Oldal: 1 / 58 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (572) összesen

Téma: Termikelés

Senior Member
    Hozzászólás
    104

Termikelés

Sziazstok. Nem sürün irok de mivel kezdő vagyok szorgalmasan olvasgatom a forumot. Viszont egy kérdésem lenne ami még nem volt.
    Van egy kezdő elektromos vitorlám easy pigeon és fel leszálás manöverezés is megyeget. Már termiket is fogtam de egyszer sem sikerült benne maradni. Ha átrepülök rajta kicsit emelkedik aztán annyi. Ha elkezdem a fordulót akkor meg merül mint a balta. Nem értem mit szúrhatók el?

Termikelés

Szia!

Alapvetően 3 dolog lehet:

1. A fordulótechnikád nincs rendben, ezért merül el.
    2. A termik nem arra van, amerre fordulsz
    3. Termiknek látszó valamit tapasztalsz meg, aztán hiába keresed, mert már nincs ott (ha az volt egyáltalán)

Milyen magasan és milyen időjárási helyzetben jellemző a dolog?

Senior Member
    Hozzászólás
    104

Termikelés

szia.
    Konkrétan tegnap is probálkoztam. Fél három körül verőfényes napsütés(hol van az már) és teljesen sik mezőn. Egyik oldalon learatott kukorica szóval barnaföld. Aszem az jó a termik szempontjából.
    A fordulót ugy csinálom ahogy mabor tanitotta enyhén húzott magasságival. Persze oróbáltam én mindent. Egészen kis iven fordulni de az csak még rosszab volt.
    Magasság jó kérédés. Nem megyek fel túl magasra de max 150 méteren azért felmentem.
    Ja és volt változó de inkább kis szél

Senior Member
    Hozzászólás
    104

Termikelés

A legszebb az egészben hogy csütörtökön is kinn voltam hasonló időjárás. Felmentem jó magasra és odaattam egyik haveromnak. Teljesen kezdő de van magassággondoltam próbálkozzon. Pörgött a szántó felett de veszettül egészen kis iven de neki persze fenmaradt
    Ez az én formám

Termikelés

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=1002
    Ezt azért olvasd el. Mármint az elejét, lehet hogy találsz benne új elemet.

Csúszásmentesen repülj le egész köröket, de legalább 1 teljes kört ott, ahol a termiket gondolod. 150m-es magasságban egy termik átmérője nem 10-20 méter rendszerint, hanem kb. 40-80m. Tehát ha rögtön fordulóba kezdesz, szépen kifordulsz belőle, mellette pedig sokszor ott van a leáramlás. Azt javaslom, hogy ha észleled, utazz még egy kicsit, de az észlelés után csinálj egy kis elhajlást ~20 fok kb. abba az irányba, amerről erősebbnek érzed az emelést. Továbbá ha a pl. a jobb szárnyad billent le, akkor - feltételezve hogy egy alulról jövő erősebb megfúvás okozta - balra kell az elhajlást csinálni. Az elhajlás után figyeld a gép mozgását. Ha stagnál vagy emelkedik, akkor 2-3 másodperc után csinálj egy kört.
    Talajközelben a termik jóval szűkebb, épp csak megfordul benne a gép sokszor, tehát itt azonnal kell cselekedni és pontosan kell vezetni.

A szél fontos: széllel szembe keresgélj, ferdén utazva, hogy kiszűrd a széllökések hatását.

Senior Member
    Hozzászólás
    104

Termikelés

Köszönöm az infókat. Ha lesz rá jó időjárás még bizots kipróbálom.
    Ball

Senior Member
    Hozzászólás
    104

sikerült

Hali Voltam kinn ma 1 körül és kipróbáltam amit ajánlottál. Lenn majdnem szélcsend fenn felhőpamacsok és verőfényes napsütés. Az első pofon felszálás után ért mert 50 méterről durva szél volt néha lökésekkel. Második körözésem alkalmával majdnem a földig dobott egy (ebbe azért benne volt az én hülyeségem is) De ezek után beköröztem egy jó kis sötétszürke pamacs alá és lám megemelte a szárnyvéget. Ott enyhe fordulat majd keringés. Elkezdett emelkedni nem is kicsit. Motor ki és körözés. Azt viszont senki nem mondta hogy ennyire viszonylagos a magaság. 100 és 200 m között még nagy a különbség 200-300 között már nem sok. A végén már alig láttam a gépet :shock: pedig jó a látásom. Kb 600-1000 m között lehetett amikor már én nem éreztem biztonságosnak. El is követtem néhány hibát mert nem mindig láttam jól mit is csinál a gép. Ilyenkor szédületes zuhanán durva gyorsulás és mire kiszedtem a gépet, már fütyülve tépedt még mindig hajmeresztő magasan. Szóval jó volt de ilyen körülményekhez még nem vagyok kellően profi.
    Mindenestre köszi a tippet

Senior Member
    Hozzászólás
    104

sikerült

Hali Voltam kinn ma 1 körül és kipróbáltam amit ajánlottál. Lenn majdnem szélcsend fenn felhőpamacsok és verőfényes napsütés. Az első pofon felszálás után ért mert 50 méterről durva szél volt néha lökésekkel. Második körözésem alkalmával majdnem a földig dobott egy (ebbe azért benne volt az én hülyeségem is) De ezek után beköröztem egy jó kis sötétszürke pamacs alá és lám megemelte a szárnyvéget. Ott enyhe fordulat majd keringés. Elkezdett emelkedni nem is kicsit. Motor ki és körözés. Azt viszont senki nem mondta hogy ennyire viszonylagos a magaság. 100 és 200 m között még nagy a különbség 200-300 között már nem sok. A végén már alig láttam a gépet :shock: pedig jó a látásom. Kb 600-1000 m között lehetett amikor már én nem éreztem biztonságosnak. El is követtem néhány hibát mert nem mindig láttam jól mit is csinál a gép. Ilyenkor szédületes zuhanán durva gyorsulás és mire kiszedtem a gépet, már fütyülve tépedt még mindig hajmeresztő magasan. Szóval jó volt de ilyen körülményekhez még nem vagyok kellően profi.
    Mindenestre köszi a tippet

Termikelés

Örülök, hogy ilyen jól sikerült. 8)

Kb 600-1000 m között lehetett amikor már én nem éreztem biztonságosnak
    Ez aranyos - mekkora ez a gép? 4-5 méteres ? :P Nekem van egy igazolt (loggeres) 796 méterem, de annál már nem látszott a törzs, csak egy fekete szilánk, a szárny, ahogy fel-alá közlekedett. 3,1 méteres.

Termikelés

Örülök, hogy ilyen jól sikerült. 8)

Kb 600-1000 m között lehetett amikor már én nem éreztem biztonságosnak
    Ez aranyos - mekkora ez a gép? 4-5 méteres ? :P Nekem van egy igazolt (loggeres) 796 méterem, de annál már nem látszott a törzs, csak egy fekete szilánk, a szárny, ahogy fel-alá közlekedett. 3,1 méteres.

Oldal: 1 / 58 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva