Oldal: 54 / 58 ElsőElső ... 444505152535455565758 UtolsóUtolsó
Eredmény: 531 - 540 (572) összesen

Téma: Termikelés

Senior Member
    Hely
    Graben-Neudorf ,Germany
    Telefon
    0049/ 17670173806
    Hozzászólás
    502
    Szia
    én ugy állítanám be,hogy lefele akkor kb: 5mm ,felfele 15mm.
    csak megkérdezném,miért tervezel egy 2m-es FPV Modellen differenciál csűrőt alkalmazni?
    ne "csússzon" a fordulókban? vagy termikelnél vele?
    a Mechanikus megoldást nem tudom hogyan gondolnád. Ha a csűrő "Y" kábellel van megoldva,szerintem nem kivitelezhető
    a differenciál megoldása.
    Ha viszont külön csatornán van,egyszerűen be kell állítani,hogy lefele kevesebbet térjen ki.
    Vagy ,elég sok táv tudja a differenciál beállítást alapból,csak a %-ot kell megadni neki.
    üdv:Béla

üdv:Béla

Idézet SwissAirplane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! nem feltétlenűl ide illik a kérdes... de vakamennyire mégis! egy 1100 mm törzshosszú gépre teszek egy 2000 mm szárnyat! És diferenciált csűrőt kéne csinálnom.... nem kifejezetten vitorlázó a gép, mert fpv de a probléma inkàbb a ti köreitekben jelentkezik!
    Mekkora legyen a kitérés felfelé és lefelé? ha mondjuk normál esetben felfelé15mm lefelé 15mm akkor merre vàltoztassam??
    mert nem tudom hogy elég e ha mechanikusan oldom meg vagy külon csatin tàvba programozva!

Előre is köszönöm!
    Bowlus Baby Albatross 6,75m - ASW-15b 7,5m - Roma L-2 5,3m - épülőben R-07b Vöcsök 7,73m

Senior Member CamPac logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.511
    Tegnap megsétáltattam idén először a Sharon-t Szilágyon.
    Eleinte (du 2 körül) semmi sem volt, de egy órán belül nagyot fordult és fogtam egy ilyet: (170-ről 440-ig)

Fent a 4.2m-es méret ellenére már kicsit nehéz volt úgy navigálni, hogy ne essek ki és szépen tartsam. Az élmény viszont így is megvolt. Közben lassan rákvörösre pirultam, de megérte.

üdv:
    I

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.145
    Szia,

nagyon tetszik az "eredmény".
    Előző hét végén nekem is nagyon jól sikerült ugyanitt barangolni, alig tudtam lejönni vele. Volt, hogy kiengedett féklappal, kb. 30 fokos szögben lefelé állva emelkedett tovább! Na azért csak lejött...
    Nekem nincs benne "altiméter", a normál reptetés mellett az FPV-s kezdeti lépéseket gyakoroltam vele. Sajna van még mit finomítani a roboton, hogy kissé el merjem engedni.

A modellt azért, hogy az elektronika is elférjen benne, egy RESPECT 3m-es szárny, Vladimir Supra vezérsíkok és Reichard Cirrus törzs alkotja (felszálló súly 1610 gramm).

Talán jövő hét végére ismét lesz rá időm ...
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Üdv Airplane!
    Csak azért irok, mert Brian sajátosan rossz választ adott! Tessék többet olvasni! A mechanikus csűrőkitérés a legegyszerübb geometria miatt nagyon egyszerűen megoldható! A szervó karokat kb 45 fokban a csűrőlapok irányában kell felszerelni, igy toló üzemben alig, mig húzó üzemben jelentős csűrőkitérést produkálnak. Ez már több fórumon jó soxor le van irva!
    Utoljára módosítva: Lobo által : 2015-06-11 01:22

Senior Member
    Hely
    Graben-Neudorf ,Germany
    Telefon
    0049/ 17670173806
    Hozzászólás
    502
    Idézet Lobo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv Airplane!
    Csak azért irok, mert Brian sajátosan rossz választ adott! Tessék többet olvasni! A mechanikus csűrőkitérés a legegyszerübb geometria miatt nagyon egyszerűen megoldható! A szervó karokat kb 45 fokban a csűrőlapok irányában kell felszerelni, igy toló üzemben alig, mig húzó üzemben jelentős csűrőkitérést produkálnak. Ez már több fórumon jó soxor le van irva!
    ...tévedni emberi dolog....viszont ha a szervokarok a szárny alján helyezkednek el,(mint általában) és mint írtad,a csűrő felé álljon 45 fokban,hogy "toló" üzemben kevesebbet térjen ki,húzóban meg többet,akkor a csűrő felületek lefelé fognak jelentősen nagyobbat kitérni....
    Szerintem a differenciál csűrőbeállítás pont fordítva van.... lefele térjen ki kevesebbet! legalábbis én évek ota igy használom,az összes vitorlázómodellemnél,
    legyen az 2-3 méteres,vagy 8-9.
    ...én nem írom hogy tessék többet olvasni,mart ha esetleg rossz választ irok akkor én sem olvastam eleget... :-))))
    Bowlus Baby Albatross 6,75m - ASW-15b 7,5m - Roma L-2 5,3m - épülőben R-07b Vöcsök 7,73m

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Nem a válasz volt rossz, csak hiányos. Ha tehetem én felülre szerelem a szervókat, Ronda, de jobban védve van, és ebből a szemszögből irtam a választ. Tény, hogy ezt a fontos momentumot kihagytam. Ezek szerint érthető volt amit irtam, mert rögtön rájöttél, hogy a Te szemszögedből ez forditva lenne jó.

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    51
    Sziasztok,

Nem találtam sok videót ebben a témában, így bedobom a múltkori termikelés egyik részletét:

https://www.youtube.com/watch?v=Xw3Mg8q3QxQ

Elég szeles volt az idő, de jó irányból fújt ahhoz, hogy a friss aratáson -a kis sárga sokszög- keletkező termik kémények felém dőljenek.
    Így konkrét volt, hol kell tekernem. Alacsonyabb magasságon a szűk tölcsérből kiesve voltak vicces megmozdulásai a gépnek.
    Utoljára módosítva: Sandopunk által : 2015-07-11 17:34

Senior Member
    Hely
    BP IV.
    Telefon
    06205638990
    Hozzászólás
    1.352
    Vagy veszünk programozható hitec digitszervókat és már mehet is y kábellal....
    Itt a HD...

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    51
    Idézet Sandopunk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

Nem találtam sok videót ebben a témában, így bedobom a múltkori termikelés egyik részletét:

https://www.youtube.com/watch?v=Xw3Mg8q3QxQ

Elég szeles volt az idő, de jó irányból fújt ahhoz, hogy a friss aratáson -a kis sárga sokszög- keletkező termik kémények felém dőljenek.
    Így konkrét volt, hol kell tekernem. Alacsonyabb magasságon a szűk tölcsérből kiesve voltak vicces megmozdulásai a gépnek.
    ...és a folytatás:

https://youtu.be/gXQodeLcIFk

Senior Member CamPac logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.511
    Megvan az eddigi rekord a Sharon-al:

Oldal: 54 / 58 ElsőElső ... 444505152535455565758 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz