Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (25) összesen

Téma: Kezdő, kis méretű gép - javaslatok?

Member
    Hozzászólás
    49

Kezdő, kis méretű gép - javaslatok?

Sziasztok,

Régóta szeretnék egy kisebb méretű repülőgépet, amivel akár itthon is tudnák repülni (elég nagy a kert így megvalósítható, viszont a gép jó lenne ha nem lenne túl nagy, azért mégis csak egy kert nem reptér ;D)

Olyan modell kellene amit nem nehéz reptetni egy kezdőnek, lehetőleg lassan is lehet vele repülni és olyan készletben árulják amit csak szimplán össze kell raknom, és mondjuk kell hozzá egy táv/vevő + akku.

Ha valaki tud ilyesmit nem aranyárban szóljon

Üdv.,

Tibi
    Associated RC10GT; Himoto SC 4x4 Lucas Oil CORR Truck; Traxxas 4TEC;

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.306

Re:Kezdő, kis méretű gép - javaslatok?

Üdv!
    Ahogy elnézem a hozzászólásaidat, eléggé változatos a modellezésben az útkeresésed. Egy kertben kezdőként nem könnyű repülni. Nézd át a mikrogépek topicot.
    A repülömodellezés nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik. Indulásnak meg 30 alatt nemigen lehet megúszni egy komplett szettet még Hobbykingtől sem. Olvasgass még egy kicsit itt a repülős topicokban és ha lehetőséged van rá keress modellezőket a környezetedben némi tapasztalat szerzés céljából. Sok pénzt megtakarithatsz ezzel a módszerrel. Sok sikert.

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.266

Szia! A kertet felejtsd el! Ha csak nem kis 20-30 cm játékban gondolkodol. Egy kezdőnek nagy tér kell. Az a fránya repülő az istennek sem oda akar leszállni ahova szeretné. Aki a kertet bevállalja az már rutinos versenyző. Egy méter alatti géppel ne kísérletezz mert olyan gyors hogy nem győzöd követni, s földhöz vágod. Valami csűrős glídert nézzél, és az sem hátrány ha a kezdetek kezdetén van valaki melletted aki felküldi, beállítja,gépet és átveszi az adót ha esetleg nem akarna vissza jönni a kicsike. Ez mind tapasztalat. Üdv ksanyi.

Senior Member BAL-IMI logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    3.589

Szia!

A kertbe kezdőként csak játék repülőt ajánlanék.
    Ha van egy játszótérnyi területed akkor már építhetsz Egy délutános könnyű biplant a sajátomról videó ;D
    Ha már jobban megy a reptetés akkor már 3d-s géppel is mersz a kertben repülni mint pl.: én ;D
    A legjobb ha keresel a környékeden tapasztalt modellezőt, nagyon sok bosszúságtól és plusz pénz kidobástól ment meg ;D
    TT-01, Hpi Wheely King, TT-AT-10, Hólapát 50cm, Tréner egy a hashoz

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Ne hidj nekik!!!!!!!!!!!!
    Csak a "korlátoltság" beszél belőlük...
    Ők még nem nem úgy tekintenek a modellrepülőzésre mint pl Én.
    Nekem nincsennek korlátok én nem olvastam a régi idők letünt dolgairól.
    Nem hagytam hogy mások elméletei félrevezessenek.
    Engem nem érdekel ki mit gondolt előttem a repülésről.
    Én megpróbáltam összefüggésében nézni a dolgokat és ehhez viszonyítani mindent és nem egy régi elképzelés alapjait felújjítgani hanem újragondolni az alapoktól.

Én is majdnem elhittem hogy nem lehet és végül dacból bebizonyítottam hogy igenis lehet!
    És nem is olyan nehéz mint gondolnád!
    Sőt egy kis építési rutinnal 2délután összedobni.
    Reptetésben meg csak azon múlik hogy állítom be és milyen a konfig ha akarom kis fürge cickkcakgép ha meg úgy akarom kimért vitorlázó amit egy 6éves is elvezet.
    Ja csak hogy a levegőbe is beszéljek : http://www.youtube.com/watch?v=0S9dJNhJ9v8
    Minizümi full saját sőt helikopter farokmotor és farokrotor hajtja.
    9g-os kefés moci + 3 x 2,2g hkmikroszervo (csűrős is!)
    A videón az orrnehezék rajtamaradt ami csak szélben kell de akkor nem fújt a szél ezért nem is emelkedett sokat.
    DE látható hogy akár a kertben is lehet vele bohóckodni.
    Semmi 3d semmii extra de repül méghozzá arra amerre irányítod.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.266

Kedves Nemes! Senki nem mondta hogy nem lehet játszani a kertben játékrepülővel. Bár az is előbb utóbb a fatetején landol. Itt a modellezésről beszélünk, és VTS Tibi ilyet szeretne " készletben árulják amit csak szimplán össze kell raknom, és mondjuk kell hozzá egy táv/vevő + akku." Ezek pedig hamar kirepülnek a kertből! Üdv ksanyi.

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Igaz.

De ha ezen múlik vaze legyártom én készletbe bár lehet hogy akkor meg az aranyár rész nem fog stimmelni.

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.306

Üdv Nemes 2008!
    Valóban jól repül a géped, de a videón szereplő helyszint ha lehet kerüld, mert az nem igazán alkalmas repülésre. Mondhatni baleseti veszélyforrás vagy. Az az autós akár meg is ijedhetett volna a repülőtől, lévén nem szokványos jelenség.

Senior Member csabesztattoo logója
    Hely
    Zugló-Kisújszállás
    Telefon
    06303124954
    Hozzászólás
    1.065

Üdv kedves kérdező!Ha megengeded, akkor most elmondom a saját tapasztalatom, hogy legyen pro és kontra. Mivel nem volt segítségem saját magam tanultam meg repülni, és egyedül csak a kitartásomnak köszönhetem hogy nem adtam fel az első kudarc után. Saját magam építettem az első repülőm is, és mindenféle szimulátorozás nélkül eldobtam. Össze is törtem de úgy rendesen totálkárra, hozzáteszem legalább 2 hónap volt mire összeraktam, infógyűjtés motor szabályzó milyen kell stb.. nem volt egyszerű. Aztán tanulva a hibámból építettem egy egyszerűbb lassabban repülő gépet, szimulátoroztam sok sok órát és utána újra próbálkoztam, ekkor már csak apró javítások kellettek egy egy rosszabb landolás után. Rengeteg felesleges kört futottam de egy kis segítséggel olcsóbb és gyorsabb lett volna a tanulás. De sajnos nem volt kitől...
    Ha mégis arra adnád a fejed hogy magadtól tanulsz meg repülni akkor néhány jó tanács, hisz nem mindenki bújik ki távirányítóval az anyaméhből.Szimulátorozz minél többet és ha már nem kavarodsz bele az irányokba, akkor gondolkozhatsz a repülésen. Lassú barátságos gép kell kis kormánykitérésekkel, Nélkülözhetetlen egy nagy mező, vagy placc, ahol az első startot mások veszélyeztetése nélkül megteheted, és itt mindenkinek felhívnám a figyelmét hogy a modellezés, lehet egyeseknek hihetetlen, de NEM JÁTÉK!!!!! Egy 50 grammos modell is kiverheti a szemed.......... és sorolhatnám. Aki ezt nem éri fel ésszel ott már nagy baj van.... Meg kell tanulni magad előtt repülni hihetetlen, de sokan vannak akik még ezt sem tudják. A körbe körbe járkálással csak az a baj hogy elég megbotlani és kész a baj, ne repülj magad fölé egy kezdő könnyen belekavarodik az irányításba. Ja és a legfontosabb a magasban és ne földközelben repüld a tanulóköröket, hogy legyen idő korrigálni ha baj van. Ne repíts egyedül, ha bármi baj történne legyen segítséged. szerintem easy star az jó kezdőgép lenne. És igenis hallgass másokra! Hisz ismered a mondást hogy az okos ember az más kárán tanul....
    Mini dlg kezdőknek!Keresd facebook-on: vickminidlg! 06303124954 vickminidlg@gmail.com

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

100%-ig igazad van"csabesztattoo" és köszönjük az építő jellegű hozzászólást.
    Én annyival egészíteném ki hogy nagyon sokat tanulhatsz az idősebb tapasztaltabb modellezőktől akár személyesen akár itt a fórumon de nagyon sok olyan korláttal is találkozol amik csak mások által elképzelt dolog. Ezért Én azt javaslom hogy vedd komolyan "csabesztattoo" hozzászólását mert érdemben az övé a legkimerítőbb és olvass sokat de azért ne feledd sokszor olyan dolgokat is állítanak emberek amik csak őket érintenek téged nem.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve