Oldal: 2 / 67 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (667) összesen

Téma: Kezdo vagy? Olvasd el es azutan kerdezz !!

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    994

Re:Kezdo vagy? Olvasd el es azutan kerdezz !!

Valóban sok apróság van, de nem a motortengely/propeller furat lesz a legnagyobb gondod
    A legtöbb propellerhez általában kapsz többféle szűkítőgyűrűt, szóval ezzel valószínűleg nem lesz gondod, és igen, műanyagok. Extra rezgést bármi behozhat, van "szórás" a propellerek között is, ezért kell kiegyensúlyozni őket.

Akksicsatlakozók: JST-t kisebb áramoknál használnak, eléggé általános az XT60 (régebben a Deans volt), de nagyobb áramokhoz már 5.5-es bullet csatlakozót raknak az akksira is pl. De ezekre mind figyelhetsz rendelésnél, meg szokták adni mivel szerelve adják.
    Motorok általában 3.5-es bullet csatlakozóval vannak szerelve, de az ESCkre általában nincs ráforrasztva a motor/akkucsatlakozó, szóval a forrasztást nem úszod meg.

Kérdés hogy mire akarod használni az első gépet, és a végleges változatot. Mert ha teljesen más célra akarod használni, akkor nehéz lesz ugyanazt a konfigot felhasználni mindkettőhöz.

Mindenesetre propellerből legalább 2 garnitúrát rendelj
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Junior Member
    Hozzászólás
    10

Köszi a tanácsokat!
    Ha megúsznám egy géppel, akkor azt DSLR-es légifotózásra és videózásra használnám. Persze mindezt úgy, hogy nem költök rá sokszázezer Ft-ot... De elsőre nem biztos, hogy sikerülne. Ezért gondoltam arra, hogy elsőre egy kisebb gép is jó lenne, ami mondjuk kompakt fényképezőt (kb. 250 grammosat) bír el. Persze kéne 2-tengelyes szervós gimbal is, lehetőleg iránytartással... "Csak" ennyi . Mindezt 0 tapasztalattal... Persze valahol ez a plusz gép pénzkidobásnak tűnhet elsőre, de talán mégis célszerűbb két gépben gondolkodni. Egyrészt azért, mert ha félúton meggondolom magam, akkor kevesebbet bukok . Másrészt azért, mert meg is kell tanulni vezetnem egy ilyen gépet. Harmadsorban azért, mert ha ezzel leesek, akkor olcsóbban megúszom.

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    994

Hát én mindenképp 2 gépet javasolnék, már csak azért is, mert DSLR-hez nem árt 1 kicsit komolyabb gép,
    kezdésnek meg elég ha 1 kisebb tömegű, olcsóbb esik le az égből... persze ne legyen így.
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/t...tml#msg1469085
    Itt icahone felsorolt 1 olcsó kezdőknek megfelelő quadot konfiggal.

Idézet tetrisquad eredeti hozzászólása
    Ha esetleg időd engedi, akkor "Csatlakozók" és/vagy "Apróságok" témában is szívesen látnék információkat.

Amúgy még elég sok kérdésem lenne (az általad leírt összefoglalóval kapcsolatban is), de "bemutatkozásként" nem szeretnélek sokkolni vele !
    Rendben, irok egy reszt ezekrol is.
    Barmi kerdes arrol ami nem egyertelmu van meg az johet ide, aztan beepitjuk a leirasba.

Senior Member
    Hozzászólás
    129

icahone

En csak szeretnem megkoszonni ezt a remek osszefoglalot! En merevszarnyuval repultem anno, es most kacerkodok a multirotorral hetek ota. Nagyon sok hasznos infot osztottal meg, egy kicsit vissza is rantott a racionalitas es a realitas talajara a sok info Maris megsporoltal nekem egy csomo penzt Meg egy kicsit el is bozonytalanodtam, mert ez azert nem tunik pogacsasutesnek De majd osszekapom magam!

Erosen gondolkodtam egy eleve kesz keszleten mint pl a DJI Phantom, de azt hiszem a tanulas egy igen fontos resze kimaradna attol ha nem en epitenem, csak hasznalnam....raadasul ennel olcsobban ossze lehet rakni egy kezdo gepet.

Szoval megegyszer koszonom, jo latni, hogy vannak meg akik idot es energiat nem kimelve megosztjak a tudasukat a kezdokkel!

Udv, neu

Jo latni hogy valaki ertekeli is

Kosz es sok sikert!

Junior Member
    Hozzászólás
    4

Sziasztok!

Persze kezdő vagyok (leszek... ) ezért tennék fel pár kérdést itt a fórumban.
    Itt is és a neten sok helyen is utána olvastam a dolgoknak, kezd összeállni a fejemben egy elképzelés.
    Műszaki vénájú ember lévén nem áll messze tőlem a tervezés, most is először papíron szeretném látni a gépet, aztán állnék neki vásárolni.
    Megnéztem sok konfigot, a kezdőknek ajánlottat is, ezek alapján rákerestem a motorok, vezérlők, stb. adataira a HK-n.

A konkrét kérdésem az lenne, hogy mik azok az alapok, amiből ki kell indulni a tervezésnél?
    Mert azt látom, hogy minden-mindennel összefügg, tehát mit tanácsoltok, mi legyen az a tulajdonság, amit meghatározok, és ahhoz keressem a megfelelő alkatrészeket?

Hosszútávú elképzelésem egy olyan Quadcopter, amely folyamatos videójelet közvetít, ugyanakkor nem FPV, hanem lefelé néz.
    Az első gépemet is úgy szeretném megépíteni, hogy a (túlélt) alkatrészek felhasználhatóak legyenek.

Ennyit rólam, és előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!

C.

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    994

Hello,
    Szerintem alapvetően azt kellene meghatároznod hogy mekkora "súlyt" akarsz cipelni, és mennyi repidőt szeretnél (aztán vagy teljesíthető vagy nem )
    Váz, motorok, szabályzó, akksi, videoadó + a kamerád összeszámolod kb. a súlyukat, ehhez már tudsz keresni megfelelő konfigot, aztán lehet finomítani a dolgokon.

Junior Member
    Hozzászólás
    4

Szia!

Mondjuk 2 Kg Hasznos Suly Kivitelezheto?
    A rep. Ido Nem tudom Mi A Realis Ekkora Sulynal.
    Sztem a gep Sem lenne tobb 1.5 Kg-nal.

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.290

Nekem egy kimondottan nehéz gép lett 1700g Goproval (tokkal), és videó adóval, meg 450g-os akkuval.
    Elég böszme lett. Jellemzően a kopterek nem ennyire nehezek. Ez egy quad.

Oldal: 2 / 67 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva