Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 20 (20) összesen

Téma: robbanó motoros kotró-homlokrakodó és egyebek

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Re:robbanó motoros kotró-homlokrakodó és egyebek

Üdv!
    Aki ide látogat annak ajánlom az elektromos kamion fórumot. Ők már egy "kicsit" többen vannak, de reménykedjünk, hogy egyszer itt is beindul az élet.

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,20629.0.html

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Üdv!
    Itt egy pár kép kedvcsinálónak az igazi gépekről.
    http://www.youtube.com/watch?v=FsIW_...feature=fvwrel

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Üdv mindenkinek!
    Úgy látom csak olvasók látogatnak ide. reméltem, hogy érdeklődő is jelentkezik majd. Én tényleg szeretnék építeni egy nagyobb méretű gépet. Az Amerikai kamionok általában csőrösök és a fülke mögött van egy nagy hálófülke, ez azért jó mert itt kényelmesen el lehet helyezni a motort és így nem látszik. A vezetőfülkét viszont ki lehet alakítani élethűre.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Üdv mindenkinek!
    Úgy látom egyedül maradtam, ---nem gond én azért belevágok hát ha lesz menet közben aki társul. Marad az 1:5 méretarány mert ehhez már tudok gumit szerezni ami nem utolsó szempont. Ezért visszafelé kell gondolkoznom.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Tisztelt mindenki!
    Uraim hol vannak a jelentkezők? például doncorleone aki elindította az oldalt és azóta be sem nézett ide, én ráharaptam a témára és bíztam benne, hogy lesz más is. Sokkal könnyebb lenne ha más is társulna több ember több ötlet. Senki nem szeretne első lenni ebben a kategóriában? Az elektromos kamionosok is /1:14/ nagyon nehezen indultak de aki elkezdte az hitt benne és mára már sokan vannak. Mi már 25 évvel ezelőtt építettünk légpárnás járművet holott még élőben sosem láttunk és rajzunk sem volt, ez a modell látható a nevemnél. 2 évvel ezelőtt építettünk 2,2 m-s élethű hajót amit fűnyíró motor hajt aki megnézte a honlapomat láthatta az építést és a videókat is a modellről. Higgyétek el ez sem ördöngös, és az összegektől sem kell félni ha elkezdi az ember akkor halad. Ha többen lennénk megoszthatnánk a melót ha valaki valamiben jobb akkor ő elkészítené a másik modellező számára is azt és a másik viszont neki készítene olyan dolgot amit be tud szerezni vagy le tud gyártatni. Ezzel igen meg lehetne gyorsítani a munka menetét. Én már érdeklődtem kerék ügyben és valószínű megoldódik, a karosszériát műanyagból készítem. Most a méretezésnél tartok. Ilyenkor az áruházakban leértékelik a permetezőket és a szegélyvágókat most kell beszerezni a motorokat. Nem kell nagy teljesítmény akár milyen motor megfelel mert általában minden motor tud 1.5 lóerőt ez bőven elég. Ahogy nézegettem a videókat az elektromosak 850W-tal mennek ezek a motorok bőven 1000W felett vannak. Itt ugye nem kell nagy sebesség, persze aki stabilabb motorra és szebb hangra vágyik annak célszerűbb négyütemű motorra vadászni. Persze az egy kissé drágább. A honlapomon indítottam egy oldalt oda felraktam egy javítás alatt lévő 1:1 kamion képeit---- ez mint egy minta --- hasonlót képzeltem el.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Üdv!
    Tegnap azaz 2012 október 26-án elkezdtem a kamion tervezését, remélem hamarosan lesz látszata is a munkámnak.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Üdvözlet mindenki!
    Úgy látom a 2 hét alatt senkit nem sikerült elérnem így én is kilépek mert nincs érdeklődés. Ha valaki még is idetalálna itt megtalál.
    http://www.modellezes-nap-szel-energ...peterbilt-359/
    Nem sok értelmét látom, hogy csak magamnak írogatok.
    üdv Blaskó

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004

Üdv mindenkinek!
    Látom csak olvasók nézegetik ezt a bejegyzést,---nincs olyan modellező aki 1:5 méretarányú modellt készít? Legyen az akár mezőgazdasági gép vagy teherautó vagy személyautó. Ez egy olyan méret amit már bátran ki lehet dolgozni és látványos is, nem utolsó sorban lehet hozzá benzinmotort szerezni.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.004
    Eljött az idő és elkezdem a kamiont.
    http://forum.rcmodell.hu/showthread....68#post1388668

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz