Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (57) összesen

Téma: EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Senior Member
    Hozzászólás
    367

Re:EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Üdv!

Csak egy példa, hogy megéri-e?

Rendeltem HK német raktárából akksikat... 99 usd. A vám, áfa letudva...
    Ha kínából rendelemtem volna, 89 usd, EMS-el 121 usd... + a vám, áfa rizikó...
    Ha bemegyek egy hazai boltba...

Senior Member
    Hozzászólás
    367

Szóval miért van az, hogy EU-n belül be lehet szerezni valamit teljesen legálisan a hazai ár 2/3-áért???? Nem bánt, csak nem értem a boltosok hozzáállását.
    Nemrég jártam a Fáy u - Váci út sarkán vevőakksit vásárolni... Üres volt a fiók. És akkor ne rendeljek külföldről.

Egy kitérő a kitérőhöz....
    Van szentesen 4 kerékpárszaküzlet, talán több is mint amire szükség van.
    Ebből 3 olyan, hogy ha nem 28-as belső kell, hanem valami más, akkor tudnak rendelni holnaputánra. Azt persze én is tudok.
    A negyedik, ott nincs olyan, ami nincs. Bár ott van kb a lakásom ára árukészletben, de mindíg van minden. Egyszer meg is jegyeztem, erre az volt a válasz:
    Üres polccal nem lehet!!!

Senior Member csinibá logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    20/9466-340
    Hozzászólás
    145

Sziasztok!

Miért a kínából?

Mert lassan semmit nem tudunk kifizetni a rezsin felül (nem a boltosok hibája)

Mert itthon is kínait kapsz más néven.

Mert kicsi csomag esetén, olcsóbb a szállítás, mint a futárszolgálat itthon. ( a boltosnak sem esik le a karikagyűrűje, ha kisétál feladni a postán )

Ha megnézem a webshopot, és azt írja van raktáron, akkor tuti hogy van. (itthon is megnéztem, elautóztam a boltba, ja mégsincs mondta az eladó és visszaült a facebook elé )

Akkor miért is kína?

Szép estét!

Hozok-viszek-cipelek, mindent, ami mozdítható 15T-ig 20 / 9466-340

Senior Member
    Hozzászólás
    3.113

a királyfi elővette az okos telefonját és az interneten rendelt egy... de megváltozott ez a mese apa....

szerintem a legtöbb modellező soha életében nem volt vállalkozó, fingja nincs az itthoni üzletviteli szabályokról, adózásról, cég működési költségekről, légkörről, lehetőségekről...
    - miből gondoljátok, hogy egy pl. 5 főt foglalkoztató modellbolt tartani tudja egy raktári just in time szállítás árait főként fekete piaci árakkal szemben úgy, hogy Te állítod be mennyit szeretnél számlázni? Próbálnád ezt meg itthon eladni, olyan bírságot kapnál nyögnéd életed végéig...

Néhány főbb költség csak amit egy vállalkozó itthon nem tud elkerülni egy bérleményben:
    - bérleti díj
    - áfa, vám, árrés, IPA, TAO, EHO, súlyadó, ingatlanadó stb...
    - rezsi, villany, fűtés, reklám (ha futja rá egyáltalán idehaza nem jellemző)
    - elveszett banki kamat (ami azét "fizetsz", mert a pénzedet áruba, gépjárművekbe, eszközökbe, ingatlanban, üzletben és nem a bankban tartod) évi - 8% minimum. 200milliónál már meggondolandó, hogy kikeljél-e az ágyból egyáltalán dolgozni, pillanatnyilag az a legolcsóbb ha fel sem kelsz az ágyból és a bankban tartod a pénzed...
    - megmaradt készlet amin nincs hasznod, vagy ár alatt adod így az tiszta veszteség...
    - garancia, hibás termék javítása és cseréje = veszteség
    - kb. 10 - 20.000 féle cikket kell tartani ha mindenből szeretnél készletezni és mindenkit azonnal jó ízüen kiszolgálni ez kb. 200mill Ft árukészletet jelent minimum..., ezt kezelni kell, beárazni, leárazni, polcra rakni, ennek hely kell, raktár, leltárprogram, ember aki felrögzíti a websopot, bevételez, kivesz a leltárból, frissíti a készletet, marketinges aki hírlevelet ír,
    mindezen költségek miatt kb. min. 300%-os haszonkulcs kéne, hogy maradjon némi profit is a kereskedelmi tevékenységen adócsalás nélkül... ez természetesen oda vezet, hogy eladhatatlanul magas árakat KELL kiírni a termékekre, mivel mindezeket fedezni kell (vagy le kell mondani bizonyos szolgáltatásokról!!! ÉS ITT A LÉNYEG: OLCSÓ, HOZZÁ NEM ÉRTŐ MUNKAERŐT ALKALMAZNI VAGY KEVESEBB HOZZÁÉRTŐ MUNKAERŐT ALKALMAZNI DE OLCSÓN = AZ A KISZOLGÁLÁS AMIT TAPASZTALTOK SIMÁN BELEFÁSUL AKI CSINÁLJA ÉS IGAZA VAN)... = a cikk megmarad, eladhatatlan így a ördögi kör bezárul, a kereskedő már nem is rendeli meg mivel előre tudja, hogy esélye nincs eladni, nem készletez, megspórolja a fent megírt költségek nagy részét már csupán azzal, hogy nem teszi áruba pénzét... a probléma ezzel, hogy a tankönyvek szerint ez halál a cégre, tejes jövőkép hiánya, + vásárlók elvesztése...

Ti egy új kereskedelmi formát (internetes kereskedelem köznyelven) hasonlítotok egy olyan kereskedelmi formához aminek csak annyi köze van az előbbihez, hogy ugyanazt a terméket árulja csak kb. 2,5 áron ///komparatív versenyelőny: kínában minden olcsó csak ott senki nem modellezik a rizsföldeken viszont vehetsz 3m repülőt 189dollárért a gyárból csak mire ideér 2200 az ára...//// de nem azért mert halálra gazdagszik a modellboltos, hanem mert adót fizet az államnak és díjakat a kényszerből igénybe vett szolgáltatásokért (pl. közművek, rezsi, szállítás, munkaerő, telefon stb...)... közben a 2,5-3,5xx ár mellett sem marad annyi profit a zsebébe mint aki 1/2 áron adja el a termékét egy képernyőn keresztül, egy központi raktárból valamelyik nagy kikötőből úgy, hogy csak felteszi egy robotkar egy halálra lealkudott szállítmányozó cég platójára és kiszállítják neked a legtöbb esetben ingyen még Kínából is. Az eladó azt sem tudja mit ad el, a terméket soha nem is látja, max. egy manualt, nem fogja kézbe, Te azt közvetlenül a gyár logisztikai központjából (jelen esetben egy Németországba telepített hangárból) kapod (idehaza a Waberer logisztikai parkban mostanában elég sokat vagyok, látnátok, hogy állványokon 20m magasan hegyekben mennyi készlet van ott, több száz focipályányi területen és naponta mennyi kamion mosópor, kutyatáp, víz fogy az interneten és hogyan kerül kiszállításra egész Kelet Európába pl. Ti sem a tescoba mennétek olcsó mosóporért csak ezt még sokan nem tudják, Ti csak a modellezés részét nézitek de a világ már mindent még az ételt is interneten vásárolja mert ez így olcsóbb) pl... ezt kb. egy ügyes 14 éves kis srác is képes felpötyögni, beárazni, frissíteni (de sok helyen már ez sem kell, mert maguk a vevők rögzítenek új termékeket, gondozzák a készletet egy kis árkedvezményért cserébe pl. a Hobbyking oldalán is...) így az internetes webshop akár negatív költséggel is üzemeltethető, nem fizet adót, nem teremt munkahelyeket ha jól szervezett akkor önmagától működő valami ingyenes munkaerővel user/vevő/eladó karbantartókkal...

A fenti folyamat további törvényi szabályozás nélkül egyenes eredménye véleményem szerint középtávon egy hatalmas munkanélküliség és államcsőd VILÁGSZERTE, mivel a teljes jövedelemteremtő kiskereskedelmi rendszer minden területen meg fog szűnni (vagy már megszűnt)... eltűnnek a (magyar) kereskedők is (akik eddig munkát, jövedelmet adtak, adót fizettek, üzemeltették vállalkozásukat) ugyan drágán árultak, de jövedelmet fizettek alkalmazottaiknak akik aztán abból jól éltek, mert a fizetésük elköltötték így mások is jól éltek... de most mind munkanélküliek és ez nem fog változni, hacsak ..... jöttek viszont multik, akik diplomásoknak adnak 80.000-120.000 közötti bruttó fizetéseket na ebből modellezzetek...

Csak gratulálni tudok a kormányoknak és az illetékeseknek, vakok és tehetetlenek világszerte... Webshop=legális adómegkerülés = deficit = pénznyomda amit most is látunk = totális pénzpiaci csőd....

röviden ennyi volt a mese mára további szép estét rendeljetek olcsón Ti is én is azt teszem

Senior Member
    Hozzászólás
    367

Miért kell a kifogásokat keresni???

Miért van az, hogy
    - Ha bemegyek szentesen X autósboltba, kell a mondeómhoz négy féktárcsa fékbetéttel, komplett vezérlés szett, szűrők stb, akkor leveszik a polcról, és 10 perc alatt ott tudok hagyni 100 000 forintot, ha csak olyan dolgokat veszek, amit időnként cserélni kell.
    - A biciklis boltban van a falon 25 db shimano hajtómű, ~ fél milla...
    - Ha bemegyek egy festékboltba, több féle festékből megtalálom a teljes színválasztékot.

És még sorolhatnám. Rengeteg szaküzlet, kereskedő működik, él ugyanazokkal a magyarországi feltételekkel, amik a modellboltokat is sújtják.

Persze ezeket meg lehet venni interneten is, olcsóbban is, de az ember nem teszi, mert ott van a boltban.

De amikor bemegyek xy modellboltba, és nem kapok vevőakksit, nincs purex, 2 féle karbon szálas anyagot 2
    boltban kell megvenni, mert nincs...

Tavaly valamikor elmentem egy újpesti modellboltba, akik a hobbykinges cuccoat itthon legálisan forgalmazzák emészthető áron. 2200 mAh-s 3 cellás lipo akksi ugye nem egy különleges dolog. Kb egy ezressel adnák drágábban, mint ha kintről venném. De hát ugye éppen akkor éppen nem volt. Két hét múlva... Maradt a jól bevált út.
    Az EU-ból vásárolni meg ugye teljesen legális, mivel mi is jól beleléptünk...

Szerintem sokan szivesen repkednének mondjuk hazai gyártású lipoval, ha volna...

Üres polccal, sajnálkozással mit akartok!!! Komolyan!!!
    A konkurenciát hibáztatjátok azért, hogy hagytátok a fejetekre nőni????
    Meg is érdemlitek, komolyan mondom.

Senior Member pilot11 logója
    Hozzászólás
    5.482

Idézet Vírus eredeti hozzászólása
    Idézet pilot11 eredeti hozzászólása
    Én, ha tehetem már Németországból rendelek. Tavasszal összeálltunk és megtöltöttünk 2 db 10kg-os EMS csomagot akkuval. Az ára így is nagyon jó, nincs rizikó a vám miatt, mellesleg legális, ha valakit érdekel ez még egyáltalán.
    Bár azt mondtam kiszálltam...de most mégis...tedd már meg, hogy elárulod, hol van ebben az, hogy ezzel támogatom a boltokat? Nem értem az efféle kötekedést...illetve dehogynem értem, épp ez a bajom.
    "...belátom, hogy TALÁN én vagyok Robert Porter, ha Ön is belátja, hogy TALÁN a K-Paxről jöttem..."

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.132

Idézet pilot11 eredeti hozzászólása
    Természetesen én is szeretek alacsony áron vásárolni, de nagy részben ennek hiánya lehetetlenítette el a magyar kereskedőket. Épp ezért egy ponton rászoktam az itthon vásárlásra.
    Nem akartam kötekedni, csak vélhetően te vagy az egyetlen aki örül ennek a vám meg áfás dolognak.. ( E topik első oldal első hozzászólásod)
    Azt gondolod, hogy ezzel fog valami változni és hirtelen az eddig érdektelen modellboltok kínálata hirtelen megnő.
    Ezzel nem fog semmi változni, csak máshonnan rendelünk.

Senior Member guelph logója
    Hely
    Mindig máshol
    Hozzászólás
    766

Mondjuk én csak egy dolgot nem értek.
    Hogy él meg Lindi,Sweigi meg Dmt ha túlnyomó részt az
    osztrák modellezők is Kinából rendelnek.
    Vagy ők nem onnan nyomják?

Senior Member
    Hozzászólás
    3.113

Ezt meg ki mondta neked?? en linditol rendelek rengeteget... vagyunk meg igy paran sztem

Senior Member szaki75 logója
    Hely
    Budapest / Gödöllő
    Telefon
    +36302500797
    Hozzászólás
    1.237

kicsit hogy válaszoljak a topik címében lévő kérdésre is (vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?)

arra, hogy a csomagokra ca Szeptember elejétől jó sokat kell várni, mert hegyekben áll minden a vámon. fizetek én, ha kell, de akkor legalább húzzon bele a vámkezelés! ha rámentek az EU-n kívüli küldeményekre, akkor fésüljék fel a stábot is és ne kelljen 1-2 hónapot várni a vámkezelésre. remélem, ezt a NAV is olvassa!

annyi még a tapasztalatom, hogy ha valami tracking számmal jön EMS-sel (nem csak registered airmail), akkor az valahogy hamarabb átmegy a vámvizsgálaton, mint amit galambpostával adtak fel (mint tipikusan a free shipping-es motyók).
    egy másik topikban láttam vki HK-s tracking-jét (vélhetőleg registered airmail volt). 1 hónapot vakarózott rajta a VÁM...
    fly - crash - rebuild - repeat

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve