Oldal: 3 / 73 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (725) összesen

Téma: Motorok - es amit tudni kell roluk

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Re:Motorok - es amit tudni kell roluk

Sziasztok

Lehet gond ha egy vadi új motor kissé csapagyas hangot ad. Bár lehet hogy ez a Turnigy 2215L 900kv motor alapban gyenge ezugyben. Felszereles után kb 30 centi lebeges ből fejre állt és a prop adaterekre esett a quad. Ezután a 4 ből 3 olyan ketyegő hangot ad amit csak persze kézi porgetesnel hallani .normál üzemben nem.
    Okozhat ez gondot a repülesnél? ...most meg nem vettem észre zavart. Több et fogyaszt hat a motor?
    Erdemes kicserelni a csapagyat egy altalan ki lehet egyszerűen cserélni ?
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Ha kézzel forgatva a motor picit kattog bizonyos pozícióban az nem nem csapágy. Szimplán a mágnes ragasztása engedett el. Javíztás: zéger gyűrűt leveszed, széthúzod a motort, egy hegyes valamivel az összes mágnesre rápróbálsz, hogy fel tudod e feszíteni, amelyik feljön azt kiveszed, alá raksz pillanatragasztót, visszarakod, ha van aktivátor spré, összerak, motor egyensúlyozás, örül.
    Ha nem csinálod meg, én már jártam úgy, hogy a motor teljesen beállt, mert 4 mágnes már ráragadt az állórészre.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Idézet Lufibohoc eredeti hozzászólása
    Ha kézzel forgatva a motor picit kattog bizonyos pozícióban az nem nem csapágy. Szimplán a mágnes ragasztása engedett el. Javíztás: zéger gyűrűt leveszed, széthúzod a motort, egy hegyes valamivel az összes mágnesre rápróbálsz, hogy fel tudod e feszíteni, amelyik feljön azt kiveszed, alá raksz pillanatragasztót, visszarakod, ha van aktivátor spré, összerak, motor egyensúlyozás, örül.
    Ha nem csinálod meg, én már jártam úgy, hogy a motor teljesen beállt, mert 4 mágnes már ráragadt az állórészre.
    Hmm. Köszi. .jó ötlet megnezem. Nem egy high quality motorok ezek...meg osszerskas előtt beleneztem az egyikén a tekercs szála lógott bele a mágnes felé. .visszaraktam. ..utánna mind szépen forgott kézzel..most esés után lehet a mágnes lazult. Ha csapagy lenne akkor máshogy zörög vagy akad?
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Esés miatt nem illik elszállnia egy csapágynak. Ha csapágy lenne a hibás, meg se moccanna.
    Nekem is esés után csinált ilyet az első repcsim motorja. Aztán vettem egy olcsó Turnigy csengőmocit, ami legalább 30X esett megjárt 3 gépet és ma is tökéletes.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Idézet Lufibohoc eredeti hozzászólása
    Esés miatt nem illik elszállnia egy csapágynak. Ha csapágy lenne a hibás, meg se moccanna.
    Nekem is esés után csinált ilyet az első repcsim motorja. Aztán vettem egy olcsó Turnigy csengőmocit, ami legalább 30X esett megjárt 3 gépet és ma is tökéletes.
    hát igen nekem is van olyan turnigy amivel nincs gond bár az repülőn, a qaudon is volt olyan mocim gyáir feiyu tech amivel 4 ből 3 nál nincs semmi zörgés.
    Neked esés után az első repcsid motorja szintén mágnes miatt zörgött be kézi pörgetésnél.?
    FPV forever

Igen, távhiba miatt berepülésnél egy fáról leesett a motorjára (miért kellett egy szűk parkolóban berepülni máig se értem).
    Kézzel lassú forgatásnál bizonyos pozíciókban hallhatóan kattant. Gyors forgatásnál is valószínűleg csinálta, de nem emlékszem már rá. Nem mecera megnézni. Bejelölöd, hogy mindig ugyanannál az állásnál van e a kattanás. Ha mindig máshol, és komolyan akad is, akkor csapágy. De az is kiszűrhető. Pici gyurma, rágó, kenyérbél, ezzel beszorítasz egy tengelynél vékonyabb szöget a tengely helyére és megpörgeted.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Na szétkaptam a motorokat, az elsőnél már ki is derült a zörgés oka. A tengely a felyre esés miatt picit hátrébb csúszott és a zégergyűrű meg az alátét adhatott hangot. Mindegyik tengely szorítócsvarján engedtem kicsit, a tengely tizedmiliméternyit beljebb ütöttem egy csavar és kalapács segítségével. Picit kellett vele játszani ide-oda hogy pont a megfelelő helyre kerüljön és ahogy megszűnt a tengely holtjátéka le és föl a zégergyűrű már nem tudott lejjebb csúszni és megszűnt a zörgés is, újra smooth és simán járnak a mocik .

Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    Sziasztok

Lehet gond ha egy vadi új motor kissé csapagyas hangot ad. Bár lehet hogy ez a Turnigy 2215L 900kv motor alapban gyenge ezugyben. Felszereles után kb 30 centi lebeges ből fejre állt és a prop adaterekre esett a quad. Ezután a 4 ből 3 olyan ketyegő hangot ad amit csak persze kézi porgetesnel hallani .normál üzemben nem.
    Okozhat ez gondot a repülesnél? ...most meg nem vettem észre zavart. Több et fogyaszt hat a motor?
    Erdemes kicserelni a csapagyat egy altalan ki lehet egyszerűen cserélni ?
    FPV forever

Egyszerűbb volt a hiba a vártnál

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.080

Szerintetek létezhet, hogy igaz az amit ennek a motornak az adatlapjához írtak?

http://www.foxtechfpv.com/sunnysky-v...tor-p-860.html

4db ebből 12A-es fogyasztással megemel 1600g-ot? lenne vele vagy 20-25perces repülési időm.

Senior Member OBi_ logója
    Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Idézet jpeti29 eredeti hozzászólása
    Szerintetek létezhet, hogy igaz az amit ennek a motornak az adatlapjához írtak?

http://www.foxtechfpv.com/sunnysky-v...tor-p-860.html

4db ebből 12A-es fogyasztással megemel 1600g-ot? lenne vele vagy 20-25perces repülési időm.
    Mérés alapján, nekem egy 650g-os f450-es váz, lebegésnél a csúcs értéke 14,5A (3s, 9x4.5 prop, 1600mAh aksi 6-7 perc)
    Szerintem a hatásfok nem annyira rossz, hogy a tied 2,5 szer ekkora súllyal közel azonos energiát fogyasszon.(3s esetén)
    I-I-
    //-/ X multikopter, Y multikopter, Hitec Aurora 9

Oldal: 3 / 73 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve