Oldal: 1 / 157 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (1565) összesen

Téma: HobbyKing KK2.0 Multi-Rotor Control Board

Senior Member karee2 logója
    Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    +36303495950
    Hozzászólás
    1.190

HobbyKing KK2.0 Multi-Rotor Control Board

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy topikot az új HK-s vezérlőnek! Nekem van 2 db., az egyik egy mikro-quadon van, nagyon szuper, OK minden ;D , de a másik, egy trikopteren van, ezzel nem boldogulok > ! Ha fölveszem a Roll, és a Pitsh Gain-t, akkor oszcillál, ha leveszem, akkor meg nem tart! (Az összes Youtube-s vidit megnéztem, - a témával kapcsolatban - de mégsem boldogulok!!! )
    Ha valaki használ már ilyet, kérem ossza meg velünk a tapasztalatait!

Erről van szó:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=24723

Köszi:k
    "Amit egyszer sikerül felvinni a levegőbe, az biztos, hogy fenn nem marad!!!" Végh +36-30-3495950

Re:***** HobbyKing KK2.0 Multi-Rotor Control Board *****

Jo hogy nyitottal topikot, az enyem is uton van mar.
    Milyen a szinttartasa?

Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    +36303495950
    Hozzászólás
    1.190

Idézet icahone eredeti hozzászólása
    Jo hogy nyitottal topikot, az enyem is uton van mar.
    Milyen a szinttartasa?
    A mikro-quadnál szuper! Igaz, hogy le kell venni a Gaint 30-35-re (a max.: 150), akkor nem oszcillál!
    "Amit egyszer sikerül felvinni a levegőbe, az biztos, hogy fenn nem marad!!!" Végh +36-30-3495950

Ezt jo hallani! En is a kis quadomra rakom majd fel, azzal tanulok majd repulni :, legalabbis megtanulni mas-mas orientacional a quad vezeteset, mert ez meg sajnos nem megy.

Senior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    1.057

Sziasztok!
    Nekem egy quqdrokopterben van. Az alap beállítások alapvetően jók, de egy valami nagyon zavar:
    Nagyon jól tartja a vízszintest, de ha kimozdítod belőle bármerre (talán kvétel a rudder) azonnal süllyedni kezd és csak sok gázzal lehet megállítani. Ha megtalálta a vízszintes pozíciót, akkor viszont a nagy gáz miatt azonnal veszettül emekledik. Szóval manőverezés közben sokat kell a gárral játszani viszonylag nagy intervallumban. Úgy tűnik nekem, mintha a self-level (vízszint-tartás) szabályozása csak a motorok fordulatának a csökkentésével valósulna meg. A vízszintestől magasabban lévő motor fordulatát csökkenti, a többit meg nem növeli. Tapasztalta más is ezt a jelenséget? Mi az orvosság ellene?
    Viktor

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Idézet Tarczali Viktor eredeti hozzászólása
    Sziasztok!
    Nekem egy quqdrokopterben van. Az alap beállítások alapvetően jók, de egy valami nagyon zavar:
    Nagyon jól tartja a vízszintest, de ha kimozdítod belőle bármerre (talán kvétel a rudder) azonnal süllyedni kezd és csak sok gázzal lehet megállítani. Ha megtalálta a vízszintes pozíciót, akkor viszont a nagy gáz miatt azonnal veszettül emekledik. Szóval manőverezés közben sokat kell a gárral játszani viszonylag nagy intervallumban. Úgy tűnik nekem, mintha a self-level (vízszint-tartás) szabályozása csak a motorok fordulatának a csökkentésével valósulna meg. A vízszintestől magasabban lévő motor fordulatát csökkenti, a többit meg nem növeli. Tapasztalta más is ezt a jelenséget? Mi az orvosság ellene?
    Viktor
    bár nekem nem ilyen board-om van (FH-X46) én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Tehát, ha előre hátra mozgatom, akkor szépen kúszik felfelé.

Megjott csutortokon, tegnap es ma teszteltem az FC-t. A default 150P ertekeket (mi a f@ert 150??) le kellett huzni egesz 70-ig, most nem ingazik es szepen repul. Az I egyelore zero, majd meg kell neznem miert lesz az jo nekem ha beallitom ezt is. A yaw nem tul jol mukodik, nem igazan birom ugy beallitani hogy pontosan tartsa, tehat ha csak kicsit is de folyton korrigalnom kell. Gyors elore-hatra repuleseknel szinte nem is sullyed meg (height dampening=0), a magasba fel-le musor is szepen mukodik rajta, nem borul fel gyors ereszkedesnel.

Ami viszont egyaltalan nem mukodik rajta az a szinttartas. KATASZTROFA! Ez a funkcio jobb lett volna ha nincs is, ha bekapcsolom akkor sokkal szarabbul repul a gep mint nelkule, furcsa korrekciokat csinal furcsa idopontokban, ami kozveszelyes helyzeteket eredmenyez.

Ettol fuggetlenul nem mondhatnam hogy csalodtam, egy 30$ fc-tol nem is vartam tobbet, inkabb csak remenykedtem hogy a szinttartas mukodik. Lehet hogy a kesobbiekben meg is oldjak egy jobb FW-vel, mert az elektronika tudna ezt siman csak meg kell programozni. Addig meg tesztelem tovabb es tanulok repulni vele! :P

Kicsit szeles volt ma az ido de azert 3 aksit sikerult kirepulni vele. Holnap majd nyaggatom tovabb.
    https://www.youtube.com/watch?v=8TX9KNN2EBI

Egy kis tuningolas utan sokkal jobb lett: http://www.youtube.com/watch?v=mkV98hjyxgA

Rajottem hogy vegul is a 150-es P ertek nem is annyira elrugaszkodott otlet, miutan az I erteket minden tengelynel kinullaztam es 140-ig huztam vissza a P-t sokkal stabilabb lett. Ez az ertek van most beallitva az osszes tengelyre. Roll/pitch limit 70 es yaw limit 30.

A gyorsabb reakciok es fordulas erdekeben a vegkitereseket 100-ra emeltem az osszes tengelyre vonatkoztatva. (igen, nemsokara kiprobalom eletem elso flip-jet ) A tengely koruli forgas igy joval gyorsabb lett, bar meg mindig nem az igazi, ennek az erteket meg emelni fogom. A tegnapi teszteken mar majdnem jo volt amikor belevagtam a fube :-\ 1 motor 1 propeller minusz. Hjja, az elet nem konnyu. Es hogy mas is jol szorakozzon itt a bizonyitek (Jozsi egyszer kerte hogy a mokas reszeket is rakjam fel) http://www.youtube.com/watch?v=cxcTXIqZP14
    A motorcsere utan ujra kellett kalibralnom es a subtrim-eket is ujra kellett allitani, de vegul ugyanolyan jo lett. Ha egyszer elall ez a mocskos szel akkor ujabb tengely koruli forgas es flip teszt kovetkezik. Azert addig rendelek par uj motort, de legalabb tengelyt ;D

Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    +36303495950
    Hozzászólás
    1.190

Szia!

Tök jó lett! A Flip gyakorláshoz egy kis vidi:

https://www.youtube.com/watch?v=GFwn...layer_embedded

Sok sikert!!!

k

Oldal: 1 / 157 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva