Oldal: 2 / 24 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (233) összesen

Téma: HD Videoátvitel FPV repüléshez

mmormota
    Guest

Re:HD Videoátvitel FPV repüléshez

Idézet ati eredeti hozzászólása
    És hogyan lehet ezt a késleltetést mérni? Van valami elfogadható módszer? 0.2s?! Hmmm! MEnnyi a reakcióidő?!
    Minden segédeszköz nélkül is lehet.
    A kamerát a monitor felé fordítod, akkor ismétlődő képek látszanak egyre kisebb méretben. Minden ilyen kép egy késleltetésnyi idővel késik. Ha mozgatsz valamit a képen ide-oda, egy hullámzó mozgás alakul ki. A késleltetés többszöröse már másodperces idő, amit könnyen lehet mérni. Pl. másodperces ciklusban mozgatsz egy ceruzát és megnézed, hányadik ismétlés van éppen szinkronban vele.

Szkóppal persze még egyszerűbb. Két sugár, egyik egy Led-en másik a videó jelen, viszonylag sötét helyen a led a kamera szemébe világít. Kigyullad a led és indul a szkóp, betárol néhány képnyi időt, megnézed melyik kép világosodik ki elsőnek.

Egy halom ilyen cucc átment a kezeim között, de késleltetést egyiknél sem vettem észre.
    Egy halom real-time h.264-ben tömörítő, DVB-T jelet előállító kamera?!

Pl. a Gopro-nak van Wifi-n real-time képe, 1 mp körül van a késleltetése. Ez a javított verzió, ezen a videón még 4 volt...
    http://www.youtube.com/watch?v=89IlITjWJhE
    (ez egy harmadik teszt módszer)

0.2s?! Hmmm! MEnnyi a reakcióidő?!
    Az ember reakció ideje váratlan komplex dologra kb. 0,3mp, ennyi kell amíg felismeri a helyzetet és reagál, pl. autóvezetés közben felismeri az akadályt és a fékre lép. A legegyszerűbb esetben mikor nem kell felismerni helyzetet mert előre meg van beszélve (kigyullad egy lámpa, meg kell nyomni a gombot) akkor csak 0,2mp.

Viszont két dolog is fontos ez ügyben:
    - az agy tudja ezt, képes vele együtt élni, ezt gyakorolja az ember egész életében, és ha ez kicsit is megnő, az nagyon zavarja
    - pl. videó játékok esetében már 0,1 mp plusz késés is esélytelenné tesz hasonló tudású játékosok ellen

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Én is a tévés módszerrel néztem még a kulcstartós kamerák képét.
    Bár én vettem egy referencia mérést sima panel kamerával, mert a plazmatévé képmegjelenítésénél is van már késés, és ahhoz hasonlítottam a rögzítő kamerák kimenetét.

Senior Member
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólás
    1.383

OK majd megnézem.

"Egy halom real-time h.264-ben tömörítő, DVB-T jelet előállító kamera?!"
    Nem egy halom ilyen HDMI átlövő vacakot, nem kamerát.
    HA5AE

mmormota
    Guest

Nem egy halom ilyen HDMI átlövő vacakot, nem kamerát.
    Az egy teljesen más jellegű kütyü. A tipikus HDMI átlövő rövid hatótávolságú, a kábel kiváltására szolgáló eszköz, ami nem tömörít. Nagy sávszélességet használ és nagyon kis teljesítményt, mert a rövid hatótávolságra ez megfelel. Némelyik 60-70GHz-en működik.

A linkelt kamera viszont h.264-ben tömörít ami radikálisan csökkenti a bitrate-et, ezzel keskenyebb sávszélességet és így adott teljesítményen nagyobb hatótávolságot tesz lehetővé, cserébe késleltetést visz be.
    Tömörítés után DVB-T hibajavító kódolással sugároz, amit a földfelszíni digitális adásra dolgoztak ki, optimalizálták visszaverődéses, nehéz környezetben történő TV vételre.

Senior Member
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólás
    1.383

Kipróbáltam a javasolt módszert, szépen hullámzik, mint egy sárkány farka. Az is kivehető, hogy a fullhd-s digitális valamivel lassabban hullámzik, de hogyan tudnám pontosabban megmérni, hogy mennyi az annyi?
    HA5AE

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Kipróbáltam a javasolt módszert, szépen hullámzik, mint egy sárkány farka. Az is kivehető, hogy a fullhd-s digitális valamivel lassabban hullámzik, de hogyan tudnám pontosabban megmérni, hogy mennyi az annyi?
    Kérdés milyen pontosan?
    pl: 2s periódus időnél 0,1s késleltetésnél pont ellenfázisba lesz a tizedik kép, tehát ha felveszed a videó kamerával a tévén a képet, vagy lefényképezed, csak meg kell számolni hányadik képkocka van pont ellenfázisba.
    A pontosságot duplájára tudod növelni, ha annak a képnek helyét számolod le amelyik azonos fázisban van.
    Ha a másodperces billegtetés nem megy, rakd fel egy metronómra.
    Ha nincs metronóm, akkor megfelelő hosszúságú zsinór, tömeg és máris fix a periódus idő.

Senior Member
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólás
    1.383

Ez nem működik, a többszörös digitalizálás miatt elromlik a képmínőség. 5-6 képnél több már rosszul látszik.
    "Ha nincs metronóm, akkor megfelelő hosszúságú zsinór, tömeg és máris fix a periódus idő" -ez viszont jó ötlet, megpróbálom.
    HA5AE

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

Van valahol a jutubon egy gopro wifi késés teszt, számlálóval, ott jól látszik, mennyi a késés
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólás
    1.383

De én nem gopro-t akarok tesztelni. Ez 1s-nál rövidebb. Az a baj, hogy szabad szemmel már nehéz megítélni, ezért kell valami jó mérési ötlet, amivel tizedes pontossággal lehet mérni. Ezt az ingás ötletet kipróbálom.
    HA5AE

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

Csak mint példa említettem
    A kamera felbontása elég jó ahoz, hogy akár egy analóg stopperórát lásson és máris lehet számolni, mondjuk PAL-ban 25, NTSC 30 képkocka másodpercenként. 0,03s ;D
    8)
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Oldal: 2 / 24 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva