Oldal: 3 / 37 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (367) összesen

Téma: Segítséget kérnék, új vagyok

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Re:Segítséget kérnék, új vagyok

Na ettől féltem
    Lássuk csak: Van egy adóm ami nem túl alkalmas a vitorlás irányítására. Van egy vitorla szervóm ami baromi erős de nem dolgozik valami hatékonyan. Na ebből zsíros kenyér lesz! De hagymával!! ;D ;D ;D

Ha sikerül vízre tennem ezt a hajót az nagy öröm lesz! Viszont az már egyre szembetűnőbb, hogy kell majd építenem egy sajátot.

A kormány szervóval az a gond, hogy az nem volt a hajóhoz, de már beszereztem egyet. Gondoltam valami szebb megoldással kéne kialakítani.

Na vissza a zsíros deszkához. Szétszedem az adót és megszabadítom a rugótól. Vagy érdemesebb lenne egy másik adót beszereznem?
    Ez a vonalzós dolog tetszik esetleg a vékony(1-2 mm) alu csík is alkalmas lehet erre?
    Hol érdemes beszerezni ilyen apró csavarokat, gondolom később is szükség lesz rá?

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    381

Üdv.

Én alut javaslok,a nyák egybizonyos hossz után csavarodik. Alu 2-2,5mm. Mérd meg a szervó karnak a szervon lévő átmérőjét ekkora furat kell az alu lemezre. Elkészited a kart majd alulról teszed fel a meglévő karra 2mm csavarral, igy nem fog csavarodni a tőben a kar. Este teszek fel képet. Egyebként ha van anyag kb 1 óra mindennel együtt,és már polirozva is van.

Senior Member
    Hozzászólás
    530

Első saját hajónak Sry mester Csíborját (RG-65) javaslom, nagyon jó a dokumentációja, és sokan megépítették sok hasznos tanáccsal.
    A sryforum.atw.hu fórumon a Vitorlás hajók topicban nézhetsz utána.
    Ha a kormányt mozgatja a szervó +-45 fokban és bírja erővel, akkor jó így.
    Ha új adót tervezel, a Hobby Kingnél a 6 csatornás HK adót (MODE2!!) javaslom. Olcsó, programozható, a hajóhoz nem kellenek csicsás funkciók. Nem mindig van raktáron, ki kell várni. Ha konkrét beszerzési infó kell, szólj, én már sokat rendeltem ott.
    Először próbáld meg a rugó kivételt, ha nem sikerül, akkor lehet az új adó felé kacsintgatni. Az azért is jobb, mert állítható a végkitérése.
    Az alu csík is megfelelő, sztem 2 mm-es már bőven jó.
    Apró csavar, főleg ha saválló, na az gond.
    Két címem van, az egyik magyar, a másik német:
    http://www.menet-trend.hu/
    http://www.inox-schrauben.de/
    Mindkét helyen kis darabszám is van. A németeknél a szállítási költség (és az ár is) kissé magasabb, de a választék óriási.
    Üdv, Tibu

Junior Member
    Hozzászólás
    14

Sziasztok4 Uj vagyok ezen az oldalon. Lehet, hogy helyre irok.Azzal kezdeném, hogy szeretnék rc vitorlázással amatőr szinten foglakozni.
    A kérdésem az lenne, hogy kezdőnek mit ajánlotok? Pl vegyek készen vagy építsek magamnak eggyet?
    A válaszotokat előre is köszönöm!

Sziasztok: Attila

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    381

Üdv.

A válasz a kérdésed előtt! És épits ha van hol,egyébb esetben vegyél.

A kar megoldásom:

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Oszlanak a felhők! ;D

Köszönöm az ötleteket! Itt az eredmény ;D

Szuper ;D ;D

A távból kivettem a rugót, az is tuti lett!!! ;D Kicsit laza a kar de funkcionál.

Így gondoltam bekötni:

Kell a fock-hoz az a csiga?
    Valahova nem kéne valami gumi, hogy mindig feszesek legyenek a kötelek?

Lassan kezd rendeződni a helyzet a fedélzet alatt!! Köszi Mindenkinek az eddigieket!!

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Szia Ati,

Én is nagyon Csirke vagyok.

Imádom a vitorlás hajókat és most jött össze, hogy legyen egy sajátom. Nézegettem a gyári dobozos modelleket is, de végül egy használt mellett kötöttem ki.
    Úgy kaptam meg, hogy egy két dolgot kell csak befejezni és már vízre is tudom tenni. Azt gondoltam (én naiv) pikk-pakk összedobom hétvégén, kipróbálom és ezután már csak csinosítani kell.

Mint látod ezt a rengeteg beírást, azért nem így van egészen....

Most, hogy kapom ezt a sok segítséget, és rengeteg beírást olvasgatok, lassan körvonalazódik mi is ez az RC vitorlázás. Szóval ez csak a jéghegy csúcsa.
    Az is igaz, hogy ha versenybe is szeretnék beszállni, akkor építeni kell.

Senior Member
    Hozzászólás
    530

Idézet lipiati eredeti hozzászólása
    Sziasztok4 Uj vagyok ezen az oldalon. Lehet, hogy helyre irok.Azzal kezdeném, hogy szeretnék rc vitorlázással amatőr szinten foglakozni.
    A kérdésem az lenne, hogy kezdőnek mit ajánlotok? Pl vegyek készen vagy építsek magamnak eggyet?
    A válaszotokat előre is köszönöm!

Sziasztok: Attila
    Üdv Attila,
    A válasz függ a lehetőségeidtől is. Építeni izgalmas kihívás, de ha sosem csináltad, nagy buktatókkal is járhat. Egy alap szerszám készlet, anyag készlet, és némi kézügyesség (na ez nekem nincs) kell hozzá. Egy helyszín, ahol nyugodtan szemetelhetsz (sokunknak ez a legnagyobb gond). Minden kapható interneten, de sokat kell utánajárni, mit hol, milyen kiszerelésben és mennyiért tudsz megvenni. A magyar boltokból tudsz utánvéttel rendelni, de külfödről rendeléshez bankkártya szükséges (vagy PayPal, amihez szintén kell bankkártya).
    Ha készet veszel, használtan lehet találni Vaterán vagy eBay-en, de a vásárlás előtt kérd ki szakember véleményét, akár itt a fórumon is. Új hajónál lehet kit-et venni, vagy majdnem kész (RTR) hajót. Itt már nagy a választék. Kitben nagyon sokan szeretik pl. a Thunder Tiger Viktóriát, ami elég gyors is. http://www.modellhungaria.hu/victoria-p-2013.html
    Ehhez még néhány dolgot venned kell. Majdnem kész hajó nekem a Shunbo Legend van, ezt tudom ajánlani. http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=14770
    Ehhez is kellenek még dolgok, egy táv, ólom a keelbe, akkumulátor a hajóba és a távba. Ezen az oldalon ezeket is megtalálod. Összesen kb. 50eFt-ban állt meg nekem.

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Most látom rosszul rajzoltam a fock schot útvonalát!
    Kell az a csiga csak máshova

Junior Member
    Hozzászólás
    14

Szia Cápi!

Hasonló cipőben járok én is mint te. Szeretem a vitorlás hajókat és most jutottam el odáig, hogy beszerezzek egyett. Látom, hogy lassan már kész leszel és vízre rakható lesz a vitorlásod. Ügyes vagy. Sok meló van benne.
    Üdv Attila,

Oldal: 3 / 37 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve