Oldal: 3 / 65 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (641) összesen

Téma: Kezdo vagy? Olvasd el es azutan kerdezz !!

Junior Member
    Hozzászólás
    4

Re:Kezdo vagy? Olvasd el es azutan kerdezz !!

Én úgy gondolom, hogy az akksik nyomnak majd egy kilót a hosszú repidő miatt.
    Hogy milyen kamerát meg adót tennék rá, még nem tudom.

Neked meddig bírja a levegőben?

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.264

8-9 perc aktív repidővel számolok a biztonság kedvéért.
    Egy alkalommal két akkuval (900 gramm, 10000 mah) 19 percet lebegett egy helyben mielőtt az akkuk feladták (10.5 V).

Junior Member
    Hozzászólás
    4

Hát énis szeretném a 15 perc+ t megcélozni.
    Milyen motort és propellereket használsz?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.374

10.5/3 vagyis 3.5V-ig meríted? Nekem 3.6-nál csipog az őr, és így is sokszor aggódom,
    mert van hogy 90-95% visszamegy töltésnél, ami már nem annyira egészséges.

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.264

Idézet Cirip eredeti hozzászólása
    Hát énis szeretném a 15 perc+ t megcélozni.
    Milyen motort és propellereket használsz?
    HexTronik Dt750 motorok 11x4.7 propokkal. Valahol 950g körül emel darabonként, így van majd' négy kiló emelőerőm.

(A téma kezd offtopic lenni.)

Senior Member
    Hozzászólás
    692

Sziasztok!
    Először is nagyon szeretném megköszönni a hasznos tanácsokat és „összefoglalókat” melyeket itt olvastam. Repülési tapasztalat nélkül vágnék bele egy multirotoros gépbe (a sok hozzászólásom kamion és triál témakörből született, ott én próbáltam osztogatni a szakértelmet). A célom, hogy egy 350 gramm körüli Sony NEX fényképezőgéppel olyan perspektívából tudjak fotózni, ami kevesebb embernek adatik meg. Ezen topic első oldalán van egy „low budget” kezdő kopter ajánlás. Ha egy kicsit több pénzből tudok gazdálkodni, akkor össze tudtok nekem írni egy ajánlást? A több az akár 3x annyi is lehet, a lényeg, hogy megbízható legyen, össze tudjam tákolni és be is tudjam állítani magamnak. Hosszabb távon gondolkozom a kis jószággal. Egy Spektrum 6 adó/vevő megfelelő lenne a célra?
    Köszönöm,
    Hicks
    WEDICO Peterbilt

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.264

Bár csak 2 kopterem volt/van, az a 350g-os kamera elég komoly cuccot feltételez. Az enyém most hatrotoros hexa elrendezésben repül, és kb 2 kg egyben. Ezen csak egy ~150gos (gopro+tok+AVadó) kamera van, és így is egy nehézbombázónak számít.
    Egy Sony NEX nem olcsóság. Én azt mondom, szánd rá az alapokra a tanulópénzt. Építs egy kisebb méretű quadot, hogy megismerd az érzést, hogy mi hogy megy, és azt törd össze az elején. Biztosra veheted a zuhanást a tanulási fázis alatt.
    A dolgok egy részét a későbbiekben fel fogod tudni használni, szóval nem kidobott pénz.
    Ha komoly légi felvételeket akarsz csinálni, és nem szívni vele, akkor mindenképp ajánlom a komolyabb alkatrészeket (t-motor, és karbon propok, brushless gimbal), mert azokkal több a repülés, mint a szerelés. Főleg, ha van rá pénz. Én úgy saccolom, a géped lesz kb 2,5 kiló, mire a NEXxel együtt felszáll, és ott azért már tudni kell, mit csinál az ember.

Véletlen se értsd félre, nem elrettenteni akarlak, sőt, de ne öntsd rá a pénzedet egyből, mert úgy jársz, mint (talán) pothorin user a hexás topicban, hogy összeszedte, megrendelte, fordítva szerelte össze, és nem repült. Majd eladta, szinte azonnal.

Látom, hogy Bp III.ker. Én itt dolgozom a Szépvölgyi Business Parkban, ha szeretnéd, szívesen megmutatom a DIY hexámat, olcsó alkatrészekből építve.

Senior Member
    Hozzászólás
    692

Nagyon köszönöm, már pü-ben is lebeszéltek a fényképezőgép azonnali bevetéséről
    Gondoltam, hogy ez nem olyan egyszerű, rá kell szánnom némi időt a tanulásra, ez van/lesz. Akkor marad valami hasonló dolog építése mint ami az első oldalon van, mert az biztos, hogy építeni szeretnék.
    A többit pü-ben, mert élnék a megtekintéssel!
    Köszönöm,
    Hicks
    WEDICO Peterbilt

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    485

Sziasztok!

Természetesen Én is mint kezdő írok ide először.

Végig olvastam 90%-ban az alap dolgokat.
    Kezdésnek a 450-es az ajánlott? Vagy lehetne esetleg 360-assal is kezdeni? Igazándiból már ebbe is olyan ESC-t, vezérlőt vennék ami a 450-be is elég, de mégis olcsóbban jönnék ki mint egy 450-el.

Én is a HK-n szedtem össze a hozzávalókat. Esetleg valakinek elküldhetném privátban, hogy véleményezze?

Nagyon köszönöm a segítséget.
    Üdv: Patky
    u.i.: Tárgyat nem szégyen kitölteni. Köszi

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.167

szerintem ide is jöhet. Több szem többet lát

Oldal: 3 / 65 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve