Oldal: 2 / 58 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (572) összesen

Téma: Termikelés

Senior Member
    Hozzászólás
    104

na jó

Na jó ilyen lelki állapotban nem számoltam a métereket, amúgy is nehéz megállapitani. 1,8 méter a gép fesztávja és lentről jó ha 1 cm látszott. de inkább kevesebb. Egy kukac akkor "csak"600 méteren volt. Nekem ez is durvának tünt
    bal

Senior Member
    Hozzászólás
    104

na jó

Na jó ilyen lelki állapotban nem számoltam a métereket, amúgy is nehéz megállapitani. 1,8 méter a gép fesztávja és lentről jó ha 1 cm látszott. de inkább kevesebb. Egy kukac akkor "csak"600 méteren volt. Nekem ez is durvának tünt
    bal

Termikelés

tényleg durva. Szép dolog a nagy magasság, főleg ha van róla loggerinfó is, de jobb, ha az ember nem ilyen körülmények között mond búcsút a géptől. Természetesen inkább sehogy, de ha választanom kéne a között, hogy hogy távozzon a gép az örök vadászmezőkre, legkevésbé ezt választanám -> odalenne a rádió is , kvázi olyan mintha vki ellopta volna :?

Termikelés

tényleg durva. Szép dolog a nagy magasság, főleg ha van róla loggerinfó is, de jobb, ha az ember nem ilyen körülmények között mond búcsút a géptől. Természetesen inkább sehogy, de ha választanom kéne a között, hogy hogy távozzon a gép az örök vadászmezőkre, legkevésbé ezt választanám -> odalenne a rádió is , kvázi olyan mintha vki ellopta volna :?

Senior Member
    Hozzászólás
    104

Termikelés

Tényleg mi a határ amit technikailag már nem érdemes átlépni. Egyszer ott van a távirányitó. Az szerintem olyan 1 km. Vagy tévedek Nekem egy robbe f 16 om van. Másrészt idő után inkább bolhát vezet az ember mint repülőmodellt. Meddig lehet szerinted emelkedni?
    :?:

Senior Member
    Hozzászólás
    104

Termikelés

Tényleg mi a határ amit technikailag már nem érdemes átlépni. Egyszer ott van a távirányitó. Az szerintem olyan 1 km. Vagy tévedek Nekem egy robbe f 16 om van. Másrészt idő után inkább bolhát vezet az ember mint repülőmodellt. Meddig lehet szerinted emelkedni?
    :?:

Senior Member
    Hozzászólás
    2.834

Termikelés

errol sok sok sok vita van hogy a gep milye magasan van.

allitolag loggerrel mar mertek 1200m koruli ertekeket. de az mar nagyon magas.

ezt az ember szeme valogatja hogy latod e amodellt vagy nem.
    D
    A szél az a levegő amelyik qrvára siet...<br /><br /><br />

Senior Member
    Hozzászólás
    2.834

Termikelés

errol sok sok sok vita van hogy a gep milye magasan van.

allitolag loggerrel mar mertek 1200m koruli ertekeket. de az mar nagyon magas.

ezt az ember szeme valogatja hogy latod e amodellt vagy nem.
    D
    A szél az a levegő amelyik qrvára siet...<br /><br /><br />

Termikelés

Van egy 1146 méteres loggeradatom, egy F3B versenyről. A termik átlag 2,9 méterrel emelte a gépet, kevéssel a leoldás után. Ez a legnagyobb mért érték, amit ismerek. A csóka nem tudom mit láthatott belőle, mert a 800 is nagyon durva egy 3 méteres gépnél.
    Mindez rádiótechnikailag nem gond, minőségi vevővel és kimért hatósugárral. Probléma egyedül azoknál a gépeknél lehet, amelyek még ilyen távolságban is jól láthatóak - 5-8 méteres gépek.

Termikelés

Van egy 1146 méteres loggeradatom, egy F3B versenyről. A termik átlag 2,9 méterrel emelte a gépet, kevéssel a leoldás után. Ez a legnagyobb mért érték, amit ismerek. A csóka nem tudom mit láthatott belőle, mert a 800 is nagyon durva egy 3 méteres gépnél.
    Mindez rádiótechnikailag nem gond, minőségi vevővel és kimért hatósugárral. Probléma egyedül azoknál a gépeknél lehet, amelyek még ilyen távolságban is jól láthatóak - 5-8 méteres gépek.

Oldal: 2 / 58 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva