Oldal: 68 / 70 ElsőElső ... 185864656667686970 UtolsóUtolsó
Eredmény: 671 - 680 (698) összesen

Téma: Kezdo vagy? Olvasd el es azutan kerdezz !!

Junior Member
    Hely
    Spanyolorszag
    Telefon
    +34693263221
    Hozzászólás
    17
    Eddig csak 1 syma x5c vel gyakorolgattam,de most szeretnek epiteni 1 gepet...vettem par dolgot :Flysky FS-I6 taviranyito + hozza Flysky FS IA-6b vevo ,FTDI USB OSD programozo kutyu,F3 V!Pro vezerlo,Racerstar BR 2205 motorok vaz gps....
    Amit szeretnek kerdezni
    a Taviranyitot..a vezerlot elvileg radugom a szamitogepre es mindenfele frissiteseket beallitasokat lehet csinalni...ez hogy is mukodik??mert en probaltam es semmi a gep lat usb n uj ezkozt de ezenkivul semmi.

A masik kerdes 2 balos motort vezzem 2 jobbost a motorvezerlokon 3 db fekete kabel van...siman sorba raforrasztom es kesz vagy van valami sorrend a motorokhoz?
    Elsonek ennyi...de van meg boven kerdes

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    737
    Mielőtt bármit is áram alá helyezel, nézd végig ezt a sorozatot.
    Bár már nem a legfrissebb, de az alapok azóta se változtak:
    https://www.youtube.com/watch?v=orV7Ng6da8M
    Egyetlen egy elvétett forrasztás, csatlakozás, és megtapasztalod, hogy füsttel működik az egész, mert ha az elszáll belőle, rengeteg új alkatrészt rendelhetsz ismét.

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Taranis QX7 esetében mi a különbség a standard és az EU verzió között?

Hobbyking-ről szerettem volna rendelni, de EU-s raktárban csak az EU-s verziót árulják.

Vevő egy ilyen van úton jelenleg: https://www.banggood.com/Frsky-XM-Mi...?rmmds=myorder

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.632
    Nem azonos protokoll.
    Vagy a vevő, vagy az adó modul FW-t le kell cserélned, hogy működjön.
    EU-s előírásoknak megfelelő akkor lesz, ha a vevőn cserélsz EU LBT FW-re.

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Még nem teljesen tiszta a kép...

A leírás szerint ha jól értem a standard verzió X, D és V8-II vevőkkel kompatibilis, az EU-s verzió meg csak X és LR.
    "Compatibility: FrSky X series, D series and V8-II series receivers (plus other receivers if an external module is used)
    Taranis Q X7-EU version is only compatible with X/LR series receivers
    EU version."

A vevő leírásában mit kell nézni? AZ XM-ből az X jelenti, hogy X szériás, vagy a D16 hogy D szériás?

Frsky XM+ Micro D16 SBUS Full Range Receiver Up to 16CH

Ha csak ilyen kompatibilitási különbség van az EU-s és a Standard verzió között, amit lehet szoftveresen frissíteni, akkor az nem volna gond (egyenlőre még nem tudom, hogy kell, de majd utánaolvasok), de ha pl más különbség is van (hatótáv, stb), akkor érdemes elgondolkodnom melyiket veszem.

Hobbykingről nem kellene tartanom az ÁFÁ-tól, ha jó az EU-s verzió, ha nem akkor pl banggood-ról is rendelhetem, ott picivel olcsóbb, ha már így is úgy is rizikós az ÁFA...

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.100
    Idézet Poleee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még nem teljesen tiszta a kép...

A leírás szerint ha jól értem a standard verzió X, D és V8-II vevőkkel kompatibilis, az EU-s verzió meg csak X és LR.
    "Compatibility: FrSky X series, D series and V8-II series receivers (plus other receivers if an external module is used)
    Taranis Q X7-EU version is only compatible with X/LR series receivers
    EU version."

A vevő leírásában mit kell nézni? AZ XM-ből az X jelenti, hogy X szériás, vagy a D16 hogy D szériás?

Frsky XM+ Micro D16 SBUS Full Range Receiver Up to 16CH

Ha csak ilyen kompatibilitási különbség van az EU-s és a Standard verzió között, amit lehet szoftveresen frissíteni, akkor az nem volna gond (egyenlőre még nem tudom, hogy kell, de majd utánaolvasok), de ha pl más különbség is van (hatótáv, stb), akkor érdemes elgondolkodnom melyiket veszem.

Hobbykingről nem kellene tartanom az ÁFÁ-tól, ha jó az EU-s verzió, ha nem akkor pl banggood-ról is rendelhetem, ott picivel olcsóbb, ha már így is úgy is rizikós az ÁFA...
    HK EU raktárból rendelve nincs VÁM+ÁFA. Máshonnan rendelve (pl. global=Kína), rizikósabb.

Junior Member
    Hely
    Spanyolorszag
    Telefon
    +34693263221
    Hozzászólás
    17
    Jo estet
    Kellene valaki aki tudna segiteni (nem kerem ingyen csak gyorsan kell)
    Van 1 quadcopterem tavkutyu +vevo Flysky..(PPM) f3v4 repulesvezerlo gps ,,senzorok minden mukodik...a BETAFLIGHT programmal a motorok mennek a taviranyiton minden csatornat vezerel....
    Ami a gond :a taviranyiton nem vezerli a 4 motort a gazkar se a kormany....ha az ARM ot bekapcsolom akkor elkezdenek porogni es ha a gaz hoz erek autotatikusan felgyorsulnak...
    Kerdes MIT rontok el???

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    381
    Hali!
    Egy spanyol utat szerintem nem akarsz kifizetni . Ha itthon vagy hol?
    A Beta reciver fülön mozognak a csúszkák, ha mozgatod a botokat?
    Valószínűleg a config fülön be van kapcsolva az air mód, ez gázadás után nem engedi vissza azonnal a fordulatszámot( stabilizálja a süllyedést)próbáld meg, ha kikapcsolod mit csinál. Lehet még az is, hogy armoláskor megpróbálja vízszintbe hozni a gépet. Próbáld úgy armolni, hogy prop nélkül fogod a gépet, és ha döntöd valamerre kompenzálnia kell. Ha te építetted megvolt az esc kalibráció?
    Hirtelen ennyi...
    Üdv:
    Imi
    Utoljára módosítva: gittaimi által : 2017-10-13 08:42

Junior Member
    Hely
    Spanyolorszag
    Telefon
    +34693263221
    Hozzászólás
    17
    Idézet gittaimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    Egy spanyol utat szerintem nem akarsz kifizetni . Ha itthon vagy hol?
    A Beta reciver fülön mozognak a csúszkák, ha mozgatod a botokat?
    Valószínűleg a config fülön be van kapcsolva az air mód, ez gázadás után nem engedi vissza azonnal a fordulatszámot( stabilizálja a süllyedést)próbáld meg, ha kikapcsolod mit csinál. Lehet még az is, hogy armoláskor megpróbálja vízszintbe hozni a gépet. Próbáld úgy armolni, hogy prop nélkül fogod a gépet, és ha döntöd valamerre kompenzálnia kell. Ha te építetted megvolt az esc kalibráció?
    Hirtelen ennyi...
    Üdv:
    Imi
    Szia

Sajnos hazaugranom eleg huzos lenne.
    A gepet en epitgetem szabadidomben.a csuszkak mozognak mind kiveve az aux 7-8 nem de az sztem ki van kapcsolva. A motor fulon a motorokat bekapcsoltam master max ra..aksi csatlakoztat sipoltak master minimum megint sipoltak ..aksi le ful offra..ezt megcsinaltam .ha lekapcsolom az air modot az arm modot mindent akkor meg se nyekkennek a motorok a bot mozgatasajor ha az arm fel van kapcsolva es mozgatom a gazt akkor elkezd magatol felporogni...de mast nem csinal

Támogató
    Hely
    Balatonalmádi
    Hozzászólás
    381
    Jó a csatornakosztás? Próbáld meg rátenni a propokat, és fogd meg erősen, és óvatosan nehogy elérjenek a propok, armold, és figyeld a botmozgatásra mi a válasz. Ha nagyon felpörögne disarm!!

Oldal: 68 / 70 ElsőElső ... 185864656667686970 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva