Oldal: 57 / 71 ElsőElső ... 74753545556575859606167 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 561 - 570 (701) összesen

Téma: Kezdo vagy? Olvasd el es azutan kerdezz !!

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.227
    Rendes Naze32 vegyél. Rev5-öt szeretem, de Rev6 változata sem rossz, több port, meg pár okossággal többet tud, főleg ha sok mindent akarsz ráakasztani.
    CC3D használható, de elég problémás, és nem ér annyit. Ezért is akarja rád sózni, mert olyat én is utánad vágok ingyen ha kicsit sértegetsz
    15$-tól már vannak. Persze a 10DOF-os az több, de a pár dollárral olcsóbb vezérlő felett érzett örömöd rövidebb ideig tart, mint a bosszúság amit az okoz
    http://www.ebay.com/itm/Afro-Naze32-...56bzuL8NydDGkA
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.614
    OK, köszi a választ. Igyekszem akkor először ugyan ezt a típust beszerezni. Ha nem megy, meglátjuk, hogy melyiket sikerül.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.614
    Sziasztok

A korábbi problémám megoldódott egy CC3D vezérlővel. Mivel nagyon a copterezés elején járok, nekem egyelőre elég és nem érzem hiányát semminek.
    ...viszont került hozzám egy új vezérlő is. Ma összeraktam a 2. copteremet és abba már NAZE32 került. A CleanFlight-tal viszont vannak gondjaim. Nem tudom arm-olni a vezérlőt és nem is találok semmilyen beállítást a CF-ban.
    Valahol olvastam, hogy a frimware frissítéssel tudott ezen segíteni egy másik fórumtárs, azonban az az érdekesség van, hogy hiába látja a CF a vezérlőt, frissíteni nem tudom. Azt írja, hogy a bootloadert nem tudja betölteni. Mit csinálok rosszul?

Illetve még egy kérdés; tudom-e az OpenPilot firmware-t telepíteni a NAZE-ra? Az OpenPilot nekem sokkal érthetőbb, amolyan kezdő-barát.

Köszi.

Üdv;
    Dani
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Szia,

a Naze32 temaban mar korabban leirtak, a lenyeg roviden hogy jo esellyel ossze kell kotni a boot PIN-eket
    a frissites idejere. Van erre valahl egy konkret leiras is ott ugy emlekszem.

Senior Member
    Hozzászólás
    190
    Idézet Oerdescu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

A korábbi problémám megoldódott egy CC3D vezérlővel. Mivel nagyon a copterezés elején járok, nekem egyelőre elég és nem érzem hiányát semminek.
    ...viszont került hozzám egy új vezérlő is. Ma összeraktam a 2. copteremet és abba már NAZE32 került. A CleanFlight-tal viszont vannak gondjaim. Nem tudom arm-olni a vezérlőt és nem is találok semmilyen beállítást a CF-ban.
    Valahol olvastam, hogy a frimware frissítéssel tudott ezen segíteni egy másik fórumtárs, azonban az az érdekesség van, hogy hiába látja a CF a vezérlőt, frissíteni nem tudom. Azt írja, hogy a bootloadert nem tudja betölteni. Mit csinálok rosszul?

Illetve még egy kérdés; tudom-e az OpenPilot firmware-t telepíteni a NAZE-ra? Az OpenPilot nekem sokkal érthetőbb, amolyan kezdő-barát.

Köszi.

Üdv;
    Dani
    Szia!

A Firmware flasher oldalon a fent lévő kapcsolókkal kell játszani. Én azt vettem észre, verziószámtól függően máshogy kell állniuk.
    Egy próbát megér...

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.614
    Idézet icahone eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,

a Naze32 temaban mar korabban leirtak, a lenyeg roviden hogy jo esellyel ossze kell kotni a boot PIN-eket
    a frissites idejere. Van erre valahl egy konkret leiras is ott ugy emlekszem.
    Sikerült a frissítés. A boot PIN-ek összekötése kellet valóban.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.614
    Sziasztok

Ahogy haladok előre a tanulással, úgy a megválaszolt kérdések helyére egyre újabb kérdések jönnek.

Naszóval. Repülök a koptereimmel és elérkezettnek láttam az időt az FPV rendszer beépítésére. Nagyjából össze is állt, működik is minden csak egy gondom van. A video-adó elhelyezése sehogy sem sikerül. Ha az adó van kényelmesen beépítve, nem tudom az antennáját megfelelő helyen kivezetni, ha pedig az antenna van jó helyen, nem tudom oda beszúrni az adót is. Szóval valahogy meg kéne hosszabbítani az antenna vezetékét. Két kérdés

1. Elméletileg lehetséges-e? Úgy értem, hogy az adó-antenna távolság hangolt rendszer esetén megváltoztatható-e?
    2. Pl ez megfelelő lenne? https://hobbyking.com/en_us/sma-male...ompatible.html

Tarot cuccom van, ilyen: http://www.tarot-rc.com/index.php?ma...oducts_id=1293

Köszi és üdv;
    Dani
    Utoljára módosítva: Oerdescu által : 2017-01-11 17:44
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.634
    Ha stimmel a csatlakozó a vtx-hez, tehát azon is SMA van és nem RP-SMA, akkor igen, ilyen hosszabbító jó hozzá.
    2 okból is jó. Egyrészt, ahogy írod rugalmasabban lehet elhelyezni az adót, másrészt, ha az antennára pottyan a gép, nem az adóról törik le a csatlakozó.
    Utoljára módosítva: _hori által : 2017-01-11 18:03

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.614
    Köszi a tippet. A leírással ellentétben RP-SMA csati van rajta.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    748
    Sziasztok!
    A nyáron már hezitáltam a négy cellára váltással, de elódáztam. Tudatlanságomnak köszönhetően tönkretettem az utolsónak vásárolt garnitúra akkumulátoraimat is (full töltve tárolás). Mivel a következő szezonra újakat kell vennem, megint aktuális lett a négy cella kérdése. Egy 280mm-es racerral repkedek, Emax RS2205 2300KV motorokkal, LittleBee Spring 30A Blheli_S szabályozókkal, F3-as FC-vel, az utolsó stabil Cleanflight-al flashelve. Három cellával 6045-ös bullnose kingkong propokkal használom, az ecalc szerint az első képen látható. Tehát a emelőerő/súly arány három cellával 4,4. Négy cellával maximum csak 5045 BN propokat használhatnék, ezzel 4,6 thrust/weight arányt kapnék (második kép). A józan ész azt súgja, hogy 5%-os növekedés nem ér meg +30% akkuköltséget. Mi a véleményetek, jó a gondolatmenetem, vagy nem ennyire egyszerű ez a kérdés?
    Csatolt k Csatolt k

Oldal: 57 / 71 ElsőElső ... 74753545556575859606167 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve