Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (57) összesen

Téma: EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Senior Member
    Hozzászólás
    272

EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Felhívom kedves mindenki figyelmét, hogy pártunk és kormányunk jótékony tevékenységét immáron kiterjesztette a bennünket is érintő mindennapokra: az állam bevételeit növelendő az elmúlt időszakban fokozottan ellenőrzik az EU-n kívülről érkező küldeményeket, vajh ki lehet-e vetni rájuk a sarcot?

Eddig úgy nagyjából rugalmasan kezelték a dolgot, mert a nyilvánvalóan kereskedő->magánember irányú küldeményeknél is a 45 EUR-s (illetve átváltott) értékhez igazodtak és csak elvétve szivatták a népet, de most már komolyan veszik az erre a viszonylatra vonatkozó 22 EUR-s értéket. Ma már a sajtó is ír erről, habár virágnyelven és tele van a cikk téves megfogalmazásokkal:
    index.hu/gazdasag/magyar/2012/09/02/nagyon_sok_ajandekot_hoz_a_posta/
    "- Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"

Senior Member pilot11 logója
    Hozzászólás
    5.482

Re:EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Ez hasznos infó, köszönjük...és, ha hozzáfűzhetem a véleményem, én örülök ennek, már itt volt az ideje. Természetesen én is szeretek alacsony áron vásárolni, de nagy részben ennek hiánya lehetetlenítette el a magyar kereskedőket. Épp ezért egy ponton rászoktam az itthon vásárlásra. Nem kellett várni a szállításra, vámra...stb, aznap megvolt, ami kellett. De mivel a legtöbben nem ezt teszik, a boltok lassan kiürültek (az engem érintő témában), mert a kereskedőnek nem éri a lassan forgó készletben tartani a pénzt, miközben az önjelölt "adómentes kereskedők" jól elvannak. Remélem lassan elindul valami visszafelé.
    "...belátom, hogy TALÁN én vagyok Robert Porter, ha Ön is belátja, hogy TALÁN a K-Paxről jöttem..."

Senior Member
    Hozzászólás
    272

Ez itt most valóban off topic, ezért zárjuk is rövidre azzal, hogy EGYETLEN kereskedő sem jogosult létezni, amíg nincs mellette (autó, avagy vízi avagy reptető) PÁLYA és a pályán VERSENY. Ha ez a két feltétel adott, attól kezdheti bármelyikük is a mellét verni. Attól kezdve indulhat el bármi is visszafelé, de még mindig sok egyéb paraméternek kell stimmelni ahhoz, hogy te vagy én ott vásároljak.

Idézet pilot11 eredeti hozzászólása
    Ez hasznos infó, köszönjük...és, ha hozzáfűzhetem a véleményem, én örülök ennek, már itt volt az ideje. Természetesen én is szeretek alacsony áron vásárolni, de nagy részben ennek hiánya lehetetlenítette el a magyar kereskedőket. Épp ezért egy ponton rászoktam az itthon vásárlásra. Nem kellett várni a szállításra, vámra...stb, aznap megvolt, ami kellett. De mivel a legtöbben nem ezt teszik, a boltok lassan kiürültek (az engem érintő témában), mert a kereskedőnek nem éri a lassan forgó készletben tartani a pénzt, miközben az önjelölt "adómentes kereskedők" jól elvannak. Remélem lassan elindul valami visszafelé.
    "- Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"

Senior Member
    Hozzászólás
    282

Sziasztok!

"Az utóbbi időben rendkívüli mértékben megnövekedett az országba postai úton beérkezett áruk mennyisége .... ....A NAV Repülőtéri Igazgatósága az idén már több mint 12 ezerszer végzett vám-, illetve adófizetéssel járó vámkezelést a postai forgalomban."

"magyaroknak küldött küldeményeket 45 euró értékig illeti meg vámmentesség
    "

Tehát ebben az évben kb. minden ezredik magyar kapott egy 45 euró feletti értékű csomagot az EU.-n kívűlről. Ez ugye már önmagában is istenkáromlás, felháborító...

Mivel Suller Úr nyilatkozata több konkrét számot nem is tartalmaz, kénytelen vagyok találgatni. Tehát...
    Feltételezem, hogy a csomagok értéke átlag 100 euró volt. Tehát az összes eljárás alá vont csomag értéke 1.2 millió euró. Szép kis summa. Ezek áfa és vám értéke szerintem úgy 30 % körüli lehet, ez számításaim szerint kb. 360.000 euró, nagyságrendileg húsz darab középkategóriás autómobil ára. Aztamindenségitneki.... Persze mindez csak találgatás, színtiszta spekuláció.

Tényleg ez hiányzik a költségvetésből? Vagy új Opel kombi flotta kell az adóhivatalnak? Vagy bele akarnak szakadni a vámellenőrzésekbe? Vagy ne vegyünk semmit az EU.-n kívülről, mert azzal támogatjuk a Magyar gazdaságot? Vagy vegyünk inkább mégis, de akkor tejeljünk az államnak is? Vagy ha megdöglött a lovam dögöljön meg a szomszédé is?

Nemszépdologezkéremszépen, nemértekegyet, najoccakátkívánok, aviszontlátásra!

Tekergő

Senior Member
    Hozzászólás
    3.113

Idézet asab eredeti hozzászólása
    Ez itt most valóban off topic, ezért zárjuk is rövidre azzal, hogy EGYETLEN kereskedő sem jogosult létezni, amíg nincs mellette (autó, avagy vízi avagy reptető) PÁLYA és a pályán VERSENY. Ha ez a két feltétel adott, attól kezdheti bármelyikük is a mellét verni. Attól kezdve indulhat el bármi is visszafelé, de még mindig sok egyéb paraméternek kell stimmelni ahhoz, hogy te vagy én ott vásároljak.

Kifejtetted a lényeget... attól, hogy belerakok 100miliót valamibe még nem leszek kereskedő, vagy igen... nem a bolt szűnik meg, hanem a hazai modellező társaság klubok és repterek hiányában... egy lindinger, egy schweighofer egy krill, egy bruchmann, graupner és sorolhatnám a külföldi konkurenciát hány mill. eurót költ pilóták támogatására világszerte, reptérre, fejlesztésre, promócióra... nekem a HK folyamatosan akciókról küld hírlevelet, látom a youtubon a neten, mindenhol... heti sok csomagom jön, a világ minden részéről... ezek a cégek generációkat nevelnek ki, akik azután tőlük vásárolnak... és megbecsülik a vásárlójukat, sajnos itthon tanulni kell még ezt a szakmát is és alkalmazkodni 10-15 év munka után is... kíváncsi lennék az MMSZ idején miért volt tökéletes a MOKI világszerte, most meg... mi az a MMSZ egy szoba két kedves emberrel és üres kasszával?? Jó magyar szokás, vedd el, foszd ki, tedd zsebre, harácsolj légy jó gazdag... aztán rinyálj, hogy a konkurencia fénysebességgel hasít el melletted. Minden esetre azért vicces, hogy ingyenes részvételre sem lehet rábírni a magyar boltokat, börzére pl... hogy kiszórják a sok maradék 4-6 éve elfekvő eladhatatlan szarjaikat... ha kijönnek adnak max. 10-15%-ot wow...

Hozzászólás
    5.482

Idézet trainerTOMI eredeti hozzászólása
    Igazad van abban, hogy a változáshoz való alkalmazkodás nem az erősségük a magyar kereskedőknek, és azzal is egyetértek, hogy nem vagyunk megbecsülve még úgy sem, hogy én pl. jó ideig csak itthon vettem meg (mindig ugyanabban a boltban), ami kellett. De ettől még azok a magukat "kereskedőnek" gondoló feketéző magánemberek nagyon nagy kárt okoztak, mert egyszerűen nem versenyképes a az üzletet tisztán folytató valódi kereskedő. Szerintem ez nagyon káros, és nem szabadna engedni. Hülyét kapok az olyan "hirdetésektől" itt a fórumon, hogy "raktárról", "akció"...stb, mikor lövésük nincs, hogy mi az, csak van otthon 15.000.-Ft értékű feketén behozott cucc.
    "...belátom, hogy TALÁN én vagyok Robert Porter, ha Ön is belátja, hogy TALÁN a K-Paxről jöttem..."

Senior Member maxc logója
    Telefon
    7090217kilencvenöt
    Hozzászólás
    496

Lazán kapcsolódik:
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,117432.0.html

Egyébként vajon miért is rendelünk mi egyenesen Kínából?
    TA05 GRT HT - Usukani | Usukani 10.5T || MST FXX-D FD RWD - Usukani | Speed Passion 10.5T Sens. || Sakura D4 RWD - Usukani || Sanwa MT4

Hozzászólás
    5.482

Idézet maxc eredeti hozzászólása
    Lazán kapcsolódik:
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,117432.0.html

Egyébként vajon miért is rendelünk mi egyenesen Kínából?
    Én, ha tehetem már Németországból rendelek. Tavasszal összeálltunk és megtöltöttünk 2 db 10kg-os EMS csomagot akkuval. Az ára így is nagyon jó, nincs rizikó a vám miatt, mellesleg legális, ha valakit érdekel ez még egyáltalán.

Senior Member maxc logója
    Telefon
    7090217kilencvenöt
    Hozzászólás
    496

Én, ha tehetem már Németországból rendelek. Tavasszal összeálltunk és megtöltöttünk 2 db 10kg-os EMS csomagot akkuval. Az ára így is nagyon jó, nincs rizikó a vám miatt, mellesleg legális, ha valakit érdekel ez még egyáltalán.
    Mit jelent a nagyon jó ár, és konkrétan honnan?
    TA05 GRT HT - Usukani | Usukani 10.5T || MST FXX-D FD RWD - Usukani | Speed Passion 10.5T Sens. || Sakura D4 RWD - Usukani || Sanwa MT4

Hozzászólás
    5.482

Idézet maxc eredeti hozzászólása
    Mit jelent a nagyon jó ár, és konkrétan honnan?
    HK Europe...az akkuk ára magasabb a DE raktárból, viszont 22$ az EMS és 10kg-ig szabadon pakolhatsz, így, még az is lehet, hogy fajlagosan jobban jársz, mint Kínából (ez termék függő), de, ha a vám+ÁFA-t is belekalkulálod, akkor mindenképpen megéri.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dex.rc?whl=EUR

Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva