Oldal: 3 / 24 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (232) összesen

Téma: HD Videoátvitel FPV repüléshez

Senior Member
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólás
    1.383

Re:HD Videoátvitel FPV repüléshez

Nekem nincsen goprom, de azért az ötlet jó. FullHD-ban kíváncsi vagyok mit lát pörgő számokból!
    HA5AE

Senior Member
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólás
    1.383

Megcsináltam az ingás tesztet. A kollégák valami video szerkesztővel lemérték és 0.2s alatt ér a golyó ugyanabba a helyzetbe. Ebbemár minden benne van ami késleltet, WiFi, puffer, lejátszó stb.
    HA5AE

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

Ez használhatónak tűnik, de volt már pár ilyen.
    Kiváncsi vagyok, hogy bírja a mozgást és mondjuk 1,5km-t szakadásmentesen.
    Ha stabil, akkor már csak az árára teszek félre
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólás
    1.383

Idézet mcelek eredeti hozzászólása
    volt már pár ilyen.
    Kiváncsi vagyok, hogy bírja a mozgást és mondjuk 1,5km-t szakadásmentesen.
    Ezt hogy érted? Ebbe a WiFi is benne van, de az csak pár ms. Ez késleltetési teszt, hol volt ilyen és mennyire jött ki? WiFis netet kb. 10km-ig meg lehet csinálni szakadásmentesre, de ez most nem azt teszteli. Multikopterhez egész jó. A kamera 5Mp-es, de a 2. felvétel csak sima.
    Feltettem a Youtube-ra is: http://youtu.be/7T2IG9TwbxA
    HA5AE

mmormota
    Guest

Kipróbáltunk egy olcsó DVB-T kamerát:
    http://www.hides.com.tw/product_dc101_eng.html#310685

Ez egy 720p HD kamera, DVB-T -vel egybeépítve. Zárt láncú kamerának gyártják, nem FPV célra, ennek megfelelően a kimenő jel szintje 1mW (specifikált), 2mW-ot mértem. Ez eredeti céljára - kábeles átvitelhez - több mint elég. FPV-re persze kevésnek tűnik, de egy próbát megért. Erősítővel majd lehet növelni.
    Feltettük egy X8-ra, és megreptettük az M5-nél. Meglepően jól viselkedett, elment a gép egészen addig amíg lehetett anélkül, hogy lakott rész fölé kerüljön. Folyamatos, nem szaggatott, nem kockásodó kép volt. Arra számítottam hogy jó ha 200m-ig elég lesz, ehhez képest ez a km-es távolság elképesztő.

Maga a kamera HD-hez képest elég gyenge képminőséget ad. Olyan, mint a korai kulcstartós kamerák, a fényerő szabályozása is az a lépcsőzetes fajta. Ezzel együtt sokkal élesebb a képe mint a szokásos analóg kameráké. Hangot is átvisz, így a telemetria adatok leküldése megoldható. OSD-t a gépen persze nem lehet rákeverni.

A késleltetése 0,6mp (mértük a monitor vevőjével meg egy ebay-es settop-pal is, egyforma) alap beállításban, MPEG4 tömörítéssel. Állítólag más beállításokkal felére leszorítható.
    A frekvencia 280MHz - 1200MHz-ig állítható, a kimenő jelszint felfelé erősen csökken.

Sajnos nem tudtuk felvenni a képet, a vevő egy 24"-os PC monitor volt amibe TV vevőt is beépítettek. Az antennák sima V dipólok voltak.
    Egy videót találtam a youtube-on: http://www.youtube.com/watch?v=1eeousqBVDA

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

2mW-tól még kétszáz métert sem vártam volna
    :P egy kilóméter 8) igen dícséretes :P
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

eh... nanemár.. a dji meg 1500 dollárért árulja a HD átvitelű rendszerét, Ti meg 125-ből megoldottátok DD
    Szép teljesítmény egy ilyen cucctól

mmormota
    Guest

Ebből a kis kamerából az látszik, hogy ha ezt ilyen olcsón meg tudta a Hides oldani, akkor nagyon rövid időn belül lesz rengeteg hasonló, és egyre jobbak.

Nyilván kifejlesztett valamelyik gyártó egy chipsetet, amivel olcsón és kicsiben lehet DVB-T modulációt létrehozni. Csak idő kérdése, hogy ennél egy kicsit jobb kamerát is kihozzanak vele. Ez a kamera éppen határeset, előnye is (élesség), hátránya is (fényerő kezelése, szubjektív képminőség) van az analóg megoldáshoz képest. Árban meg kb. ugyanott van.
    Ha egy kicsit jobb a képminőséget kihoznak (mint mondjuk a Mobius) akkor egyértelmű lesz a helyzet, vége az analóg technikának. Ahogy a dolgok kinéznek, szerintem még ebben az évben kijön 200usd alatt ilyen kamera.

mmormota
    Guest

Megjött az ebay-es set top box, tud usb-re felvenni. Egy felvevős analóg rendszernél ez olcsóbb.

Senior Member
    Hozzászólás
    451

Azért 1 komoly gond van a digitális cuccal.
    Ott nincs olyan, hogy rossz a kép, ott egyszerűen nincsen kép. Nyilván lehet védekezni: robot, RSSI, de azért nálam marad az analóg is másodlagosnak.
    550E DFC 12s, TT E325 FL<br />E-Typhoon, ASW28, EG FPV, X8<br />Summit, Xray T3<br />Funjet, Sbach, ICON A5

Oldal: 3 / 24 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva