Oldal: 107 / 112 ElsőElső ... 75797103104105106107108109110111 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.061 - 1.070 (1115) összesen

Téma: DEVIATION fw Walkera DEVO távokhoz

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    411
    Bocs fiúk,
    Tudom itt is, meg a dev oldalon is le van írva, de biztos valaki fejből tudja mekkora a 7e képmérete?

Senior Member
    Hozzászólás
    474
    Idézet gittaimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs fiúk,
    Tudom itt is, meg a dev oldalon is le van írva, de biztos valaki fejből tudja mekkora a 7e képmérete?
    A teljes méret 128x64, a modell ikon mérete 52x36.

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    411
    Köszi

Senior Member
    Hely
    Nagykőrös
    Hozzászólás
    268
    Sziasztok!
    Devo 12 tulajdonosok segítségét kérem. Vásároltam egy 12S távot,ami elsőre nem akar életre kelni. Bekapcsolás után csak a piros led világít a burkolaton, viszont a Trainer kapcsolót nyomva tartva rendben bekapcsol és az USB módba elindul sőt a Dfuse-ba is bejelentkezik és fel tudok rá tölteni configokat vagy lehet firmware-t frissíteni elméletileg mert a folyamat jelző ábra zölddel végig fut. Bár le ellenőrizni nem tudom mert a normál módú bekapcsolás után nem működik a kijelző sem.
    Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon tudnék belépni a formatáláshoz, mert a bekapcsálás + "ENT" gombra sem reagál.
    Segítséget előre is köszönöm,
    Üdv.
    Tudod mi az igazán nagy dolog? A hajózás! Mert ott a vas úszik a vízen :-)
    Trex-700 DFC Gasser ; Devo 12

Senior Member
    Hozzászólás
    374
    Beépítettem a Devo 7E-be ezt a modult:
    http://www.banggood.com/CC2500-NRF24...l?rmmds=search
    Célszerű egy antenna csatlakozót is beépíteni:
    http://www.banggood.com/10cm-PCI-UFL...tom-lookingfor

A DeviationTx firmware-rel az összes eddig próbált játék modellemet tudom irányítani. A kimenő teljesítménye is sokkal nagyobb mint eredeti állapotában.
    Egy lista a támogatott modellekről és protokollokról:
    https://www.deviationtx.com/wiki/supported_models
    Az 5.0.0. kiadott firmware az Eachine H7 potocolt nem tartalmazta, de a 2017-02.12.es nightly builddal az is működik.
    Nagyon nagy különbség egy rendes távval vezetni a kis játék quadokat az eredeti joystickszerűség helyett.

A modult a Devo10-hez tervezték, abban csak be kell tenni a csatlakozóba és kész is. A 7E-ben ez nehezebb, ki kell forrasztani az eredeti modult, majd drótokkal bekötni az újat. Azért nem vészes, kb. 2 óra munka van vele.
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2017-02-17 06:00

Senior Member
    Hozzászólás
    474
    Idézet Donigyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Devo 12 tulajdonosok segítségét kérem. Vásároltam egy 12S távot,ami elsőre nem akar életre kelni. Bekapcsolás után csak a piros led világít a burkolaton, viszont a Trainer kapcsolót nyomva tartva rendben bekapcsol és az USB módba elindul sőt a Dfuse-ba is bejelentkezik és fel tudok rá tölteni configokat vagy lehet firmware-t frissíteni elméletileg mert a folyamat jelző ábra zölddel végig fut. Bár le ellenőrizni nem tudom mert a normál módú bekapcsolás után nem működik a kijelző sem.
    Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon tudnék belépni a formatáláshoz, mert a bekapcsálás + "ENT" gombra sem reagál.
    Segítséget előre is köszönöm,
    Üdv.
    Bocs a buta kérdésért, de a deviation firmware-t és a library-t is frissítetted?
    A gyári fw-ben nincs USB mód, úgyhogy azt csak deviation-nel tudod használni, ott viszont először formázni kell a meghajtót.
    A DfuSe-ben le- és feltöltött config-ok is csak a gyári Walkera firmware-hez valók, deviation alatt au USB-n keresztül kell a models könyvtárba másolni, felülírva egy már létező modelXX.ini fájlt.

Egyébként amíg a trainer kapcsolóval el tudod indítani DFU módban, addig mindig van remény...

Senior Member
    Hozzászólás
    474
    Idézet mmormota eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Beépítettem a Devo 7E-be ezt a modult:
    http://www.banggood.com/CC2500-NRF24...l?rmmds=search
    Célszerű egy antenna csatlakozót is beépíteni:
    http://www.banggood.com/10cm-PCI-UFL...tom-lookingfor

......

A modult a Devo10-hez tervezték, abban csak be kell tenni a csatlakozóba és kész is. A 7E-ben ez nehezebb, ki kell forrasztani az eredeti modult, majd drótokkal bekötni az újat. Azért nem vészes, kb. 2 óra munka van vele.
    Én a DEVO 12E-be tettem egyet, ott tényleg csak annyi, hogy csatlakoztatni kell a régi helyére, és három vezetéket forrasztani a megfelelő pontokra.
    A modulra forrasztottam egy L alakú tüskesort is, így a három vezeték is egy szervó csatlakozóval kapcsolódik hozzá, azaz szükség esetén forrasztás nélkül könnyedén kivehető...

Senior Member
    Hely
    Nagykőrös
    Hozzászólás
    268
    Idézet FDR eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs a buta kérdésért, de a deviation firmware-t és a library-t is frissítetted?
    A gyári fw-ben nincs USB mód, úgyhogy azt csak deviation-nel tudod használni, ott viszont először formázni kell a meghajtót.
    A DfuSe-ben le- és feltöltött config-ok is csak a gyári Walkera firmware-hez valók, deviation alatt au USB-n keresztül kell a models könyvtárba másolni, felülírva egy már létező modelXX.ini fájlt.

Egyébként amíg a trainer kapcsolóval el tudod indítani DFU módban, addig mindig van remény...
    Szia FDR!
    Igen frissítettem a library-t is.
    Amit írtam, hogy sajnos normál módú bekapcsolásnál nem történik semmi azon kívül, hogy a piros középső LED világít. A képernyő sem működik. Ami még furcsa, hogy a kikapcsoláskor sem alszik el a LED, míg ki nem veszem az akkut. Viszont a Dfu- módban rendben elindul, működik a kijelző is és megjelenik a táv a DfuSe PC-s kezelő felületén.
    Amikor hozzám került az volt a legfurcsább, hogy a hülye angol egy 12V-os adaptert adott vele, és aki nem használt még Devo 12-t az nem is biztosan sejti, hogy ez egy 1 cellás 3000mAh lipoval szerelt, amihez gyárilag csak 5V-os töltőt adott a Walkera.
    Tudod mi az igazán nagy dolog? A hajózás! Mert ott a vas úszik a vízen :-)
    Trex-700 DFC Gasser ; Devo 12

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    648
    Sziasztok!
    Bár én a sötét oldalt képviselem ebben a topikban (open TX) , A devo 7 e fogása és kis mérete nagyon megtetszett. Szeretnék egyet átépíteni AR uni készlet segítségével, OpenTX változatra. Ehhez szükségem lenne egy Devo 7e házra. Ha valakinek lenne esetleg egy elfüstölt példánya, azt átvenném. Ha akad ilyen kérlek írjatok egy privátot, vagy hívjatok a kép alatti telefonszámon. Más típusú hasonló vagy kissebb méretű táv is szóba jöhet, amennyiben a gimballjai normálisan működnek.
    Szép napot!
    Áron

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    411
    Ha valakit érint....
    A 7e-hez az egyik srác megírta a progit x4r-hez. A dolog szépséghibája, hogy az sport telemetriához kellett a hely, és ezt a dsm2 telemetriájától vette el. Az sbust már kipróbáltam,működik, a telemetriát még nem, de topikban már többeknek működik.

Oldal: 107 / 112 ElsőElső ... 75797103104105106107108109110111 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva