Oldal: 1 / 73 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (724) összesen

Téma: Motorok - es amit tudni kell roluk

Motorok - es amit tudni kell roluk

Ez a tema egy kicsit hianypotlo, a motorokrol mint a multikopteres repules alapkoveirol eddig csak az egyes temakon belul esett szo.
    Ebben a temaban remelhetoleg az alapoktol kezdve az egyes motorok bemutatasaig mindenrol lesz szo.

Kerem hogy a motorokhoz kapcsolodo hozzaszolasokat ide irjatok ezentul. Koszi, Robi.

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.080

Re:Motorok - es amit tudni kell roluk

kezdhetnénk azza, hogy én pl az imádott DT750-es motorokat használom. Drivecalc rendelkezik róla egész jó infókkal, de az ecalc.ch nem. ki milyen custom adatokat használ hozzá?

Sokaig gondolkoztam azon hogy megeri-e jo minosegu motort venni, ha a gepet filmezesre szeretnem hasznalni. Igy olcso HK motorokkal kezdtem, gondolvan hogy majd jol kibalanszolom a propellereket es levalasztom a vazat valamivel a rezgesek miatt. Sajnos ez nem jott be vagy csak nem eleget probalkoztam, igy a draga de jo minosegu motorok mellett dontottem.

Olyan motorra volt szuksegem ami 700-800kv kozotti, megy 4s-el, minosegi csapagy van benne, rovid tengelye es hosszu motorkabelje van. Az AXI tul draga volt, az Avroto szinten. Igy ez lett:

Tiger MT2814-10 770kv. 260W, 25A, 3-4s, 120g.
    Ezo csapagyak, 4mm rovid tengely, 60cm puha szilikon motorkabel.

Az "osszfogyasztasuk" 12x4.5 propellerekkel 56A maxigazon, 13x6.5-nel ez kicsit megno de mindket esetben marad a 87% effektivitas lebegesnel, ill. 84% es 78% maxigazon. Tehat jo takarekosak.

A tesztjei itt: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1388583

A motor tokeletesen bevalt, a propellerek balanszolasa utan sikerult vegre megszuntetni a nemkivanatos rezgesek nagy reszet a gepen, igy vegre jo kepet kaptam 1080p-ben is. A biztonsag kedveert par repules utan mindig adok legalabb az also csapagyaknak egy kis 0w30 szintetikus olajat (zart csapagyak, de biztos ami biztos), eddig meg nem panaszkodtak. Alapbol jol balanszolva jottek, es mivel nincs cimke a motorokon (lezergravirozas van rajtuk) ezert ennek levalasaval se borul az egyensuly. Az aruk sajnos borsos, 55$-t fizettem darabjaert, de ugy gondolom hogy megerte.

A kovetkezo projekthez (fpv + gopro) mar olcsobb motorokat rendeltem (16$ darabja), ezek szinten japan csapagyas, rovid tengelyu motorok lesznek 980kv-al, ha megjonnek es meglesznek az elso tesztek akkor beszamolok majd rola.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411

Én EMP C2830 márkájú 1000kv motorokkal kezdtem a quadon.
    Normál ára $10, akciós ára $5 volt free shippinggel, így
    igazából nem volt min gondolkodni: hátha jó lesz alapon megvettem.
    Első tapintásra feltűnt hogy kézzel lassan pörgetve erőteljesen érezni
    az egyes pozíciókat, nem forog olyan simán mint egy Scorpion a Gauin..
    Bár nem tudom, ez 5000 feletti fordulaton jelent-e bármit a rezgés szempontjából,
    mindenesetre balanszolt APC (majd később karbon) 10x4.5-es propokkal,
    X525-ös aluvázzal, Plush 30A ESC-kel és Rabbit vezérlővel nem sikerült elérnem
    rolling mentes képet a goproval. 1080-ban soha, 720/60-ban elfogadható lejátszva,
    de kockánként léptetve bizony ott volt mindig is a hullámzás.

Aztán látva icahone eredményeit én is arra jutottam, valami jobb csapágyazású
    motor kéne, mert minden rezgés innen indul ki. Így jutottam el a Sunnysky márkáig,
    és rendeltem X2212 980kv-s, japán csapágyas motrokat ($15 darabja).
    Ez már nem free shippinges, de legalább 1 hét alatt itt volt a Fedex-szel.
    10 centis kábellel vannak szerelve. Íme:
    http://www.himodel.com/img_sub/rc_img/12/06/8918.jpg

Megtapizva egyből érződött a különbség: sokkal finomabban forog mint az EMP,
    de persze még mindig nem egy Scorpion ennyi pénzért..
    Azért reménykedtem, és az első esti repteszt nagyon kellemes meglepetést okozott:
    a gépen, csupán a motorcserétől eltűnt a hullámzás, és nemcsak 720-ban hanem
    1080-as felbontásban is:
    http://www.relaxvideo.hu/sunnysky.mp4
    ! Sajna örömöm 2 napig tartott, amikoris reptettem verőfényes
    napsütésben is. Itt visszatért régi barátom: Mr. Rolling Shutter.
    Ami tény hogy a motrok nagyon jók, hiszen az EMP-kel este sem sikerült sima
    felvételt készíteni. Most viszont már kezdek megőrülni, hogy min tudok még változtatni:
    leellenőriztem még egyszer a szénszálas (!) propokat, korrektül ki vannak balanszolva.
    Vettem többfajta szilikoncsövet, és a kamera már csak ezen keresztül van kontakban
    a géppel, állítgattam vezérlő PID-t, de még mindig semmi!
    Még az alukarok purhabbal való kitöltése van tervben, aztán kifogytam az ötletekből.
    Várom a javaslatokat, mivel idén még Új -Zélandon is szeretnék reptetni és nem
    hullámzó felvételeket akarok mutatni nektek!

Szep helyen repulsz!
    A jol balanszolt motor es propeller nalam sem volt eleg, a kameratartot (gimbal) 2 szinttel valasztottam le a vaz aljatol, gumibetetes csavarokkal. (pl. goodluckbuy) Es igy mar hasznalhato a gep. Nalam sajnos nagyon sokaig nem voltak balanszolva a propellerek es ez bizony meglatszott a kepen.
    Ami meg segithet az az un. ND filter, ezzel kicsit sotetebb lesz a kep de verofenyes idoben ezt egyaltalan nem veszed eszre, cserebe kiszuri a rolit.
    Mellesleg ugyanezeket a Sunnysky motorokat rendeltem meg en is, csak a Foxtechtol, mar alig varom hogy itt legyenek.

Amugy ez: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=YtZfI4byels 0:50-nel nagyon baba!!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411

Nálam is 2 szinttel van elválasztva a kamera a váztól. ND-t ugyan még nem,
    de polárszűrőt már tettem a gopro elé. Napsütésben ez sem segített.
    Gumibetétes csavart még nem találtam elég puhát, ami segíthetne.
    Egyszer vettem, de elég merevnek tűnik, valószínű inkább robbanómotoros
    modellekhez való. A goodluckbuy-os elég puha? Ha igen, egy linket írsz?

A jégbarlang tetszik? Van szemüveged is hozzá? 8)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411

Motort balanszolni hogy szokás?
    A rabbit konfig progija kijelzi a gyro értékeket, és egyenként
    felpörgetve a motrokat, 2-nél nagyobb hullámokat rajzol mint a többin.
    Lehet itt lesz a kutya elásva.
    Szigszalaggal meg tudom nézni, melyik felére kéne tenni,
    de mégsem maradhat rajta, le fog repülni pár perc után.
    Reszeljek a falból??

Gondolom egy csepp pillanatragaszto, enyv, epoxi vagy festek, esetleg megteszi.

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.080

Én úgy szoktam mint a propot. szigszalag darabka. ha megvan, hogy hova kell, akkor az ellenkező oldalából dremellel le lehet kapni egy kis anyagot palásból

A jo ar/ertek arany: Sunnysky 2212-13 (980kv).

Azt hiszem a kep magaert beszel. Nekem darabja 16$-ba kerult mert epp akciozott a Foxtech, ennyiert meg nem volt szivem otthagyni. Amiert ez mellett dontottem: rovid tengely, szilikongumis kabelek, japan csapagyak. A motorok az uj vazra kerultek, ami egy asszimetrikus darab. Gyonyoru siman porognek, nem pattognak, nem nyekeregne, nem zorognek (meg par eses utan sem)

Konkretan tegnapelott egy tavolsagi tesztnel nem volt beallitva a FS, es 1km-nel elment az RC link, a gep a fejere esett. Mire odaertem az kabe egy perc volt (kocsival), 3 motor meg mindig porgott a fuben, a negyedik allt es olvadozott meg kezdett fustologni. Aksi lerant, motor total forro volt es valami szutyok ami benne van a kabelek kozott kiolvadt, az buzlott. Mire visszaertem a bazishoz (ujabb 1 perc) mar jelentosen lehult, tovabbi 5 perc utan ujra repult a gep es nem volt semmi gond vele. Ennyit a minosegrol.

Aki vibraciomentes kepet szeretne de nincs penze a nagy markakra, batran vegyen ezekbol, ugyanabban a gyarban gyartjak ezeket is, kicsit mas anyaghasznalattal. Nekem nagyon bejottek, a kovetkezo projektre csak ilyeneket fogok venni.

Ha jol tudom relaxman is ezeket hasznalja, esetleg majd irja meg a tapasztalatait.

Oldal: 1 / 73 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva