Oldal: 56 / 58 ElsőElső ... 64652535455565758 UtolsóUtolsó
Eredmény: 551 - 560 (572) összesen

Téma: Termikelés

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.144

Smile

Sziasztok,

a nem túl fiatal Tulix 2.0 (DG-1000) 2m-es habvitorlával is lehet azért jól szórakozni. A mai termés:

Üdv: Laci
    Csatolt k Csatolt k
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member bOOmslang logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.193
    Üdv!

Gondoltam megosztom Veletek a legfrissebb élményemet...
    Tavaly szezon végén sikerült megvennem életem első valamire való vitorlázóját egy Reichard Maxx személyében. Annyira a szezon vége lett hogy gyakorlatilag csak egy gyors berepülésre volt időm, termikszagot még csak messziről sem érzetünk.
    A csillagok együttállásának és a beosztásomnak köszönhetően ma végre kijutottam a reptérre egy kis szezonnyitó emelésvadászatra. Minden előrejelzés ideálisnak tűnt, ám úton kifelé hiányoltam az "öregek" által emlegetett termikjelző pamacsokat. Kezdőként úgy gondoltam nem is járok sok sikerrel... Rögtön az első start után megtanultam hogy bizony nem mindig vannak ott az árulkodó pamacsok. Pár állítgatós-trimmelős felhúzás után viszonylag gyorsan 360m-en találtam magam. Adrenalinsokk és menekülés.
    Volt még 1-2 start, de a legjobban az utolsó tetszett. Kb. 150-200m-es magasságnál jártam egy emelés közepén amikor csatlakozott hozzám egy kíváncsi ölyv. Onnantól kezdve együtt tekertünk felfelé egészen 410m-ig, amikoris én már nem éreztem annyira biztonságosnak a dolgot. Annyira tetszett az élmény hogy nem volt szívem otthagyni az új kisbarátomat, és próbáltam néha koptatva, néha újra emelkedve vele maradni. Jóideig követett a kis kíváncsi, mígnem éreztem hogy kezd hűlni az idő és feltámadni az előre jósolt szellő. Itt feladtam, jobbnak láttam lejönni...
    Íme az első és az utolsó start logja:

Screenshot 2017-03-25 21.17.31.png

Screenshot 2017-03-25 21.21.33.png

Ui: A logokat az Frsky Taranis+ táv készítette, a gépen pedig egy teljesen saját készítésű magasságmérő szolgáltatta a telemetria adatokat!

Szabi
    Sbach 342 - DLE30 | Heinrich Stork I | Stratair Ultegra F3K | Mimi2.0 | Fliton AJ Extra330 | YodaMaster 3D | QAV-R FPV | WingWing Z84 FPV | E-Flite Piper L-4 Grasshopper

"Nembaaaj, majd kitrimmeljük!"

Senior Member Csusza logója
    Hely
    Szeged - F5J
    Hozzászólás
    183
    Mostanában olyan punnyadt lett ez a fórum. Vitorlázók is minimiális aktivitást mutatnak (köztük én is). Hát most írok.

Egy kis élménybeszámoló a mai napról. Az utóbbi időben sajnos elvesztem a teendők között így cselekedni kellett. Sikerült átprogramozni a mai munkanapom, így 6-14-óráig dolgozam. Tegnap akksi töltés, reggel az Xplorert pakoltam be a kocsiba, egész nap nézegettem az időjárást, csak nehogy most csapjon le egy zivatar amikor a csillagok végre együtt állnak. Kajába menet beleszagoltam a levegőbe... hmmmm, ma unásig repülök.
    14 óra, munka befejez, spuri a reptérre. Gép összeszerel, süt a nap, kis bárányfelhők elszórva. Start, megy felfelé, fasza lesz, nem kell magasra menni, atom termikek vannak. És nem. Süllyed mint a balta. Mi a túró van. Kapcsolók rendben? Igen. 2 percen belül lent vagyok. Na jól van akkor dobjunk újra. Start, megy felfelé, ennyi jó lesz, motor leáll. Jön le mint állat. Húzom a magasságit, de hát lóg a segge már így is majd' átesik. Eltrimmeltem volna valamit, jár az agyam? Mi a túró. Csinálok egy kört, épphogy beérek. Na ez így ment még kb. a 5. startig, amikor már azon gondolkodtam, hogy valami nagy gebasz van, vagy elfelejtettem vezetni, vagy rosszul raktam fel a szárnyat, esetleg alászorult egy fűszál magbunkóval a végén és nem vettem észre. Az nem állapot, hogy 160 méterről 3 perc alatt lent vagyok. Mint kiderült egy nagy leáramlási időszeletben kezdtem neki a repülésnek. Egyszer csak megmozdult az idő, változott a szélirány, a kis nyárfa pihék elkezdtek szaladni a másik irányba, spuri arrafelé. És igen. Először egy 20 perces repülés, majd akksi csere és megjöttek a nem túl erős termikek. Felteker, majd visító szárnyakkal le, majd keres újat, megint fel éééééés nem akartam leszállni. Habár egyszer már majdnem, be is helyezkedtem a leszállásra, de megdobta, beleteker, küzd, nem szakad fel, másik, megint beleteker, nem szakad el, majd harmadjára felszakadt a bubi.
    Hát én úgy élveztem. Közben ültem, álltam, támaszkodtam, már beállt a derekam, nem akartam leszállni.... de egyszer csak elfogyott. 44 perc egyben. Kirepültem magam mára. :-)
    Mint ahogy a topik címe alatt is van: "Zajtalanul repülni, nincs is ennél szebb"
    log44.JPG

Senior Member
    Hozzászólás
    445
    Pont tegnapelőtt kezdtem végigolvasni a témát az elejétől kezdve. :-)

Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.193
    Sziasztok!

Irigykedve olvasom... Jelentem azóta fejlődött a flotta. A kis Maxx helyét átvette egy Stork I. és jött mellé egy Stratair ultegra DLG is. Tavaly csak egy termikelésre volt lehetőség, de a héten felkészítettem Stork-ot a szezonra, megjöttek a friss akksik, és amint lehet megyek is vadászni!

Szabi

Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről
    Sbach 342 - DLE30 | Heinrich Stork I | Stratair Ultegra F3K | Mimi2.0 | Fliton AJ Extra330 | YodaMaster 3D | QAV-R FPV | WingWing Z84 FPV | E-Flite Piper L-4 Grasshopper

Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.193
    Sziasztok!

A mai különös bolygó együttállásnak köszönhetően dolgozni sem kellett és még az időjárás is tökéletes volt. Szavak helyett meséljenek a logok inkább!

Stork 1. start:

Screenshot 2018-06-02 22.30.22.png

Ultegra 2. nekifutás:

Screenshot 2018-06-02 22.28.12.png

Imádtam!

Szabi

Senior Member CamPac logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.504
    Nagyon jo!
    Kevesen irnak be, a facebook is sok tagot elvitt az fele. Lehet erdemes lenne utananezni, hovakoltoztek a termik bolond madarak. (En itt es ott is nezegetem ki mit ir)

Szoval ugyes!
    Milyen gep?

En mult vasarnap jutottam ki 4 utan es sajnos a termik kepzodes erezhetoen eltunoben volt, de azert sikerult fognom 1-2 keskeny es gyenge darabot a felszamolodo aramlatokbol. A gep nalam egy Vladimir Maxa 4 light volt:

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    635
    Sziasztok,

Múlt hétvégén én is leporoltam a Marabut. Jó volt egyet tekerni.

Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.193
    Idézet CamPac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen gep?
    Köszi! Nálad is szép a 4 utani 45perc-es start!

Egy Stork 1 és egy Ultegra DLG volt

Sz

Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről

Senior Member
    Hozzászólás
    445
    Nekem pedig ez jutott a múlt héten.
    Nem olyan extra magas, de elértem azt a szintet, ahol már mindegy volt mit csinálok, emelt. Úgyhogy féket nyitottam és gyorsan lekavartam a biztonság kedvéért. Jó volt. :-)
    Csatolt k Csatolt k

Oldal: 56 / 58 ElsőElső ... 64652535455565758 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve