Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (57) összesen

Téma: EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Senior Member maxc logója
    Telefon
    7090217kilencvenöt
    Hozzászólás
    496

Re:EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Sejtettem, hogy erre gondolsz.
    Akkor ezen se vám se ÁFA miven EU-s?
    TA05 GRT HT - Usukani | Usukani 10.5T || MST FXX-D FD RWD - Usukani | Speed Passion 10.5T Sens. || Sakura D4 RWD - Usukani || Sanwa MT4

Senior Member
    Hozzászólás
    2.727

Idézet maxc eredeti hozzászólása
    Ebben az árban már benne van, az EU-s raktár illetékessége szerint. (Így magánemberként az ottani áfát fizeted, ami (sajnos) természetesen alacsonyabb a magyarnál.)

Senior Member pilot11 logója
    Hozzászólás
    5.482

Idézet dtr eredeti hozzászólása
    Idézet maxc eredeti hozzászólása
    Ebben az árban már benne van, az EU-s raktár illetékessége szerint. (Így magánemberként az ottani áfát fizeted, ami (sajnos) természetesen alacsonyabb a magyarnál.)
    Így-így...ez egy félreértés...olyan nincs, hogy se vám, se ÁFA, olyan van, hogy amikor beérkezik az EU területére, akkor a fogadó ország tesz eleget ennek a kötelezettséget, tehát Te már az azzal növelt árért vásárolsz a webshopban.
    "...belátom, hogy TALÁN én vagyok Robert Porter, ha Ön is belátja, hogy TALÁN a K-Paxről jöttem..."

Senior Member
    Hozzászólás
    272

és akkor egy kis csemege, mindenki azt gondol hozzá, amit tapasztalati alapján szeretne. nekem az jutott eszembe, mikor elolvastam, hogy a minősítés a minősítő szervet is minősíti...

"- Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"

Senior Member sumi75 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06302170936
    Hozzászólás
    766

Csak akkor most azt nem vágom, hogy miért nem lehet itthon venni 10kg-nyi akksit ;D ;D ;D
    Ha a kereskedők is elgondolkodnának azon, hogy egy 5-600 forintos szervót hogyan árulhatnak 1500-2000 ért, szerintem akkor többen vásárolnának hazai boltokból.

Üdv
    Azt értem én hogy benzin, de mitől megy 06302170936

Hozzászólás
    5.482

Na akkor hadd magyarázzam el:

600*1,14*1,06*1,4*1,27=1290.-Ft (szállítás;vám;árrés;ÁFA) és akkor még nem beszéltünk az árfolyamkockázatról, a különféle járulékokról és adókról, a készletben álló tőke ktg-ről, mert ugye legyen minden raktáron (bár egyetértek, hogy ez jogos elvárás, de költséges a kereskedőnek) a bolt bérleti díjáról, vagy amortizációjáról, az alkalmazottak béréről és járulékairól...folytassam? ...lassan meg kellene érteni ezt egyszer és mindenkorra és abbahagyni a nyavalygást.
    "...belátom, hogy TALÁN én vagyok Robert Porter, ha Ön is belátja, hogy TALÁN a K-Paxről jöttem..."

Junior Member
    Hozzászólás
    22

Idézet pilot11 eredeti hozzászólása
    Na akkor hadd magyarázzam el:

600*1,14*1,06*1,4*1,27=1290.-Ft (szállítás;vám;árrés ;ÁFA) és akkor még nem beszéltünk az árfolyamkockázatról, a különféle járulékokról és adókról, a készletben álló tőke ktg-ről, mert ugye legyen minden raktáron (bár egyetértek, hogy ez jogos elvárás, de költséges a kereskedőnek) a bolt bérleti díjáról, vagy amortizációjáról, az alkalmazottak béréről és járulékairól...folytassam? ...lassan meg kellene érteni ezt egyszer és mindenkorra és abbahagyni a nyavalygást.
    Igen, csak amikor egy Angliában vagy Németországban lévő (angol ill. német bérekkel, vámmal, áfával stb-vel terhelt) boltból egyéni szállítással együtt olcsóbban és gyorsabban itt van a cucc, az azért elgondolkodtató. Támogatnám én a magyar boltokat, mert kényelmesebb és gyorsabb lehetne, dehát nem megy. Mert az egy dolog, hogy a magyar boltokban a cuccok nagy része elérhetetlen ami engem érdekelne, mert senki sem forgalmazza az új/népszerű/jó minőségű márkákat, termékeket, van ahol még a webshopban szereplő termékek amikre azt írja, hogy épp nincs készleten, azokat megrendelni se lehet, hanem megvonják a vállukat, hogy figyeljem és talán majd lesz, ők nem tudják mikor (hát akkor ki???) - vagy ha rákérdez az ember, akkor, ja olyan már nem is lesz (akkor miért nem veszik le a kínálatból??). Vagy mondjuk egy bolt árul egy bizonyos típusú helit, de hozzá való alkatrészből mondjuk 1-2-t (és nem is a gyakran törőket/elromlókat), és amikor megkérdezem, hogy nem akarnak-e esetleg behozni nekem ahhoz ilyen vagy olyan alkatrészt, akkor válaszra sem méltatnak... pf.
    Hát akkor inkább megrendelem kintről. Ahol ami a webshopban van, az többnyire van is készleten, vagy nemsokára lesz, egy hét alatt itt van és még olcsóbb is?? Hát hadd ne legyek már a saját magam ellensége. Ez nem nyavalygás, ezek a tények. Kénytelen vagyok én is külföldről beszerezni szinte mindent, mert itthon egyszerűen nem lehet pedig vadásztam elég sokat...

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.133

Azért, mert németországba szállított kínából hozott cumót vásároltál azzal hogyan is támogattad a magyar boltokat???

Reptér?? jaa hogy abba itthon egy bolt sem fektet bele??
    A webshopban szerepel mondatra a legtöbb helyen " jaaa a webshop? hát az nem friss! "
    Persze azt is értem, hogy talán azért nem csinálnak repteret mert nincs akkora bevétel de az biztos, ha nem lenne kína nem modelleznénk ennyien.

Ha szeretsz itthon 2x 3x annyiért vásárolni ám te dolgod. Persze értem az indokodat és nagyszerű is az eszme amit képviselsz.
    Sok olyan dolog van amit itthon nem lehet megvásárolni mert valljuk be elég gyér a kínálat. Persze mindennek meg van az oka.

Azzal, hogy vámolás meg áfa lett nem gondolnám, hogy ez látszik majd a boltok forgalmán. Továbbra is marad majd a kinti rendelés csak eu-n belülről lesz több

Hozzászólás
    5.482

Idézet Vírus eredeti hozzászólása
    Azért, mert németországba szállított kínából hozott cumót vásároltál azzal hogyan is támogattad a magyar boltokat???
    Nem tudom nekem szólt-e, de én ilyet nem állítottam. amúgy meg mindegy is, világosan leírtam, amire gondolok, aki akarja megérti, aki nem, az siránkozva hajtogatja tovább, amit eddig. Kiszálltam.

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.133

Idézet pilot11 eredeti hozzászólása
    Én, ha tehetem már Németországból rendelek. Tavasszal összeálltunk és megtöltöttünk 2 db 10kg-os EMS csomagot akkuval. Az ára így is nagyon jó, nincs rizikó a vám miatt, mellesleg legális, ha valakit érdekel ez még egyáltalán.

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva