.

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.041
    Azért aminek nincs topikja az azért lehetséges, mert nem használják, vagy azért mert nincs szüksége topicra mert egyszerű és működőképes nincs mit beszélni róla..

Ha dipole antennát használunk az irányításra ott vegyük figyelembe a polársíkot!!!! Mivel ez az antennafajta síkpolár antenna, ezért a két antenna polárszögének egyezni kell, vagyis párhuzamosan kell állniuk..

A gépen ugye függőlegesen állnak az antennák vagy legalábbis így lenne célszerü, és ezt kellene tennünk a földön lévő antennával is.. Ha nem így áll akkor bizony megesik, hogy a hatótávunk jelentősen lecsökken..

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.119
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem még mindig valami ős OpenLRS FW-rel küldik...
    Első dolog legyen lecserélni a fw-ét, adón, vevőn egyforma verzióra!
    Nemhiába írják (régebben legalábbis) a HK-n is, hogy csak az vegye meg aki fel is tudja programozni, beállítani.
    Először én sem cseréltem le, meg is szívtam vele. Fw csere után tökéletes, pedig elég régen töltöttem le új fw-t hozzá. Persze én max. pár 100m-ig használom kopteren, whip antennával (adón és vevőn is). Talán egyszer mentem el 500m-600m -re vele.
    https://hobbyking.com/en_us/433mhz-w...na-sma-rp.html
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-10-26 20:23

Senior Member lexionos logója
    Hely
    Amsterdam-Magyarország
    Hozzászólás
    313
    Szerintem elég megbizhato a orange lrs, olcsó és szép tavokat lehet vele repülni.
    Nekem nem volt bele gondom, kivéve amikor kezdőkén eladtak nekem egy hibásat.
    400 mw teljesitményből kilehet hozni egy nagoya,dipol parosal 35km ha celzottal vagy tudta a 45km.
    Ha ez sem elég kicsit lehet növelni a leadott teljesítményt akár 2000mw is. Az meg ha valakinek kevés és még ezt is tulrepüli,ami magyarország legterében nem kis batorság, megnézem szivesen a longrage videojat .
    Ha viszont anyagilag el vagy vastagon engedve , vegyél nevesebb cuccot és nem kell mókolnod.
    Vannak akik jobban szeretnek alakítani, próbálkozni,szerelgetni, vannak akik a készre esküsznek.
    A drágább biztosan jobb.
    Kinek melyik jön be
    Utoljára módosítva: lexionos által : 2017-10-27 00:08
    Mini talon. Long range fpv.
    Aurora 9
    .....

Senior Member
    Hozzászólás
    250
    Készítettem egy új fedelet az Orange LRS modulnak. Felfelé van az antenna csatlakozó, nem kell szétszedni programozáshoz, és nem olyan törékeny mint az eredeti. PETG-ből nyomtattam ki. Mellékeltem az stl fájlokat. A két kis darab a panelt tartó tüske, így külön sokkal könnyebb kinyomtatni.
    orange_lrs.jpgorange.zip

Oldal: 276 / 276 ElsőElső ... 176226266272273274275276

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve