Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 25 (25) összesen

Téma: Kezdő, kis méretű gép - javaslatok?

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Re:Kezdő, kis méretű gép - javaslatok?

Az aktuátor nekem is azért nem sikerült mert még nem láttam egy működőt se ezért fogalmam sincs hol ronthattam el.

Te én nem akarok kötözködni de értesz te ehhez nem kell neked segíteni!

Az hogy csóró vagy nem csóró szerintem nem befolyásolja a sikert max csak késlelteti.
    A kitartás és az elszántság sokkal többet ér!

A lustaság fél egészség de néha áldozatot kell hozni különben nincs nyereség.
    Én sem költöttem eddig sokat mert a 10E-es töltövel + 12E-es futabával együtt a közel 2 év alatt a 100E forintotos álomhatárt alig haladhattam meg (mások ennyiből vesznek kezdőkészletet amit lezúznak vagy megunnak 1 hónap alatt).

A képekre még annyit hogy a lehető legtöbb fény a lehető legtöbb szögből a megoldás!

És a link nem jó de megtaláltalak
    És nem is értem a problémádat!Azaz értem mert én is eljátszottam ezt de nem biztos hogy a leghasznosabb.
    Van egy csomó használható cuccod és még értesz is valamennyit hozzá!
    Tessék elcsattogni egy modellboltba és megvenni pár szart vagy fórumon is lehet intézni olcsón pl jó távot vevővel mert ezek nélkül nem megy és tessék fölhasználni azt ami van és abból építeni egy olyat ami majdnem minden igényedet kielégíti.
    Én is ezt tettem! nem másképp született Repülla vagy minizümi se...
    Fórumon vettem a helit-távval együtt és sajnos modelboltba megvettem a maradékot amiből végül lett Repülla és a többiek. Persze közben cserélgettem pár dolgot (főleg futabát (t6ex 2,4ghz) vontam be a reptetésbe egy Frsky vevővel ami kínából kb 25USD és 4g 6ch min300m) amiktől meg jött az igazán várva várt siker de minimális költségekkel meg lehetett oldani.

Nem mondom hogy nem lehet szarból várat építeni de túl sok meló van vele és közben nagyon sok büdöset szívsz...
    És sajnos ezek a mikromodellek amúgy is igényesek sok mindenre de akár mennyire is fáj (a pénztárcánknak) megkívánják a minimális technikai hátteret amit sajnos házituningal soha nem fogsz tudni pótolni hacsak nem japánnak születtél.

Akkor sok sikert kívánok neked a kísérletezéshez és ha még is tudok és kell is segíteni (inkább én tapasztalatot adnék mert az van de szabályzóm már nekem sincs feleslegesen ) kérdezz bátran de előre szólok nem egyszerű fába vágtad a fejszéd.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Szia Nemes!
    Nem tudom akkor, hogy hol és mit ronthattál el... Viszont van egy ötletem: a héten még küzdök vele egy kicsit, aztán ami a végére megmarad belőlük, azt bedobozolom, és elküldöm neked! Ha más nem, majd a mestel felboncolgatja a cuccost :P

ŐŐ nem tudom mire gondolsz mihez is értek én? Sokmindenhez nem, csak belekotnyeleskedem inkább... (bár az elektromágnest nem kell elmagyarázni, mert a szakmám villanyszerelő)

Kérdezz utánnam, itt jópáran azt fogják nyilatkozni, hogy elszántságban, és kitartásban nem szenvedek hiányt, makacsságban, és önfejüségben annál inkább!!! (még mindig nem akarok szimulátorozni, élőben akarok megtanulni repülni)

Képek: Azt hiszem igy már jó lesz (ledszalagból karikát hajtottam, és annak a közepébe tettem a panelt... eztán ilyesmit csak igy fotózok majd)
    A képet az RcPilot.hu tárolja.

Köszi a tippeket, és a jótanácsot!
    Eszembe jutott mégvalami Se nem szép, se nem esztétikus, és főképpen nem egyszerü ez sem...
    Szétkaptam a fiacskám kukára itélt kis terepjáróját, ennek a panelja még jó lehet, csak egy pöppet nagy darab, de sebaj...
    Nos: erről lebontom a gyári motorokat, ami az irányitásért volt felelős ahelyett csinálni fogok egy aktuátort, az lesz az oldalkormány, a főmotor helyére pedig a minirc autó csapp motorját fogom tenni, kerék helyett meg egy pici propellert... Két dolgon agonizálok: az egyik a propi, a másik meg az áramellátás... ??? a 3 cerka elem dög nagy súlynade sebaj majd arra is kiötlök valamit, ha más nem, akkor telóból li-po
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Köszi a felajánlást lehet hogy még jól jön egyszer.
    És simán csak ott rontottam el hogy nem foglalkoztam vele eleget és az első kudarcnál félredobtam és leszartam...

Bocs tényleg nem kötözködni meg beszólni akarok de az a vicc jut eszembe amikor a lókupec mutogatja a lovat a vevő kicsit rácsap a ló seggére mire az egyenesen belerohan a falba. Erre a vevő kiabál hogy átakarják baszni mert vak a ló mire a kupec ennyit mond : "nem vak az csak bátor!"

Kicsit te is ilyen vagy (én is átmentem ezen és nem a szimuzásra gondolok mert az repülni tényleg nem nem csak távirányítót kezelni tatnít meg).
    Csak a hülyeséget kár elszántságnak és kitartásnak "képzelni"....
    Én is ragaszkodtam (ragaszkodom) pár hülyeségemhez de sokat be kellett látnom hogy csak hátráltatnak és minél makacsabban görcsölök rajta annál több értékes időm pénzem és energiám megy rá a szarakodásra.

Viszont nem szégyen sőt sokszor kifizetődő átfogalmazni (direkt nem "feladni"-t írok) az elveidet.

Ha bohóckodni akarsz legyen de ne várj sokat (főleg mások segítségében) mert nem éri meg vele foglalkozni.

De ha mindenáron ezt választod akkor Én a helyedben a mikrohelit (úgy ahogy van) építeném be egy sárkányba csak a felesleges műanyagot szedném le.
    Azaz a 2 rotor előre néz mint 2 prop míg a kis farokmotor meg fölfele/előre.
    Ha működik valahogy akkor így talán de mint mondtam ez is csak valami szabadonrepülőnek lesz jó másnak nem hiszem.
    Az összes többi csak bohóckodás.
    ÉS mint mondtam ezeket a gépeket jobb esetben ilyen 30g alatt kéne tartanod és ez soha nem fog sikerülni 3mm depron és 1cella max130mah lipo nélkül.És akkor is jobb esetben egy 1,5g-os motor ilyen 10g-ot húz (direktproppal) áttéttel meg a 2 motor a helit épp hogy megemeli és az olyan 20g tehát ha 30g-ot kihozol már iszonyat fasza vagy de akkor a sárkány nem lehet mögötte több 60gnál.
    Ha ezeket (és ezenkívül sok más parmétert amit nem is említenék) tudod tartani van esélyed egyébként csak anyag idő és energiapocsékolás.

Nem mondom hogy nem sikerülhet de igen kicsi az esély hogy ezekből a gagyikból irányítható gépet raksz össze.

Hidd el végigmentem ezen én is hogy majd ingyen szarból építek várat azt amikor rám dőlt csak pislogtam.
    Sok tanulás és sok alázat (főleg a hülyeséghez való ragaszkodás feladása) vezette oda hogy most már azért több a siker mint a kudarc mert ha akarom hlg ha akarom 3d és csak átrakom a vevőm és már mehet is móka.

Ha bohóckodni akarsz hajrá ha repülni akkor szedd össze magad.

Az elektronikán sajnos az aktuátor helyét én sem látom de szerintem az egyetlen motorka valószínű (az első fotón) a piros kábelhez direktbe és balra mellette a "bumszli" forrasztásba megy.

Sok sikert.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Helló!
    Köszi az épitő jellegű kritikát!
    Bár lehet nem érdekel annyira a dolog, azért leirom hol tartok: kiszedtem a mini autó "agyát", és beleraktam a pici repülőbe, igy már nem infrás, hanem rádiós.Kicsit módositottam, ami az autóban az irányitásért volt felelős kimenet, most az hajtja meg a főmotort, így elvileg elérem azt, hogy a jelenlegi üres főmotor kimenetre tudom kötni az aktuátort és ezzel az előre hátra funkció helyett lesz egy jobbra-balra... Ezzel elértem azt, hogy nem kell 2 tekercset alkalmaznom az irányváltáshoz.
    Már csak tekercselnem kell, aztán ha nem melegszik akkor beépiteni. Hamarosan róhatja a levegőt remélem. Kicsivel nagyobb ez a rádiós panel, igy még orrkönnyű, bizom benne, hogy az uj aktuátor, majd kisulyozza.

A tanácsaidat megfogadom, de egyenlőre még csak a bohóckodás kategóriánál tartok, ha a repülésről lesz szó, akkor keresek előtte egy szimu progit.

Addigis üdv.: Anti
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Idézet VTS_Tibi eredeti hozzászólása
    Sziasztok,

Régóta szeretnék egy kisebb méretű repülőgépet, amivel akár itthon is tudnák repülni (elég nagy a kert így megvalósítható, viszont a gép jó lenne ha nem lenne túl nagy, azért mégis csak egy kert nem reptér ;D)

Olyan modell kellene amit nem nehéz reptetni egy kezdőnek, lehetőleg lassan is lehet vele repülni és olyan készletben árulják amit csak szimplán össze kell raknom, és mondjuk kell hozzá egy táv/vevő + akku.

Ha valaki tud ilyesmit nem aranyárban szóljon

Üdv.,

Tibi
    ParkZone Night Vapor vagy Mini Vapor. A Night Vaport láttam magyar boltban is. 50-80 euró környékén lehet kapni őket. Van belőle BNF és RTF verzió is.
    Az RTF változathoz adott kicsit játékszer kinézetű rádió is nagyon jó alap 2.4-es DSM2 adó.
    Nekem mindkettő van és imádom. Szoktunk együtt repkedni a kislányommal.
    Gond nélkül használhatóak bármilyen DSM2 rádióva. Én egy 9XR+orangerx modullal szoktam használni.
    Kb 2-3 méteres a forduló köre rendesen repülve. De nagy szögben gyakorlatilag egy helyben megfordul.
    Remekül repülhető a nappaliban.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZD6S4g7t3Fo

Egy kis szellővel elbír, de szélcsendben érzi jól magát. Nem műrepülő de "nekifutásból" meg tud csinálni egy hurkot.
    Törékeny kinézetük ellenére szinte törhetetlenek. Több százszor repültem neki a falnak, plafonnak, zuhantam le velük gond nélkül.
    Csak a légcsavar és a légcsavar tengely törékeny. Én eddig 2 tengelyt és 4 légcsavart fogyasztottam. Nem drágák 1-2 euró darabja csak sajnos nehéz beszerezni.
    Ha valakinek van ötlete mivel lehetne helyettesíteni a gyári légcsavart, tengelyt kérem ossza meg velem. Ez egy 1mm-es tengely a végén finom menettel (ez a menet szokott beletörni a légcsavarba).

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva