Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (25) összesen

Téma: Kezdő, kis méretű gép - javaslatok?

Senior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólás
    547

Re:Kezdő, kis méretű gép - javaslatok?

A Kezdésről annyit,hogy igaza van csabesztatto-nak,már csak amiket le irt azzal megspórolsz min. 50 ezret ha nem többet.
    Én is abba a hibába estem,hogy kb 2 óra simulátorozás után felbúzditva magam vettem egy FORMOSA GWS2-t... ...aki tudja milyen annak nem kell bemutatni!:
    Kimentem EGYEDÜL a lőtérre,gondolva,hogy tudok én ezzel repülni.....mondanom sem kell,kb 20 másodpercet,vagy annyit sem voltam a levegőben-lezuhantam ...igaz kisebb baja lett,akkor tegeződtem le az UWE rapid 5-el 8)
    Második alkalommal,már volt segitségem,egy profi,akkor sikerült kb egy percet repülnöm,de hibáztam,mert a nappal szembe repitettem,és persze,hogy háton volt,amikor én azt hittem,hogy hason :P....törzs ketté,prop minusz,+ 4 helyen ragasztás....
    Harmadik alkalommal már jól ment,mert mondta a trénerem,hogy leszállni szembe szél,súlypont check,és magasság...stb

Szóval ha kezdenék még egyszer tuti,hogy MULTIPLEX MENTOR-al kezdeném,és a szamár lépcsőt végigjárva,az alap szabályokat pedig betartani.Ennyi a repülés titka,amira én egy hónap alatt jöttem rá.....

UI:NO PARA ...és bocsi,de rossz a hosszú "i" betüm :-\ ;D
    Olcsó játék hülye gyerekeknek....na ez mind hazugság!

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

És megint igazatok volt hogy ez lehet nem az a kategória amit Tibi keres.
    Bár hogy őszinte legyek mégis hisz Ti is tudjátok kezdőként lehetetlen a kertben repülni.
    És itt a csavar hogy mégse!!!
    Mert Zümi pont erre lett kikísérletezve.
    Igaz nem "igazi" modell több szempontból sem (erre többen is rávilágítottak).
    De az irányítást és az irányokat és egyéb beállításokat nagyon könnyen lehet gyakorolni rajta amik később nagyon sokat segítenek egy kicsit is komolyabb modellnél.
    Én úgy mondom hogy mindenki értse :
    Ez JÁTÉK!!!
    És ahogy egy tescos infrás heli sem alkalmas a 3D helizés megtanulására de akkor is valahol el kell kezdeni.
    De ha ezt valamihez kéne a játék helikből hasonlítani akkor ez legalább egy 4ch-s kis koaxos amit pár zúzás után elég könnyen ki lehet ismerni.
    Persze fülek nélkül csűrővel nem laprofillal akár máris egy singleroto 4ch mikrohelivel is felérhet ami akár kezdő kezében már veszélyes is lehet hiába csak 30-40g.

Szóval én azt mondom hogy ez egy JÁTÉK amin meg lehet az alapokat tanulgatni főleg az irányokat (ha pl szembejön) és az alap beállításokat. És nem utolsó sorban alapokat ad egy komolyabb géphez.

Bizonyos szinteken jobb mint a szimulátor de még is olcsóbb és veszélytelenebb mint akár egy 2-300g-os teremgép (komolyabbakról ne is beszéljünk).

Az egyetlen komolyabb hátránya hogy a hardware nem nagyon vihető tovább (talán a vevő) ezért tovább lépésre nem túl alkalmasak.
    De egy kis walkera cb100 sem alkalmas a további bővítésre még is szerintem egy lépcsőfok a nagyobb helikhez.

Szóval gondolja át mindenki hogy milyen áron akar kezdeni én csak egy viszonylag olcsó egyszerű megoldást kínálok (révén hogy pl a motor heliböl kitermelhető) ami alkalmas a modellezés és a repülés megszeretésére akár egy 10X10m-es kertben is és az alapok elsajátítására.

És még egy FONTOS kiegészítő gondolat hogy:

Valóban kezdő! kezdő! csak nyílt téren távol a "dolgoktól" reptessen bármit.
    Nem kell bonyolítani fákkal falakkal meg felsővezetékkel és forgalommal. De ha már megy Zümi irányítása akkor jó móka lehet a kertben is a fák között. És akkor sincs gond ha esik mert gyakorlatilag nem törik csak ha telibe a falat kapod el (többször) vagy 6-8m magasból behúzod a betonba arccal.
    Persze a tetőről és a fárol ezt is nehéz leszedni és ha áthajt rajta valaki ez is csúnyán törik ezért tényleg csak Ésszel.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Üdv. Mindenkinek!

Ha egyszerű anyagokból, egyszerű szerkezetű, kicsi gépben gondolkodtok akkor javasolnám legújjabb modellem a "TESO" nevű szabadonrepülő vitorlázót : http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic.php?t=2329

Természetesen R/C vitorlázó, és motoros vitorlázó verziója is lesz, ez már az alapkonstrukció kialakításánál szempont volt.

Üdv.: SRY

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

És ismét a "Mester" nyert meg a sok számítás!
    Ehhez képest az enyém egy bonyolult drága nehezenmegépíthető vacok.
    Bár még repülni nem láttam de gondolom ennek sem kell majd nagy hely meg rutin.
    Én várom a rajzokat mert ezt is kipróbálnám biztos van mit tanulni eme kis gazdaságos járműtől.

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Köszi!

Rajzok pár napon belül! Már kész vannak, csak ilyenkor szoktam építeni egy második proto példányt a rajzok alapján, hogy tényleg jó-e a dokumentáció, és nincsenek-e benne hibák. Az építés során tapasztalt módosításokat felviszem a rajzokra és csak utánna teszem "közhírré" :-) :-) De mivel a második példány is 70%-ban kész és itt van az íróasztalom mellett, néhány mérés erejéig, így már nem kell a rajzokra sem sokat várni. Kár, hogy közben két hétvégi napot dolgoznom is kell a munkahelyemen, ebben a jó időben inkább építenék, reptetnék :-) :-)

Üdv.: SRY

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Sziasztok!
    Van aki már ismerhet, beprobálkoztam már ezzel a hobbival pár hónapja.
    Most ujjra itt vagyok, s megtetszett Nemes kollega kreálmánya. Sry-éról nem is beszélve.
    Valószinű nem lesz a legjobb helyen az irományom, de ezen 2 kis kép nyomán szeretnék indulni. Pici, egyszerü lassu kis gépecske lenne a cél. Ott kezdődik a baj, hogy nincs módomban iyen elektronikát beszerezni, viszont van itthon pár kacat.
    A képet az RcPilot.hu tárolja.

Szerintetek ezek valamelyikével lehetne kezdeni valamit? Mindegyik mini kategóriás, de müködni csak a kis heli tud. A Flyor micro glider sajnos nem sokra való, mert az elektronikáról minden vezeték le van szakadva. A kisautó müködik elvileg, de mindjárt megnézem. Nem komoly dologra gondoltam, inkább valami kis vicces segédmotoros gépre, amit el lehet hajitani, a motot meg max picit huz rajta hogy emelkedjen.
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Szia kedves Antesz!

Örülök hogy megtetszettek a mikrogépek igazán nehéz de nagyon szép ága a modellezésnek.
    Nagyon boldoggá tesz hogy tetszik akármelyik művem de ha megkérdezhetem konkrétan melyik kreálmányom tetszett meg?

Első blikkre forrasztgasd meg (kapcsrajz nélkül sem nehéz kitalálni max küldj egy fotót) a kis repcsit mert az elég jónak tűnik.
    Ha ehhez nem értesz szívesen megcsinálom neked vagy elcseréljük valamire.

Másodikra a kisautó felejtős de a kis heli még jó lehet.
    Ugyan nekem az irányítást nem sikerült leküzdeni azaz hatókörön belül megfordulni (főleg az infrás az semmit sem ér).
    De ha csak szabadonrepülőnek akarod akkor arra szinte kiváló!
    Nagy csodát ne várj mert ilyen 4-5m max magasság és jobb esetben 10-20mp repidő lesz a vége de egész jó móka.
    (bár a Mester manóját gumival magasabbra lövöd és szebben is repül magában de én is így kezdtem )

Szóval ha nincs kedved kísérletezgetni akkor elsőnek simán nagyítsd fel SRY "Mester" manóját és azt rc-d be.

De akár építhetsz is valami szép kis balsaprofilos fóliás szárnyat is és az biztos gyönyörű lesz akár szobadísznek is.

Összegezve ha építenél azt javaslom hogy maradj a 3mm depronnál (akár hajlíthatod is profilosra) és 8-10cm-es húrhossz (tőben) alá ne menj és fesztávban is ilyen 40cm minimum legyen.
    A szárnyak mindenféleképpen legyenek fülezve 25%-50%-25% arányban és olyan 15°-30° legyen az állászögük.
    Ha "HLG-sen" akarod dobni akkor célszerű a szárnyállásszöget is levenni (motorosnak amúgy is jót tesz) olyan 1-1,5°ra.
    A motorokat teheted a szárny elé és mögé is. Talán mögötte szebben megy de nehezebb a súlypontot belőni.

Ha bármi kérdésed van szívesen segítek írj nyugodtan.
    Ugyan komoly szakmai és aerodinamikai (fizikai) dolgokban inkább a "mester" fog tudni segíteni de amiben tudok Én is megpróbálok de sokan vagyunk még akik biztos tudunk majd segíteni.

Sok sikert és örömteli eredményekben gazdag építést és reptetést kívánok.

Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Szia Nemes!
    Tetszeni mindig is tetszettek az apró kütyük, csak amelett, hogy szépek, tényleg nagyon kicsik, és ebből fakadóan nyilván még nehezebb bánni velük. Igen, tetszett a Zümi, nem foglalt nagy helyet ránézésre, de bohóckodni épp elég... Ahogy elnézegettem nekem is valami hasonló kéne, mert ekkora helyem még zárt tér is lenne, az ugy meg külön jó poén

A kis repcsivel kapcsolatban:
    Van neki egy ilyen "elektromágneses szervója" A képet az RcPilot.hu tárolja.
    És egy ilyen motroja
    KB ennyiből áll az egész, sajnos azonban minden forasztás le van szakadva róla...mármint erről az alkatrészről (az akkunak egyértelmü a helye, azt én vágtam le )

Kisautó felejtőős?? Pedig elvileg még jobb kéne hogy legyen, mert az legalább rádiós, igaz ott csak full gáz és van és az irányitásához 2 tekercs van nem pedig 1, szinte ugyanaz mint a repcsi.

Épiteni addig nem állok neki, mig össze nem áll valamiféle elektronika. (Otthon van 4-5 repcsi, és mind vár valamire...) Majd ha már az kikristályosodik, utánna jöhet a sárkány Sajna 50km-es körzetben modellbolt sincs, igy depron sem adatik meg, igaz talán egy tábla diegós még van valahol :P

Mégvalami: Az a szervószerű képződmény... Sajnos az egyik tekercsvég nem volt meg, bárhogyan is kerestem nem találtam rá, elkezdtem letekerni, de ugy meg volt ragasztva, hogy többször is szakadt. Újat kell belőle készitenem, nem tudja valaki, hogy erre van-e valami méretező progi féleség? Jómagam ugy 2-250 menetet sanditok , 116-ot sikerült lehuznom, és már nem volt fele vastagság ami megmaradt.
    0630-526-74-43

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Szia.

Örülök hogy van egy újabb lelkes modellező a mikrogépek világában.
    Sajnálom hogy zümi már csak a videón él nekem is nagy kedvencem volt főleg (így utólag) hogy annyi baja volt hogy felsorolni is sok lenne.
    Azért az hozzá tartozik hogy én is így kezdtem hogy majd kis heliből repülő de az évek alatt rá ellet jönnöm hogy felesleges időpocsékolás mert semmire sem jó.
    Az első repcsim ami tényleg repült "Repülla" egy 4ch miniheli elektronikát kapott.
    2db 3g-os mikro szervó egy 35mhz-es kb 4g-os vevő és 2 motor amiből csak egy kellet nekem.
    A fő motorra ráhúztam a farokproppot és már kész is volt a meghajtás és vezérlés.

Szóval csak annyi hogy ha irányítani is akarod akkor minimum egy szervó (mágneses aktuátor is jó) kell de ha lehet legyen inkább 2 a minimum.

A kisautó csak azért felejtős mert iszonyat szar szokott lenni a "súly/lóerő" aránya.
    Azaz nehéz és lassú a motor és egy ilyen kis gép nagyon függ a szárnyakra nehezedő tömegtől.
    Ha ügyes vagy minden centi fesztáv = 1g azaz egy 40cm-es gép max 40g vagy 60cm-es gép max 60g kéne hogy legyen és akkor még szépen jól teljesít.

Depron és modellbolt nélkül nem nagyon fog menni mert sajnos ezek alapkövetelmények.
    Vagy még a balsa+fólia/japánpapír kombó de az már a kicsit sőt inkább erősen haladó szint és ehhez is kell modellbolt.
    Nem olyan nehéz mint elsőre látszik de rengeteg a buktató és ehhez sok tapasztalat és gyakorlat kell.
    A diégós hab is jó de nem ilyen csöpp gépekehez hacsak nem tudod vékonyabbra szelni egy homemade habvágóval.
    Igazából ha tehetném én még a 3mm-es depront is felezném vagy harmadolnám sokszor.
    De kezdésnek mindenféleképpen a 3mm depront (modellbolt vagy net) és UHU POR ragasztót (baumax,obi,praktiker) javaslom.
    Iszonyat egyszerű megmunkálni semmi komoly szakértelmet nem igényel nagyon könnyű építeni és javítani és kis méretben önmagában is elég tartós.
    És a szán modellnél van minden és csak 48Km

Bocsi de a képek annyira sötétek hogy semmit sem látni sajnos úgyhogy ezt javítsuk és akkor tuti meg lesz a helye mindennek.

Azt a részt nem értem hogy van otthon 4-5 repcsid és mind vár valamire... mire? segítünk csak mond...

A "szervó szerű képződmény" meg egy mágneses aktuátor szervó ami gyakorlatilag egy sima elektromágnes meg egy igazi mágnes találkozása és ahogy változik az áram úgy változik az elektromágneses tér ezt követi a kis mágnes és ezért mozog. A tekercselésre nem kell program nagyon vékony vezeték kell csak (ezt nagyon nehéz lesz beszerezni) ami lakkozott és rohadt sok tekerés amennyi csak ráfér. Minél vékonyabb a vezeték és minél több a tekerés annál gyorsabb de gyengébb lesz míg ha vastagabb vezetékből tekersz kevesebbet akkor lassabb lesz de erősebb.
    De azt hiszem ekkora mértéknél nincs jelentősége pár menetnek vagy egy kicsit vastagabb vezetéknek de törekedj a legvékonyabb vezeték legtöbb tekerés arányra.

Igazából ha tudnék ilyen aktuátort csinálni már rég működne a kis koaxheli is repcsi ként de én itt buktam el és ez nem ment ezért szép lassan beleuntam a "gagyizásba", de nem adtam föl és amint sikerül egy működő aktuátort csinálnom előveszem a projektet megint.

Ugyan most egy 80cm-es Sal csupát építek ami nem mikro gép de csak hogy tudd nem kamuzok Én is mikrogéplover vagyok
    Repülla 47g minzümi kb 50g egércke már 5xg míg biiplánka már majd 60g volt a Be50.ről ne is beszéljünk a több mint 80g-jával aztán persze pár grammot mind hízott a javításoktól.
    mindet ugyan az a 10g-os kefés moci hajtotta egy kb 2,5x1-es vagy talán 2,5x2-es propival amihez még hozzá is celluxoztam hogy 3" (colos) legyen és így kb max 30g átlag 20g-ot tolt.
    2db Hk 2,2g-os mikro szervó + frsky 4g-os 2,4 FASST vevő + 1cella lipo aksi.
    http://www.youtube.com/channel/UC57ER5QQCHluhq1zBKtWnIA
    A Be50 mini és Staf kivételével mind ugyan az a konfig volt.
    A Be50 is csak annyi hogy a 10g-os kefés motort leváltotta egy 13g-os bl és ez megkövetelte hogy ne 250mah-ás aksival kínozzam hanem engedjek meg egy 500 v 800mah-t magamnak.

És amint kész a csupa neki is kezdek szétbarmolni egy 3ch koaxhelit (ha addig SRY mester nem csap le rá és kéri el kísérletezés céljából) és kiműteni ami működik és akkor összeütök megint valami kis "mutánst" hogy én is tudjak a ház előtt reptetni.

Sok sikert kívánok.

Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Szia Nemes!
    Nos nekem nem csak a pindurik jönnek be, de szeretek bütykörészni, és szeretem a kihivásokat is.

Ez az aktuátor dolog nem nagy cucc, igy jobban megnézve, megcsinálok majd egy saját kezüt kiváncsiságból, mert a működése pofon egyszerű, a legnagyobb gondot az icuri picuri mágnes okozza csak, a többi nem tétel... vékony rézhuzal mindig akad, csak figyelni kell, pl szétkapok egy telefontöltőt, vagy egyéb ilyen kacatot... Tegnap este unalmamban feltekertem 2 szál vékonyabbal 68 menetet, és 1,5V-al olyat rántott mint a disznó, csak sajna elég szépen melegedett... ha meg tudnám találni azt a menetszámot ami elvisel akár 4-5V-feszt az lenne az igazi...ezen még dolgozni kell, csak győzzek tekerészni

Az a kisautó amiről a képet feltettem ugyancsak ici-pici, a főmotorja akkorka, mint ami a szervók belsejében van, ugyhogy nem egy nagy és legfőbbképp nem nehéz alkatrész. Sajna annál az a macerásabb, hogy abban 2 tekercs van, és azok kapnak külön-váltott polaritású feszt. de egy irányfelületnek az is megtenné, ha az embernek van kedve vele bajlódni.

Depron, és modellbolt: Tudom, többek között ez is vezetett oda, hogy abbahagytam az erölködést, én nem járok fel pestre, de ismi sincs aki néha hozna nekem lomot, annyira meg nem állok jól, hogy felmenjek havi 1 szer és betárazzak.
    Depronnal is volt már dolgom, és szerettem is, csak az ár/érték arányban hozzám közelebb áll a diego-s zöldike.

Képeket megprobálom majd este több fénnyel, és vaku nélkül, hátha bejön .
    Aktuátort szerintem tudsz csinálni, nem tünik bonyolultnak a mechanikája is tök egyszerű és a müködési elve is.. erről jut eszembe, lehet hogy meg kéne mérnem a főmotor ellenállását, hátha ugy előbb meglenne az az érték ami nekem kell, hogy ne melegedjen .

Egy kérdésed közben megválaszolatlanul maradt...
    http://rcpilot.hu/kereses.html
    Nemtudom jól csináltam-e, de ha minden igaz itt be tudsz kukkantani pár kreálmányomhoz.
    Igazából beleestem abba a hibába, hogy olyan hobbiba kezdtem amiről nem gondoltam, hogy ennyi "erőtartalékot" emészt fel. Egyszóval: csóróvagyokénehez.
    Viccet félretéve, igazából csinálom ha tudom mert élvezem az épités kihivásait, de repülésig nem nagyon jut el a dolog, ha igen akkor pedig hamar crash a vége. Gagyi az adó-vevő párositásom, a sok ki-be szerelés miatt már a szervók sem az igaziak, szabi, és motor tekintetében is le vagyok korlátozva, nembeszélve arról, hogy van 2 akkum, amiből az egyik azthiszem meg is halódott. Szóval igazából csak f.. nélkül probálok b...ni.:XD De nagyon jó móka ezért élvezem!!!!
    Egy baj van csak, hogy nincs a közelben senki, aki segitene bénázni, igy csak itt irkálgatok, probálkozom, épitgetek, és mennek disznek, ha nem törnek tropára
    Remélem kineritő volt a válasz, segitséget meg nem kérek, ami megvan annak a fele is kapott adomány, a másik fele pedig csak az amit magam vettem kicsi forintért.

Lényeg a lényeg, hogy most keresek valami adaptert, és bontok egy kis rezet, hogy estére legyen mivel bohóckodni Később még jelentkezem.

Üdv.: ANti
    0630-526-74-43

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve