Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (37) összesen

Téma: VTOL repülő

Senior Member
    Hozzászólás
    199

VTOL repülő

Köszönöm a gyors segítséget!

Senior Member
    Hozzászólás
    199

VTOL repülő

Szia mindenkinek!Bár,nem lehetünk túl sokan.. :lol:
    Kogasom! Mivel te indítottad,hozzád a kérdés..nem gond,ha én is beszállok pár felvetéssel/kérdéssel..ha csoda történik,még akár építési eredménnyel is!?. :lol: Ha gond,majd másik topicba kérem át.
    Valami ilyesmivel szeretnék kísérletezni:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Azért használtam a kísérletezni kifejezést,mert lényeg a kíséletezés/próbálkozás..ez reális is.Ha pedig,véletlenül repülne is,az már csak hab a tortán
    V-22 Ospreyről van sok kép,adat a neten.A képeket azért raktam fel,mert
    magyar nyelvű anyag talán még nincs.Repülős füzet-könyv sorozatban találtam.
    Rc modellben is előfordul.kb 3-4 ilyen saját építésű modell videót is találtam.
    Pld.pici kis váz +két axi talán 2212?
    A többi inkább robbanós,1m körüli.
    Ha sikerül,majd egyszer scale V-22 lenne 2x axi 2808.
    Egyenlőre inkább csak majdnem szó szerint deszkamodel..hogy ne fájjon neki. A motor is csak "csengő"
    Most éppen az ellentétes emelkedésű légcsavarokkal problémázok.
    Ha másnem,megpróbálom egyfelé forgással is.
    Kép is lesz,ha már megmozdult a földről.
    Eredetileg,azt gondoltam,majd ha már működik,akkor írok ide..ne égessem magam.
    De mindegy..Úgyis kezdő vagyok úgy építésben,mint reptetésben..ha nem repül,az csak papírforma..
    Közben építek egy vitorlást /hajó/ is..van egy nagyobb habgépem..majd az repül,ha a másik nem.

Fuhur!
    Köszi,a figyelmeztetést.., és hogy nem mondtad milyen hülye vagyok..
    Ez kimondottan kezdő gépnek tűnik..szépen felszáll helyből..aztán
    -ha sikerül- ugyanoda vissza.Semmi nyaktörő,szédítő leszállási mutatvány..
    Komolyabbra fordítva.Amivel kísérletezek,az első nekifutásra inkább a szárnyal együtt mozgó légcsavaros
    típusra hasonlít.De hátul nem lesz/remélem/ légcsavar.
    Lenne két szembeforgó légcsavar külön szabályozva..amennyire lehet közel egymáshoz..egy nehezéket/akksit/ pedig egyenlőre egy szervó mozgatná a hosszanti súlypont korrigálása érdekében.

Ez egyenlőre sima 3-sáv.Ha sikerül stabilizálni,lebegtetni,szokni az irányítását..akkor jönne csak a törős fejezet.
    Az axikkal kijönne a kétszeres statikus húzóerő..szerintem,ez sokat
    segít az átmenetben.Tipp..ha a két légcsavarral+súlyponttal
    sikerül legalább oldalra stabilan tartani a gépet..legfeljebb
    csúnyán..de majd csak átvált egyenes repülésbe..legfeljebb felefelé először. :wink: Ha nem a légcsavar fordulna véletlenül előre,hanem a gépet húzza hozzá..
    Az eredetiről /V-22/ írják,hogy az átmenet automatikus.Nem lehetett ott sem egyszerű..
    Talán itt is az lenne eredményes..A gépben lévő elektronika
    egyenesbe állít x,kibróbált idő alatt.Véghelyzetben a csűrőknek
    visszaadná a vezérlést.
    Nekem pedig ezalatt lenne időm csak a gép stabilizálására figyelni.
    Ez kísérlet-játék.Ha nagyon nem megy..majd helyette egy másik -kevésbé meggondolatlan- modell ötletemnek járok utána.
    Buktató...biztos sok van/lesz benne..és Murphy is. :lol:
    Ha lenne időnként türelmed,időd és megosztanád a tapasztalataidat,azt nagyon megköszönném.Ugyanígy a nehézségek felfedése is előrevihet.
    Bárki mástól is szívesen venném..
    A kis úfós négylégcsavaros...ez is tetszett.Láttam képet valahol a neten 1:1 méretű repülőről is,amelyiknek a négy "szélén" voltak a légacsvarok.
    Ebből most a giró érdekelne./hátha nem tudom én sem elkerülni/Hogy működik az érzékelő.Esetleg tudnál róla
    képet küldeni?

Köszönöm,előre is!Geo
    ..Úgylátom,szépen felhízlaltam a topicot. :lol:
    Hahó többiek!Ki hol tart ebben a témában?

Senior Member
    Hozzászólás
    886

VTOL repülő

Szevasztok!
    Én a Vertigo-t szemeltem ki magamnak és egy AXI 2208/20-as motorral szeretnék megépíteni egy hozzá hasonló gépet. A fedélzeti mikrokontroller már készül, giroszkópot egyenlőre nem tervezek bele a költségek miatt. Ha a mikrohelivel tudok lebegni akkor miért ne menne egy Vertigo-val is?
    Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen légcsavarral mekkorát húz az AXI-m 3cella LiPo-val? Olyan 350-400g-ból jönne ki kb. a gépezet.

Geo: Szerintem egyszerűbb, olcsóbb és biztosabb egy Vertigo mint egy Osprey. Ettől függetlenül szívesen látnék egyet
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Senior Member
    Hozzászólás
    199

VTOL repülő

Szia Sys-Ak!

Sajnos,most nem tudom hol..de létezik 2-3 hatalmas teszt-táblázat és
    2-3 motocalc-szerű progi,ami talán megmondja.
    Viszont,nem vágnak túlságosan egybe az eredmények./a gyári ajánlással
    sem/
    Pld. nekem a motocalc nagyon szomorú eredményeket adott mindig.
    Zabál limit felett és alig húz./nagyobb motorokkal/
    Van valami fura nyelvű és valami egyetemi,színes csíkokkal.
    Most jól megmondtam! :lol:
    Majd igyekszem előkeresni!
    Én pedig a Vertigot is szívesen látnám repülni!

Neked jobbak az esélyeid.Ha van már eredmény tennél fel képeket!?
    Sok sikert!Üdv!Geo

..Éppen javasolni akartam magányra vágyóknak ezt a topicot...

Senior Member
    Hozzászólás
    886

VTOL repülő

Perszehogy írok ahogy halad előre a dolog.
    Én is néztem már ilyen excel-es gányolást, de messze-messze nem adott reálisnak mondható eredményeket se...
    Majd bemegyek Origo-ba aztán rápróbálunk többet is, aztán kiválasztom hogy melyik a legoptimálisabb (egy bizonyos terhelés fölött már erősen romlik a hatásfok ugyebár). Fontos a tolóerő, de a fogyasztás sem utolsó szempont.
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

VTOL repülő

Sziasztok,

barmennyire is szep es jopofa az az Osprey, eleg sok problematok lesz vele :-(
    Egy bizonyos dölesi szögnel mar pofara is esik, nemcsak a modell, de sajna az igazi is (ha jol emlekszem, mar 40°-nal siman le is "csuszik") :-)

Azt a rotorokkal együtt fordulo szarnyat akar csirajaban is elfelejtheted !!
    Mi ott a szarnynak a tulajdonkeppeni feladata ?? Azert ragasztottak öket oda, hogy a rotorokat tartsak, vagy talan valami a repüleshez is hozzatartozo feladatuk van, mint pl. felhajtoerö, etc.... ???

Lehet hogy tök hülye vagyok a dologhoz, de szerintem ha egy szarnyat mondjuk csak 65°-ban elforditasz (legyen az most elöre, vagy hatra), szerintetek mi szerepe lesz akkor annak a szarnyfelületnek ??? Emelni fog, vagy fekezni, vagy csak a ket rotort tartja majd a ket vegen ???

Valami santit itt a fantazialasban, nem ???

Ha jol emlekszem, meg valami olyasmit is meseltek nekünk "anno dazumal" a tanszeken, hogy a rotorok dölesi szögevel csökken azok emelesi hatasa, tehat valami massal is kene azt kompenzalni, ugye ?? Olyasmi valamivel, mint egy szarny pl. nem ?? Szereny velemenyem szerint ezert is van az Osprey-en merev szarny a rotorok melle es nem olyan ami a rotor-mechanikaval együtt fordul :-)
    Az Osprey rotorjai pedig nem a helikopterehez hasonlo mechanikaval vannak ellatva, hanem minden ellenkezö aljas hirek ellenere is csak a pitch allithato rajtuk !! Vagy itt is tevednek ??? :-)

üdv,

cbruder

Senior Member
    Hozzászólás
    199

VTOL repülő

Szia Cbruder

Köszönöm a hozzászólásod!
    Nem tudok veled vitatkozni,ahhoz értenem is kellene a témához.
    Továbbá,biztosan igazad van!
    Nekem ez tényleg csak kísérlet lenne.
    A szárnnyal együtt fordulós gép az Osprey egyik elődje.Canadair CL-84
    Ott van a négy kép között.Azért ilyen az első nekifutás,mert egyszerűbbnek tűnt.Csak amíg a helyben lebegést próbálom.
    /OK:csak sejtem,hogy ha távolabb lesznek a rotorok,instabilabb lehet..ezenkívül erősebb/nehezebb szárnyat kellene már MOST
    építenem.Az eldobós anyagok kevésbé jöhetnének szóba./
    Légcsavar állásszög/dőlésszög... Arra már gondoltam,hogy ha előredölnek,kisebb a "felfelé húzás" azért lenne a statikus húzás
    duplája a súlynak..Az eredeti is ilyen..azt írják,le tud szállni biztonságosan 1 motorral.Ahogy Fuhur is írta..lesz elég buktató.Vagy csak az.Próbálok nagy szárnyfelületet,/hátra is/emelő profilt építeni majd hozzá.Feltéve,ha eljutok odáig,hogy lebegni sikerül vele.
    Azt remélem,ahogy a 3d gépeket is kihúzza a motor minden
    abnormális helyzetből..ha sikerül a motorokat/húzóerőt szinkronban
    használni,van esély.
    Talán az RC-fórumon láttam ilyen topicot.Volt pár video is,működőről.
    Helis különböző állásszöget nem szeretnék.Nincs is.
    A megvalósított modelleken,viszont,mintha ilyen lenne..helis rotor.
    A fantáziával sem tévedtél.Ha mégis lenne pár ötleted,amivel
    javulnának az esélyek,azt nagyon megköszönném!
    Geo

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

VTOL repülő

Szia Geo,

en csak kritizalni tudok !! Meg belevauvau

Az igazsag az, hogy nem nagyon követem az olyan gepeket amik nem nagyon erdekelnek, pusztan csak az elsö fejlesztesekig.

De ebbe az Osprey-be en is nagyon belebonyolodtam egy jo par evvel ezelött, mivel engem is nagyon erdekelt maga a mechanikai megoldasuk.

Aztan ahogy olvasgattam ugy az igazi, mint a modellekröl szolo beszamolokat, ugy kezdtem belölük en is kiabrandulni :-(
    Nagyon sok rossz tapasztalat van velük, az US katonai gepek is többször vannak a roncstelepen es a mühelyekben mint a levegöben.

Charles

Senior Member
    Hozzászólás
    199

VTOL repülő

A belevau is előrevisz,vihet,Charles!
    Nem gondolom,hogy csak azt tudnál..ahhoz túl gyakran bukkansz fel a fórumban,mint segítő!
    Ráadásul emlékek is fűznek a típushoz..
    Nincs akkora mellényem,hogy megigérjem,hogy repülni képes
    modell lesz..csupán szeretnék látni egy kis lebegést..Még,ha részeg is lesz kissé.Ha ez összejönne.. és sikerül szinkronban kihozni a két motorból elég húzóerőt,akkor "csalnék" a súlyponttal.Folyamatosan szabályozva.Ezzel próbálnám megfelelő szögben tartani a légcsavarokat
    és a gép törzsét.Még ha csúnyán is,de előbb-utóbb felzárkózna
    a törzs tengelye és a motoroké.Gondolom én. :roll: /ha közben nem esik le./ Egyéb esetben majd próbálok egyszerűbb gépet építeni.
    Csak gondolatig jutott nálad?
    Elgondolkoztam azon,amit írtál..az átmenetnél a felhajtóerő hiánya.
    Eszerint,az lenne kedvező,ha minél lassabban dőlne a légcsavar tengelye.
    Persze önálló folyamat lenne.Én csak stabilizálnék közben!?
    Az jutott eszembe..hogy ez igazi scale modell lesz...miért legyen
    üzembiztosabb és stabilabb,mint az eredeti.. 8)
    :lol:
    Georg

Senior Member
    Hozzászólás
    199

VTOL repülő

Sys-Ak!

Nekem is éppen ez volt a gondom..ahány teszt,annyiféle eredmény.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva