Oldal: 58 / 58 ElsőElső ... 8485455565758
Eredmény: 571 - 572 (572) összesen

Téma: Termikelés

Senior Member
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólás
    235
    Üdv!
    Építettem egy egyszerű loggert frsky rendszerhez(nekem még a régi "buta" TGY 9X rádióm van) és ma volt alkalmam kipróbálni, de a programon még fogok fejleszteni egy csomót. A cucc elég egyszerű, az frsky modul tx lábára kötöttem rá egy Atmega mikrokontrollert(nem arduino!!), ami kiszedi a csomagokból a magasság értékét, és szöveges formában elküldi egy openlog-nak.(Azért szöveges formában(ASCII kód), mert az openlog is soros porton veszi az adatokat, és így a legegyszerűbb feldolgozni is.) Repülés után importáltam egy excel táblába a csv fájlt és grafikont csináltam belőle. A vékony tüskék nem tudom miért vannak ott, az is lehet hogy az adat kinyerő algoritmusom még hibás.
    Itt az eredmény:
    firstlog.jpg
    2 méteres saját gyártású kompozit motoros vitorlával repültem. A levegőben töltött időt nem figyeltem, de rendszer 2 másodperces mentésre van beállítva(egyszerű timert használtam, szóval ez nem halál pontos 2 másodperc, de max mikrosecundumos eltérés van benne), az utolsó adat sorszáma pedig 639, vagyis kb 21 percet repültem. Termiket nem nagyon találtam, a gép sincs valami jól beállítva, és én is elég béna vagyok
    Végül egy kép a loggerről, a borítás még nincs kész, a micro SD kártyát jobb oldalt lehet belerakni.
    IMG_20190721_192927.jpg
    Utoljára módosítva: kockaszabi által : 2019-07-21 20:46

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.141
    Szia,
    lehetne kissé részletesebben is?
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Oldal: 58 / 58 ElsőElső ... 8485455565758

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre