Oldal: 8 / 58 ElsőElső ... 45678910111218 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (572) összesen

Téma: Termikelés

Senior Member Endre logója
    Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.905

Re: Termikelés

Ha bekukkantasz kicsit az FPV-s topicba, igen meg fogsz lepődni, hogy mi minden belefér egy ilyen gépbe, egy logger mindenestül még zörög is benne.
    Az a jó, ha a ballasztot ki is lehet venni! De ez is bent felejthető....

Senior Member
    Hozzászólás
    557

06-30-2266707

Senior Member
    Hozzászólás
    1.365

Idézet goshawk eredeti hozzászólása
    Nde a loggerbe már közel
    se vagyok biztos főként, hogy ahhoz még tápkábelek is tartoznának.

Persze semmi se lehetetlen.

Egy normális logger mérete mindenestül:
    8 gramm (40 mm x 23.4 mm x 9.4 mm).
    Amelyik gépben ez nem fér el az nem is kell

Senior Member
    Hozzászólás
    110

Idézet Twin eredeti hozzászólása
    Na igen. Van aki tud.... nemkicsit ... nagyon

Senior Member
    Hozzászólás
    1.365

Ma nem gyenge termikek voltak 11körül még csak normális termikekek voltak, de 2-3 között sokszor kellett menekülni, hogy el ne vigye a gépet a feláramlás A legszebb a második indulás volt, alul 4 madár mutatta a termiket, a tetején 1:1 mérték vitorlázó sivított.

Senior Member
    Hozzászólás
    110

Jaja.

Nekünk is hasonlóan jó volt Dunakeszi északon.
    Alul a madarak elmaradtak de odafent elég komoly léptékű scale gépek rótták a köröket.
    A logger eredményt is felpakoltam. Hát egyszer-kétszer elkapott a félsz, hogy talán közelebb vagyok a nagyvasakhoz mint kellene.
    De ők minimum 300-400 méterrel magasabban kellet, hogy legyenek az arányokat tekintve.

Mindenesetre nagyon jó nap volt
    Még többet ilyet

Senior Member
    Hozzászólás
    557

Sziasztok!

De jó nektek! Én meg egész nap dolgoztam! >

De ha holnap jó idő lesz remélem bepótolom a mai napot.
    06-30-2266707

Senior Member
    Hozzászólás
    266

Termikelés

Hali fiúk!

DE jó nektek. Én állandóan kiesek az emelésből. 1-2 kör és merül a jószág. Tudtok valami tanácsot adni. ( modell Mefisto)
    Szép napot
    Miért nem lettem Isten szolgálja?! Mindig csak a gondok...

Senior Member
    Hozzászólás
    110

Nem mondanám, hogy tanács inkább csak leírom én, hogy csinálom.

Felviszem a modellt olyan 50-150 m magasság közé attól függően, hogy milyen időjárás van és közben mit tapasztalok.
    Utána lekapcsolom a motort és a lehetőleg egyenes vonalú és egyenletes repülésbe kezdek. Amíg nem érzed a teret,
    addig érdemes olyan pályát leírni, hogy a modell és te közted lehetőleg állandó legyen a távolság. (Gondolom ez már nálad nem játszik)

Az egyenletes repülésnél nagyon szépen kijön egy-egy komolyabb termik, buborék hatása.
    1. Ha oldalt kapod el akkor valamelyik irányba megborítja a gépet. Ilyenkor az ellenkező oldalon kell keresni a termik magját.
    2. Ha borítás nélkül emeli a gépet akkor simán csak elkezdesz körözni mivel nagy valószínűséggel pont a közepét fogtad meg.
    Persze ilyenkor a termik átmérője nagyon sokat számít mert ha szűk akkor a forduló elkezdésekor hamar kicsúszik az ember
    és akkor jön a borogatás megint

Forduló közben oda kell figyelni a gép sebességére és a bedöntés tartására. Nem szabad hagyni, hogy a gép leadja vagy felemelje
    az orrát. Leadásnál a gép begyorsul és max kiesel a termikből ha viszont felemeli akkor áteshetsz és dugó lehet a vége.
    Egyszóval cél az egyenletesség és az állandóság. Ha van ívelő (csűrővel lehet kicsit trükközni - szimmetrikusan lefele kitéríteni 5˚-ot -),
    akkor azt is használhatod a gép lassabb repülésre kényszerítéséhez.

Nagy magasságban ezen alapelvek még fontosabbak hiszen ott már vizuálisan is nehéz megállapítani a gép pozícióját
    nem beszélve az ennyire pontos repülési út tartásáról. Tegnap 420 m magasan nekem is erősen meggyűlt a bajom a gép
    koordinálásával. Mondjuk nem is csoda... Láttam az egész gépből kb 20 pixelt. Ember legyen a talpán, aki ott vezeti.

Idézet Bur07 eredeti hozzászólása
    Hali fiúk!

DE jó nektek. Én állandóan kiesek az emelésből. 1-2 kör és merül a jószág. Tudtok valami tanácsot adni. ( modell Mefisto)
    Szép napot
    Hello

Termiktől is függ, hogy meddig marad fenn a vitorlázó.Általában a kis buborékokat nagyon nehéz megcsípni, amelyek nem tartósak.Főleg egy Mefisto -val, ami egy elég gyors modell.A kedvenc felhőim, azok a hatalmas átmérőjű bárányfelhők, amiknek csak úgy feketedig az alja.Ha egy olyant megcsíp az ember, akkor szinte csak bele kell repülni, és egy pillanat alatt eltünik a modell.A hírtelen merülés annak köszönhető, hogy a termik, vagyis a meleg levegő felszáll.Fent lehül, és a hideg leáramlás visszamegy a földre.Ha ezt megcsipi valaki, akkor szó szerint merül a modell, mint egy tégla a 10. -ről.De ha tényleg jó termikes az idő, és fúj a szél, akkor semmit nem ér az egész.Ilyenkor a termikek elborúlnak, és vándorolnak.Ilyen szeles időben a legnehezebb körözni.Ha nehát van termik, akkor könnyen kifúj belőle.Amire már visszamegy az ember, arra már nem biztos, hogy ott lesz.Még egy fontos dolog, hogy ha repülsz és mondjuk a termik bedönti a gép szárnyát jobbra, akkor egy hírtelen reflexel kormányozz balra,mert belementél a szélébe.Ha már benne maradsz, akkor kezdj el körözgetni kis sebességgel.A gép farka soka ne nézzen felfele!A körözgetésnél mindig, húzz enyhe magassági kormányokat.
    Szóval egy jó fülledt, jó gomolyfelhős, enyhén szellős időt fogjál ki, egy lassú és könnyű vitorlázóval.

Ez a kép pár hete készült, amikor egy ilyen lift felvitte a 2,2m -es vitorlázóm.
    http://kepfeltoltes.hu/090509/P10003...toltes.hu_.jpg

Jó termikelést!
    Üdv.
    Canissa Modellező SE, H-4886 (Repülő)

Oldal: 8 / 58 ElsőElső ... 45678910111218 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve