Oldal: 266 / 266 ElsőElső ... 166216256262263264265266
Eredmény: 2.651 - 2.657 (2657) összesen

Téma: 433MHz

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.420
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ellenkező esetben a gép addig köröz, amíg az akku le nem merül, és a gép lezuhan...
    Ezt tudom cáfolni. Az átesés elleni védelem miatt, amikor csökken a motor fordulatszáma és fogy a felhajtóerő, viszonylag szépen leszáll magától.
    Csak arra kell vigyázni, hogy ne legyen semmi az útjában ilyenkor.

Szerk:
    Ehhez az ESC-nek úgy kell beállítva lenni, hogy hagyjon naftát az APM-nek, tehát hamarabb álljon le a motor, még mielőtt teljesen lemerül az aksi.
    Utoljára módosítva: _hori által : 2017-02-05 15:55

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.008
    Az átesés elleni védelem ugyan jó dolog, kell hozzá magasság...mostanában került fel egy videó, ahol lezuhant egy RMRC Anaconda, valami meghibásodott, vagy rosszul volt az FBW sebesség beállítva a paraméterek között...a gép átesett, a rendszer próbált beavatkozni, de magasság híján a gép lezuhant...Nekem eddig kétszer mentette a gépet a rosszul kalibrált légsebesség szenzor miatt, de szerencsére 100 méter magasan voltam, így működött a kód...

Ha az ESC rosszul van programozva, és botor módon nincs másodlagos (esetleg pixhawk esetében harmadlagos) táp a vezérlőbe...az gáz...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2017-02-05 16:11
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.420
    Eddigi értelmezésemben az átesés elleni védelem arról szól, hogy nem engedi a légsebességet egy bizonyos érték alá menni.
    Lehet rosszul értelmeztem és ez valami extra kód, de akkor meg a sima autonóm repülése az, ami miatt szépen leszáll ilyenkor.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.008
    Hááát...szerintem az az Minimum_speed_FBW (vagy mi) lesz...a STALL_PREVENTION az áteséskor a kivevő manővereket csinálja...gázt ad, és a megfelelő módon mozgatja a kormányfelületeket, így nem nekünk kell erőlködni vele...emlékeim szerint arduplane 3.4.x-től van benne a kódban...

Ehhh...OFF-olunk itten...
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.420
    Jó! Tulképpen mindegy mitől nem zuhan le RTL közben, ha lemerült az aksi, az a lényeg, hogy nem teszi.
    A minimális fölötti sebességre törekvés önmagában nem lenne elég, észre veszi azt is, hogy hiába próbálna gázt adni, ez nem segít és máshogy jut sebességhez, szerencsére nem a magassághoz ragaszkodik mindenáron, mint egy kezdő, nem robotpilóta.

Member
    Hozzászólás
    46
    Sziasztok!

Gondolkozok egy ilyen rendszer vásárlásán http://www.ebay.com/itm/ChipTX-and-C...m/112302747297
    Tudnátok véleményt mondani róla?

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.861
    Alkatrész szinten nagyjából ugyanaz, mint a hobbykinges Orange Openlrs, csak tettek rá egy usb alzatot, illetve, ha jól nézem, 5 voltról megy az adómodul így az egyébként bőven elegendő 400 mW helyett 800 jön ki belőle 433 MHz esetén (a 868 és 915 MHz modulokból meg 400 mW körül, mert olyannal is lehet kérni). Ja és lehet kapcsolóval csökkenteni a teljesítményt, és ez, ha jól tudom be is állítható, hogy milyen teljesítményszint legyen.

Oldal: 266 / 266 ElsőElső ... 166216256262263264265266

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva