Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456
Eredmény: 51 - 57 (57) összesen

Téma: EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Member
    Hozzászólás
    61

Re:EU-n kívülről érkező küldemények - vám, áfa, miegymás? Mire számítsak?

Furcsa rendeltem két nagyobb összegű csomagot a HK tól az egyiket EMS el a másikat pedig sima küldeményként!
    Az a röhej, hogy az EMS egy hét alatt ideért, de 12 napot volt VÁMON. A másik meg nem volt vámon, de pont egyszerre hozta ki a postás mindkét csomagot.
    Tanulság az egyikre fizetnem kellett vámot a másikra nem, pedig ugyanannyiba kerültek sőt az EMS csomag kisebb méretű is volt.

Én ezen csak nevetek

Senior Member
    Hozzászólás
    281

Pozitív tapasztalat: az újév után bepörögtek a kis kínaiak, szombaton indult el a csomag HK-ból, ma nálam van
    Copter-X 450 AE V2, Devo7 2,4GHz<br /><br />Molnár Ádám

Senior Member
    Hozzászólás
    421

Egy kis infó az elmúlt 3 hónapban 7 HK csomagom jött 15-40 $ közöttiek és mindegyik 500 g alatt volt és átmentek a vámon
    átlagos szállítási idő kb 3 hét
    Röpködni szeretnénk <br /><br />Rituper Zsolt a becsületes nevem<br /><br />+36702829468 a tell számom

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Összesen több, mint 500usd-t költöttem hk-n és banggoodon, a legnagyobb csomag hk-ról 100usd volt, többi kisebb, minden gond nélkül megjött.
    20euró most a határ ami alá kell menni tehát ~26usd. ami után jön az áfa, majd 40euró után a vám is. 1kg alatt jó maradni, illetve bizonyos esetekben pl lipo hk-ról és 5db egyforma akksi mondjuk 2kiló szerintem az sem probléma. Tervezek venni devo 10-et majd(153usd) és pépdáull különösen banggood-ról mondható el, h nagyon jól csomagolnak és míg ez a táv máshonnan 2,7kg retail dobozban ők ehelyett azt kihajítják és egy össz 1,2kg-os csomagot kapsz egy távirányítóval, biztos azzal sem lesz probléma.

Szeretem a rendeléseknél betartani a 60-80usd-s átlagot, mindent meg lehet rendelni így esetleg részletekben és nincs gond. Nagyobb repcsit nem vennék kínából mondjuk hk-ról az már rizikós. Az eu warehousokat nem szeretem, lehet előnyösebb ha egyszerre nagyon sokat vásárolsz és mindenképp adóköteles lenne de én így sosem vásárolok.
    230mm DIY CF, CC3D, 1806-2300KV, <br />430mm DIY CF, Sunnysky V2216 KV900-II 5,8 /NEC LT260

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Idézet foxpro eredeti hozzászólása
    VÁM + ÁFA tételek és értékhatárok:

http://divany.hu/shopaholic/2012/12/...an_es_gyorsan/

Ez szerintem nem pontos, én hivatalos oldalon olvastam a 40euró utáni vámot. Ha mégsem javítson aki pontosabb infót tud biztos forrásból.
    230mm DIY CF, CC3D, 1806-2300KV, <br />430mm DIY CF, Sunnysky V2216 KV900-II 5,8 /NEC LT260

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Érdekes dolog történt most. Banggoodról várok 2 csomagot, pár nap eltéréssel rendeltem de mivel a korábban rendelt csomagban volt backorder így azt később adták fel. A második csomagot feladták, de egy másik warehousból jön ahonnan hosszabb a szállítás szal lényeg ezek véletlen találkoztak és most együtt érkeznek, konkrétan a levámolási időt tekintve a csomagok között 2 egész perc különbség van. Elméletileg nem lesz gondom mert le van vámolva, mondjuk amíg ki nem ér a csomag csak bizakodom.

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Sziasztok!

Még teljesen új vagyok a quadcopterek világában. Nem rég vettem meg az első kis gépemet, idehaza viszont rögtön bele szerettem és még szeretnék vásárolni.

Nem rég keresgélés közben rátaláltam a Banggood.com oldalra ahol a hazai áraknál jóval barátságosabb árakat találtam.

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy miként lehet rendelni erről az oldalról illetve fizetni (még soha nem vásároltam külföldről) illetve mennyibe kerül a kiszállítás illetve a VÁM kötelesek-e az onnan rendelt termékek?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva