Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (50) összesen

Téma: !!!Fenyegetőzés, behajtás, és 8 napon túl gyógyuló sérülések!!!!

Member
    Hozzászólás
    63

!!!Fenyegetőzés, behajtás, és 8 napon túl gyógyuló sérülések!!!!

Tisztelt Modellező Kollégák!

A fórumon hirdettem az alábbi repülőt
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,116872.0.html

körhinta69 jelezte ,hogy motor nélkül szeretné megvenni, megegyeztünk, ezért Pesten megvette tőlem a gépet, amit én vittem föl Debrecenből.

Előzetesen elmondtam neki, hogy a gép volt javítva mert a futója gyárilag gyenge volt és kifordult alóla. A helyszínen (Pesten) Trainer Tomi barátjával szemügyre vették a gépet ami közel egy fél óráig tartott. Tomi alaposan megnézte a teste és a szárnyakat, valamint a javítást is. Szó esett a benne lévő AVIOJET panelről is. Véleménye szerint nem a legjobb dolog, mert magyar valamint az egyik barátja teszteli és ő sem tud sok jót mondani róla. Végül is úgy döntöttek, hogy marad benne és a gépet motor nélkül megvette tőlem körhinta69 95.000 forintért. (Gép, szervók AVIO)

Másnap fölhívott, hogy a gépben lévő szervók nem megfelelőek a számára, mert a két magassági nem egyszerre mozog, a gáz szervó, nem működik és a csűrő szervók rosszak, valamint az oldal kormány is zizeg,.. a gép súlya 6000 párszáz gramm és.., hogy én hazudtam mert a gép orra esett és össze volt törve. Jelzem elmondása szerint külön gyújtás akkut tett bele, hiába tudja vezérelni az AVIO a gyújtást. Ez plusz súly, de mindegy.

Nálam a gép tökéletesen repülhető volt, ezt modellező ismerőseim is látták. Valamint a szervókkal sem volt bajom. Azt is elmondtam hogy a gépben egy turnigy 26ccm motor volt ami kevésnek bizonyult és ezért kicseréltem a tűzfalat, mert nem akartam átfúrni még több helyen , mivel kapott egy RCG-30ast. Még azzal is étvertem, hogy hírdetésben az oldakormány tipusát roszzul tüntettem fel. Ez igaz, mert beollóztam a hírdetés szöveges részét, mivel már volt régebben is a fórumon, de a képeken jól látható a az oldakormány tipusa. Amit kicseréletm és nem javítottam ki a szövegben. EZ ÍGY VAN!

A jelen állás szerint én átvertem őt, és azt kéri hogy 40ezerért vegyem vissza az AVIJOT-ET és továbbá Trainer Tomi ismerősétől vegyek bele neki 4db Hitech 645mg szervót további 16 ezerért.

Én felajánlottam, hogy visszaveszem a AVIO-t 40 ezerért(új ár), vagy megveszem a szeróvat 16 ezerért Tomitól, de az neki nem megfelelő. Ezért azzal fenyeget, hogy rendőr ismerőseivel kideríti az adataimat és behajtókat küld rám, akik 8 napon túl gyógyuló sérüléseket fognak nekem okozni.

Jelzem nem lenne kötelességem alkudozni vele! Mert megnézte megvette és kész!

Én mondtam, hogy várom őket szeretettel.....

Összegezve:

Megvették tőlem a gépet, amit tüzetesen megnéztek, átvizsgáltak és most fizessem vissza a gép árának közel 70%-át. Ha ezt nem teszem jól megveret...

Én nem érzem hogy átvertem volna, még abba is belementem volna, hogy szervót veszek neki vagy visszaveszem az aviot, de ez nem megfelelő, szóval ha megvernek akkor azt neki köszönhetem, persze ahhoz nekem is lesz pár hozzáfűzni valóm...

Az sem érdekel ha kizártok a fórumból, de akkor sem érzem azt ,hogy átvertem, vett egy használt gépet és most "újat" szeretne, ráadásul fenyeget.

Várom a hozzászólásokat!

Senior Member
    Hozzászólás
    317

Re:!!!Fenyegetőzés, behajtás, és 8 napon túl gyógyuló sérülések!!!!

kár hogy itt nincs "like" gomb

ahogy előadtad a storyt félnék is ideírni, mert ha leírnám a véleményemet erről akkor engem is megveretnének...

Senior Member
    Hozzászólás
    118

Nem kell különösebben tartani az effajta CIGÁNY STÍLUSÚ fenyegetőzésektől,mert legtöbb esetben csak üres szavak s nincs mögötte EMBER !
    Mindenesetre nagyon szomorú hogy a modellezők közt ilyen stílus kezd kialakulni...
    A Modellezés tanít,nevel,szórakoztat ! Lépjetek be az MHSZ modellező szakköreibe !

Senior Member
    Hozzászólás
    118

Ami még fontos !
    Ilyen szöveg után én biztos h semmit sem vásárolnék vissza !
    A Modellezés tanít,nevel,szórakoztat ! Lépjetek be az MHSZ modellező szakköreibe !

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

Ezek alapján simán feljelentést tehetsz ellene a rendőrségen, vannak bizonyítékok is.

Btk.174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

ezek után eldöntheted hogy teszel-e az ügy érdekében
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Senior Member
    Hozzászólás
    2.010

Idézet DiamantTomi eredeti hozzászólása
    Ezek alapján simán feljelentést tehetsz ellene a rendőrségen, vannak bizonyítékok is.

Btk.174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

ezek után eldöntheted hogy teszel-e az ügy érdekében
    Mivel én a másik oldalt ismerem, És nem így ismerem, utánakérdeztem én is.
    A leírtak egy része fedi a valóságot. Körhinta nem végig volt ott az átadásnál. Elektronika kipróbálására nem volt lehetőség (ezt majd körhinta és Tomi elmondja). A többiről majd ők nyilatkoznak.

Viszont a kedves topic inditót kérdezném: Ha megfenyegeti körhintát privát üzenetben, hogy elvágja a nyakát (Körhinta majd linkeli az üzenetet), akkor miért jön ide sírni, ha a másik nem ijed meg, és megígéri , hogy megkeresi??

Ez a része számomra nem tiszta.

Ha gép annyira jó, mint leirtad, akkor vedd vissza, másnak biztosan kelleni fog, és ezzel le van zárva a konfliktus.
    06/30 3943313

Idézet Cooter Davenport eredeti hozzászólása
    Ami még fontos !
    Ilyen szöveg után én biztos h semmit sem vásárolnék vissza !
    Igaz én sem adnák neki semmit,el lehet felejteni 8)

Néztem körhinta adatait,nemrég regisztrált,én csirkének nem is adnák le ilyen cuccot
    cessna 480, v922

Member
    Hozzászólás
    63

...körhinta fenyegetőzött először a behajtó embereivel a 8 napon túl gyógyuló dolgaival és akkor borult el az agyam. Ez pedig nem privátban történt hanem szóban telefonon, amit körhita69 rögzített is. Legalább is az ő elmondása alapján.

Valamint ha téged megfenyegetnek, hogy behajtókat küldenek rád akkor te ezt hogyan reagálod le, elborult az agyam és kész, én ezt elismerem. De a fenyegetőzést ő kezdte. Erről neki van telefonbeszélgetése fölvéve!
    Mielőtt hozzászólsz ehhez, informálódj pontosan légyszíves!

Member
    Hozzászólás
    63

ráadásul az basz fel, hogy felajánlottam neki, hogy visszaveszem az AVIOJETE új, áron, hogy kompenzáljam az állítólagos sérelmeit, de ez sem elég még vegyek neki új szervókat a haverjától, hogy ő is jól járjon.... ezek után fenyegetőzik

Akkor azért is fel lehet jelenteni amiért rögzitette a beszélgetést,ha előre nem közölte ezt veled. Ne is foglalkozz vele telefonon tedd tiltólistára,úgyis sajnálná a pénzét téged keresgetni
    cessna 480, v922

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve