Oldal: 24 / 25 ElsőElső ... 14202122232425 UtolsóUtolsó
Eredmény: 231 - 240 (242) összesen

Téma: HD Videoátvitel FPV repüléshez

Senior Member
    Hozzászólás
    373
    Az EzWB-t régóta nem frissítik, mostanában az OpenHD vette át a stafétabotot. A video része ugyanaz, de a kiegészítők (telemetria, konfigurálás, OSD stb) fejlettebbek. Én még nem próbáltam.

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.749
    Köszi Mmormota!

Buildeltem egy OpenHD-t mert sehol nem találtam image-t az rpi-kre. Egész ügyes ez a builder. Jó sokáig dolgozik. 2 óra.
    Most már működik a felfelé is a telemetria (letölti a paramétereket az APM-ből)
    Megy a wifi stream +osd udp-n is androidon (rx oldalon 5GHz-en tud menni a wifi hotspot Pi3b+), meg a HDMI OSD-je is.
    Egyedül az openhd androidos konfig programocskája nem csinálja azt ami a dolga lenne, de ez nem zavar.
    Egyszóval számomra meglepő módon minden szép és jó. Furcsa.
    (már csak a repcsit kellene összerakni :-)
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Senior Member
    Hozzászólás
    373
    Építettem egy 250g-nál könnyebb 4 inches quadot DJI FPV videóval.
    váz: Diatone Grasshopper 160
    motor: DYS BX1306 3100kv
    propeller: Gemfan WinDancer 4032
    fc&esc combo: HGLRC Zeus
    vevő: frsky xm+ (nincs DJI rádióm)
    akku: turnigy nano-tech 3s 950mAh

akku nélkül: 178g
    akkuval: 245g

Az FC-vel egybeépített motor vezérlők miatt minimális a drótozás, egy óra alatt össze lehet rakni a gépet.
    3d nyomtatott PETG alkatrész tartja az adót, az akkut és az RC vevőt. A kamera tartó TPU. Nincs jello. A propeller nagyon kicsit belelátszik a képbe, épp hogy észrevehető. Ha később zavarna, előrébb teszem a kamerát egy centivel.

Szobában 10 perc 30 másodpercet maradt a levegőben az akku teljes lemerüléséig. Öröm repkedésre nagyon jó a gép, versenyhez gyenge. A vezérlő 2-3 cellás, 15A-es, ez korlátozza a teljesítményt.
    zeus1.jpg

Senior Member
    Hely
    Hatvan mellett
    Hozzászólás
    628
    Sziasztok!

Érdekel ez a HD téma. Azt szeretném kérdezni, hogy az OPENHD esetében a groundpy-re köthető androidos telefon kijelzésnek? Mert hogy nincs használható HD kijelzőm.

Mmormota, milyen vevőt használsz ehhez a DJI-os adóhoz?

Senior Member
    Hozzászólás
    373
    Idézet Balázs 1.3 JTD eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Érdekel ez a HD téma. Azt szeretném kérdezni, hogy az OPENHD esetében a groundpy-re köthető androidos telefon kijelzésnek? Mert hogy nincs használható HD kijelzőm.
    Igen. USB-n vagy Wifi-n is lehetséges.

Mmormota, milyen vevőt használsz ehhez a DJI-os adóhoz?
    A DJI FPV-t kizárólag a hozzá való szemüveggel lehet venni. A korábbi DJI szemüvegekkel (pl. RE) nem kompatibilis, külön vevő sincs.
    Nem túlzottan igyekszik a felhasználók kedvében járni, az újabb dolgai sosem kompatibilisek a régebbivel. Jó lenne, ha megjelenne vesenyképes másik gyártmány, de egyelőre messze ez a legjobb.

Senior Member
    Hely
    Hatvan mellett
    Hozzászólás
    628

Idézet mmormota eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen. USB-n vagy Wifi-n is lehetséges.

A DJI FPV-t kizárólag a hozzá való szemüveggel lehet venni. A korábbi DJI szemüvegekkel (pl. RE) nem kompatibilis, külön vevő sincs.
    Nem túlzottan igyekszik a felhasználók kedvében járni, az újabb dolgai sosem kompatibilisek a régebbivel. Jó lenne, ha megjelenne vesenyképes másik gyártmány, de egyelőre messze ez a legjobb.
    Hát nem igazán értem, hogy hogy nem jutottunk még el idáig. Biztos nagy feladat, de azért már mennyi mindenen túl van az emberiség.

Na OpenHD-ra visszatérve (mivel csak erre lesz keret) az jó hír, hogy használhatom a telefont kijelzésre. Lenne még pár kérdésem. Van egy RPI 3B+ eszközöm, ez akkor jó lenne groundpy-nek. Kérdés, hogy esetleg Zero W-vel lehet kísérletezni a beépített WiFivel? Csak apránként tudok beruházni így a pi zero w + kamera kijönne olyan 16 ezerből.

Apropó kamera, https://www.banggood.com/1080P-5MP-1...r_warehouse=CN erről van vélemény?

Akinek van felvétele valamilyen DIY HD ávitelről, ne tartsa magában

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.749
    Szerintem a zeroW saját wifije nem jó erre. Eléggé kötött a wifi hardver. De kisteljesítményű modult tudok neked adni próbára Hatvan környékén. ilyet 2-t tudok kölcsönadni. (tel/email, ne privát)
    https://www.aliexpress.com/item/3297...27424c4dRGd4DP + antenna https://www.aliexpress.com/item/2013...27424c4d0xQ6EH
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Senior Member
    Hozzászólás
    373
    Kérdés, hogy esetleg Zero W-vel lehet kísérletezni a beépített WiFivel? Csak apránként tudok beruházni így a pi zero w + kamera kijönne olyan 16 ezerből.
    Sajnos nem. A Wifi-t speciális módban használja, csak olyan hw alkalmas, amelyhez van ilyen üzemmódra képes driver. A Pi-ben levő wifi-hez - amennyire tudom - nincs.

Apropó kamera, https://www.banggood.com/1080P-5MP-1...r_warehouse=CN erről van vélemény?
    Nincs benne infra szűrő, emiatt nem jók a színek. Éjszakai felvételekre alkalmas.

Akinek van felvétele valamilyen DIY HD ávitelről, ne tartsa magában
    Saját felvételem:
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2020-02-01 01:44

Senior Member
    Hely
    Hatvan mellett
    Hozzászólás
    628
    Idézet njozsef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a zeroW saját wifije nem jó erre. Eléggé kötött a wifi hardver. De kisteljesítményű modult tudok neked adni próbára Hatvan környékén. ilyet 2-t tudok kölcsönadni. (tel/email, ne privát)
    https://www.aliexpress.com/item/3297...27424c4dRGd4DP + antenna https://www.aliexpress.com/item/2013...27424c4d0xQ6EH
    Köszi az infót, még kamerát nem rendeltem, így ha kb 1 hónap múlva is lehetséges akkor lehet igénybe venném a WiFi-ket!

Idézet mmormota eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nem. A Wifi-t speciális módban használja, csak olyan hw alkalmas, amelyhez van ilyen üzemmódra képes driver. A Pi-ben levő wifi-hez - amennyire tudom - nincs.

Nincs benne infra szűrő, emiatt nem jók a színek. Éjszakai felvételekre alkalmas.

Saját felvételem:
    Így már értem. Szép felvétel, milyen kamerát használsz? Nem tudok dönteni, milyen kamerát vegyek.

Senior Member
    Hozzászólás
    373
    Idézet Balázs 1.3 JTD eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szép felvétel, milyen kamerát használsz? Nem tudok dönteni, milyen kamerát vegyek.
    Pont úgy néz ki mint a linkelt, csak ebben van IR szűrő.

Oldal: 24 / 25 ElsőElső ... 14202122232425 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva