Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (28) összesen

Téma: Fiatalok vagy nyugdíjasok támogatása!

Senior Member
    Hozzászólás
    415

Fiatalok vagy nyugdíjasok támogatása!

Sziasztok!

Fiatal vagy nyugdíjas kollegákon szeretnék apróságokkal segíteni, a következőket ajánlanám fel:

- 3 db 9g Tower Pro szervó (6 hónapot használt, nincsenek rossz állapotban, de mivel ragasztva voltak esztétikailag van gondjuk...
    - van pár légcsavarom, pl. 10×6-os fa (egy mini repedéssel, de így is repültem vele)
    - kisebb darab egyszínű matricák, fólia...
    - miniatűr motorok, pl helihez csörlőnek...2 db
    - lehasznált orrkúp
    - szétberhált startpanel...

Úgy gondolom, hogy mindenkinek egy csomó olyan cucca van amit pár év lökdösés/rugdosás után kidob, míg valaki ilyennel kezdi a modellezést...Segítsünk hát egymáson!

Üdv.:

dedai01

30/6067386

Senior Member ORCA17 logója
    Hely
    Berettyóújfalu 06/54 401823
    Hozzászólás
    133

Re:Fiatalok vagy nyugdíjasok támogatása!

Szerbusz!

Én nem mertem előhozakodni a nagy nyilvánosság előtt idáig, csak egy pár kedves fórumtársnak
    ujságoltam el, hogy fiataloknak - túlnyomó részben - csinálok egy modell klubot.
    Épp ezért nagyon-nagyon kapóra jött ez a nemes gondolatod. Tiszteletem érte.
    Száz szónak is egy a vége, beállnék abba a sorba akik igényt tartanak az általad említett "kacatokra".
    Akik egy kicsit is közelebbről ismerik egy klub pénzügyi intézésének a menetét, azok pontosan tudják, hogy néha 10 db csavar megvásárlása is meggondolás tárgyát képezi.
    Jómagam és még néhány lelkes öreg barátom, megpróbáljuk becsalogatni az utcákról a srácokat
    és persze mindenki más érdeklődőt is szeretettel várunk.
    És hogy ne egy üres terembe invitáljuk őket néhány modellt vásároltunk indulásnak.
    Most kb. 35-40 modelnél tartunk. Ezek között van F1 auto (65 cm hosszú), több hajó, repülő
    helikopter.
    Szóval ezért is állnék én is be abba a képzeletbeli sorba :-*
    Mondanom se kell, hogy minden felajánlott dolgot, alapanyagot tervrajzot ha kapunk, tisztelettel előre is megköszönünk.

Üdvözlettel és barátsággal

Csaba
    Azért mert Te még nem láttad, nem jelenti azt, hogy nem is létezik

Senior Member
    Hozzászólás
    415

Rendben!

Akkor a fenti csomag elkelt, Csaba kérlek pü-ben jelezd hová küldjem!

Köszi:

dedai01
    30/6067386

Hely
    Hozzászólás
    133

Köszönöm Kedves DEDAI!

Priviben ment a cím és még néhány sor.

Barátsággal
    Csaba

Hely
    Hozzászólás
    133

Kedves DEDAI!

Ma megjött a csomag, igen hasznos dolgokat küldtél. Az hogy ragasztós a szervo oldala,
    nem gond, én is azzal az oldalával fogom felragasztani és nem is fog meglátszani.

Még egyszer nagyon szépen köszönjük az adományodat.

Barátsággal
    Csaba

Senior Member
    Hozzászólás
    415

Szia Csaba!

Nagyon szívesen tettem, használjátok egészséggel a cuccokat!

Sikeres landolást Nektek!

dedai01
    30/6067386

Senior Member
    Hozzászólás
    285

Sziasztok!

Nagyon tetszik ez a kezdeményezés, különösen azért, mert emlékszem arra, amikor még gyerekként az Öcsémmel próbálkoztunk ezzel az egyébként nem olcsó hobbyval, és egyfolytában a szüleinket nyomasztottuk a kéréseinkkel, hogy mit szeretnénk, mire lenne szükségünk, és 1-1 akár csak kölcsönadott alkatrésznek, motornak is nagyon örültünk. Tetszik a modell klub ötlete is, ez egy kiváló hobby a gyerekeknek, sokat fejlődnek kreativitásban, kézügyességben, és megismerkednek ezzel a kedvteléssel, amiben sokan örömünket leljük felnőttként is. Egy klub nagyon sokat tud segíteni, én már csak tudom: emlékszem, amikor az első A1-es szabadonrepülő repcsinket raktuk össze az Öcsémmel saját kútfőből... a szárnyban olyan csavarodás volt, hogy sajnos repülésképtelen volt. Ezután találtunk rá egy modellező szakkörre, ahol nagyon sok mindent tanultunk.

Hogy miért is írok?! Ezennel szeretnék én is felajánlani egy olyan repcsit, ami lehet kicsit viseltes már, de nagyon jól használható, és tök jó lenne ha a fiatalság örömét lelné benne.

Egész pontosan ez egy Styroman féle 1200 mm-es tréner gép, benne 4 szervóval, 1 szabályzóval, és 1 brushless motorral. 2200 mAh-s LiPo-val használtuk, de lehet bele rakni nagyobbat is, mert a 2200-as mellé még tenni kellett súlyt, hogy meglegyen a súlypont. Ezen kívül lehet szétnézek majd, hátha találok még 1-2 olyan cuccot, amit szívesen az ifjúságnak felajánlanék!

Egyedül a repcsi postázását nem tudom megoldani, de valahogy biztos megoldjuk a szállítást!

Várom tehát az érdeklődők jelentkezését, elsősorban fiatal modellező vagy fiatalokkal foglalkozó modellező klub jelentkezését várom, nekik szeretnék elsősorban segíteni!

Üdv,
    Tamás

Senior Member
    Hozzászólás
    415

Szia Tamás!

Remélem komoly mozgalmat hozunk itt össze, meggyőződésem, hogy a számunkra felesleges dolgokból más komplett modellezést indít...

Szép dolog ez...csak jó helyre kerüljön!

Üdvözlettel:

dedai01
    30/6067386

Hely
    Hozzászólás
    133

Szerbusztok!

Újabb adományokkal lettünk igen-igen boldogabbak, PAPIRUSZ fórum társunk jóvoltából.
    Ezúton is tisztelettel megköszönöm-megköszönjük.
    A sok gyönyörű tárgyi dolgon felül olyan nagyon hasznos építési leírásokkal, tervrajzokkal,
    igazi relikviákkal, a működéshez elengedhetetlen fontos útmutatókkal lettünk gazdagabbak.

Igazán hozzáértő modellező társat és - mondhatom bátran- barátot ismertem meg személyében.
    Örülök, hogy ennek a fórumnak - benne DEDAI fórum társunknak - köszönhetően, összehozott vele, veletek a jó sors.

És még egy interesszant: látnotok kellen azt a hitetlenkedő, majd mikor felfogták mi is van előttük a csomagban, azt boldog vigyort - valami olyasmit mond az arcuk: hát ilyen van, vannak még ilyen emberek, akik önzetlenül adnak ebben az elanyagiasult világban.

--------------------
    Úgy gondolom, ha már segítettetek, akkor elvárhatjátok azt is, hogy időnként a fejleményekről tájékoztassalak Benneteket.
    Örömmel közölhetem, hogy újjabb alapító tagokkal bővültünk és ezzel lassan elhárul az akadály az alakuló gyűlés megtartása elöl. t.i.: 10 alapító tag szükségelteik - akik jegyzőkönyvbe rögzítve is - résztvesznek az alakuló űlésen, és aláírják az alakuló űlés jegyzőkönyvét..
    Kis város Berettyóújfalu és hát nincs nagy hagyománya a technikai sportoknak, hogy finoman fogalmazzak.
    Készülőfélben van a honlap is - nagyon egyszerű, a szolgáltatómnál nincs mód scriptek futtatására. (occó tárhely) -> http://web.t-online.hu/obigabi/index.php
    Addig is próbálok minnél kedvezőbb helyzetet teremteni, és minnél változatosabb felszerelést a rendelkezésükre bocsájtani.

Köszönettel
    Csaba

Kedves ORCA17!

Igazán örülök, hogy segíthettem. Remélem hasznát veszitek mindennek.
    Sikeres modellezőklub indulást és sok támogatót kívánok. ;D
    Üdvözlettel: Gyuri
    25 éve kezdő modellező...

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve