Oldal: 2 / 112 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1115) összesen

Téma: DEVIATION fw Walkera DEVO távokhoz

Senior Member
    Hozzászólás
    474

Re:DEVIATION fw Walkera DEVO távokhoz

Nem, nem!

Mindkettő kell, így szépen sorban, ahogy leírtad...

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.127

Akkor még egyszer.
    Legfeljebb kinevetnek a többiek, mert értetlen vagyok.
    Tehát, a szűz devo8s-ra először minden képen telepíteni kell a deviation-devo8-1.00.zip fájlba lévő kettő fájlt, a Devention Dfuse USB Upgrade Tools programmal az "upgrade" opcióval. A sorrend mi legyen? (Előbb ez: deviation-lib-devo8-1.00.dfu, majd a: deviation-devo8-1.00.dfu?) Majd telepítem a deviation-devo8-v1.1.1.dfu fájlt, a Devention Dfuse USB Upgrade Tools programmal az "upgrade" opcióval?
    Ekkor nem kell a formázásos buli?
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member
    Hozzászólás
    474

Semmi baj, elsőre biztos nem egyszerű. (Elsőre a gyári upgrade-elése sem az...)
    Talán az a baj, hogy többféle opciót kínálunk, ami megkavarja az embert...

Egyébként még várj a telepítéssel, mert az 1.1.1-es (ma reggeli) verzió hibás. Egy előzőt ugyan feltölthetnél, de szerintem érdemes várni egy kicsit, holnapra úgyis ki lesz javítva... (Én nem a letölthetőt használom, hanem magam fordítom...)

Egyébként akkor a telepítés menete részletesen:

ELSŐ TELEPÍTÉS:
    1. tx bekapcsolása DFU módban, azaz az EXT-et nyomva tartva
    2. fw "upgrade"-elése a Devention Dfuse USB Upgrade Tools programmal (az adott verziójú deviation fw dfu fájllal)
    3. Upgrade tool-on "Leave DFU Mode" és "Quit", azaz bezárjuk
    4. tx kikapcsolása, majd bekapcsolás USB módban, azaz az ENT-t nyomva tartva
    5. Windows észleli a formázatlan meghajtót: formázzuk meg
    6. A "filesystem" könyvtár tartalmának bemásolása (5 könyvtár és a tx.ini fájl) az új USB meghajtó gyökerébe
    7. USB meghajtó leválasztása (el kell lépni a könyvtárából), és a táv kikapcsolása
    kész

...folyt köv. a frissítés menetének leírásával, most mennem kell.

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.127

Köszi, várom a folytatást.

Senior Member
    Hozzászólás
    474

...folytatás

DEVIATION VERZIÓ FRISSÍTÉS:
    1. tx bekapcsolása DFU módban, azaz az EXT-et nyomva tartva
    2. fw "upgrade"-elése a Devention Dfuse USB Upgrade Tools programmal (az új verziójú devention fw dfu fájllal)
    3. Upgrade tool-on "Leave DFU Mode" és "Quit", azaz bezárjuk
    4. tx kikapcsolása, majd bekapcsolás USB módban, azaz az ENT-t nyomva tartva
    5. A "filesystem" könyvtár tartalmának bemásolása, kivéve a "models" könyvtárat és a "tx.ini" fájlt (tehát a maradék 4 könyvtár) az új USB meghajtó gyökerébe felülírással
    6. USB meghajtó leválasztása (el kell lépni a könyvtárából), és a táv kikapcsolása

kész

Senior Member
    Hozzászólás
    474

Felkerült a javítás: v1.1.2

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.127

Az első lépésnél ezen mit értesz?
    2. fw "upgrade"-elése a Devention Dfuse USB Upgrade Tools programmal (az adott verziójú devention fw dfu fájllal)
    Az 1.0 verziót? Ha igen a 2 fájlból melyiket?
    A programmal kapcsolatban:
    A Travel Adjust-ot hol érem el? Elvileg ezzel tudnám állítani a ciklikus kitéréseket.
    A másik, a throttle curve, és a pitch curve állitása a 3 módba hol történik? ( Gáz, és a pitch görbe normál, egyes,és kettes módban)

Senior Member
    Hozzászólás
    474

A legfrissebb fw feltöltését, azaz az upgrade tool-ban kiválasztod a kitömörített 1.1.2-es dfu fájlt, és az "Upgrade" gombbal telepíted a távra.

A "travel adjust"-nak nagyjából a csatorna beállítások scale (skála) értéke felel meg, ami alapból 100 (%), de lehet annál nagyobb is. A különbség, hogy itt nem állíthatod külön a +- irányt, viszont lehetőség van limitálni a min és max értékekkel a szervó kitérést, amit viszont a gyáriban nem lehet...

A throttle és pitch görbéket az adott csatornán neked kell konfigurálnod a különböző fmod állásokhoz. Egyszerű esetben erre elegendő egy expo&dr mixer típus, ahol egy input-hoz akár háromféle átviteli görbét tudsz konfigurálni kapcsolhatóan, vagy ha ennél bonyolultabb eset kell, akkor marad a komplex mixer, ahol akár 10 görbét tudsz kapcsolhatóan váltogatni, összeadni vagy szorozni.
    Az egész lényegében úgy működik, mint az eredetiben a program mix, de itt mindent így kell konfigurálni.

Célszerű lenne letöltened az én Genius CP konfigomat (http://www.deviationtx.com/forum/mod...genius-cp#1449), és átnevezve felülírni vele valamelyik model beállítást, majd az emulátorban áttanulmányozni, hogy mit hogyan csinál.
    Abban van külön gázgörbe minden fmod-hoz némi plussz mixelésel, csak egy pitch görbe, de az is könnyedén triplázható, háromféle gyro érték a mix kapcsoló függvényében, throttle hold a csatorna biztonsági funkciója segítségével, stb...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.127

Megvan!
    A expo&dr mixer típus érthető, az meg is van a gyro-nál. Viszont gázgörbénél csak egyet találtam.
    A frissítésnél, meg az esetleg a majdani legújabb fájlt töltöm be a Devention Dfuse USB Upgrade Tools programmal? Pl. az1.1.3-as dfu fájlt.
    Majd USB módba belépek, nem formázok, hanem másolom a A "filesystem" könyvtár tartalmát az említett kivételek nélkül?

Senior Member
    Hozzászólás
    474

Úgy van!

A gázgörbe (illetve úgy általában a komplex mixer) több oldalból áll, amit az oldal (page) értékével tudsz lapozni. Ezek ebben a sorrendben értékelődnek ki az opcionális kapcsoló függvényében.

EDIT: A komplex mixeren a "Mixers" adja meg, hogy hány oldalból áll, és a "Page" lapoz...

Oldal: 2 / 112 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva