Eredmény: 1 - 9 (9) összesen

Téma: Körpályás hajósok VASVÁR 2012.

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Pápa-ide inkább Sopron
    Telefon
    06705836000
    Hozzászólás
    681

Körpályás hajósok VASVÁR 2012.

Sersztnyev György

Senior Member
    Hozzászólás
    118

Re:Körpályás hajósok VASVÁR 2012.

Nagyon jók a képek!Kár hogy videó nem készült az összejövetelen,ha esetleg mégis,biztos jó pár embert érdekelne.
    Itt egy Youtube-os videó ízelítőként akit esetleg érdekel ez a sport:
    http://www.youtube.com/watch?v=nPVLx...feature=relmfu
    A Modellezés tanít,nevel,szórakoztat ! Lépjetek be az MHSZ modellező szakköreibe !

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Pápa-ide inkább Sopron
    Telefon
    06705836000
    Hozzászólás
    681

készült pár mozgókép is fényképezőminőségben,nem tudom hogy kell azt feltenni a youtube-ra.
    Sersztnyev György

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.039

Hú. Nagyon vadállat. Nem lehet ezeken sebességet szabályozni? MIért? Csak csuma gáz és kész? Minden eserte látványos. Bár egy idő után unalmassá vállhat.

Sebesség? Elég gyorsnak tűnt.

Gondolom ez a kőrpályás dolog még abból az időből jöhet amikor még nem nagyon volt elérhető a rádió. Meg drága volt meg stb. Vagy nem?

Üdv: Viktor
    A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Mx 12, Blackbird, Plankwing, Telemaster, See Bee, qadrocopi.

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.177

Kedves kolléga.

Ez egy teljesen külön kategória.!!!!! Rádióról szó sincs!

Most is van, repülőben és autóban is!

Itt a Max sebesség elérése a cél, azt mérik az időmérők! Semmi szükség a lassításra, viszont a leállítás megoldása célszerű! / Ha megvolt a kellő körszám, és vége a mérésnek, ne fusson tovább/
    Repülőnél. 15 m 92 cm. huzalon 10 kör egy km. Ezt az időt mérik, és egy táblázatból kiolvassák a Km/ h értéket. Jelzik a pilótának, hogy leszállhat, akkor rendszerint egy kemény magassági berántással leállítja a motort..... ennyi.

Repülőben 300 km/h feletti a világcsúcs / úgy tudom, jelenleg Kalmár Sándor Magyar ! /

Hajóban, autóban majd megírják, akik jobban ismerik a kategóriát...

Üdv: M. G.
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.039

Kedves Gabi Bácsi

Remélem nem haragszol a megszólítás miatt. Egykor vettem tőled pár órát modell repülő vezetésből.
    Azóta sem engedett ez a hobbi.

Köszönöm az infókat. Legalább egy kicsit többet megtudtam erről a kissé ismeretlenebb kategóriáról. Érdekes dolog ez.
    Értem hogy a sebesség a lényeg de gondolom azért is találták ki az egészet mert akkoriban rég mikor ezek elterjedtebb dolgok voltak még nem volt minden háztartásban rádió. Mert drága volt stb.

Üdv: Viktor
    A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Mx 12, Blackbird, Plankwing, Telemaster, See Bee, qadrocopi.

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.177

A kollégának igaza van, én nem követtem a változásokat- most utánanéztem.

A link a szabályzatról:

http://www.modellsport.hu/szabalyzatok/korrepulo.pdf

A hajót. autót estleg valaki beírhatja.Sorry

M. G.
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Senior Member marshalplast logója
    Hely
    Nyírvasvári Rózsatelep út 16 4341
    Telefon
    06 20/351-28-78
    Hozzászólás
    184

Üdvözlök MINDENKIT!

Eltévesztettem és véletlenül a TR topikba írtam tegnap úgy megörültem Gyurkának..de be teszem ide is a szöveget, onnan meg törlöm ha kell.:

Nem körhajóztam még sosem, tudom hogy pont nem ebbe a kategóriába illik, de ezt a topikot azt hiszem tapasztaltabb modellezők is látogatják akik már modelleztek az én időmben is ezért írtam ide..nemeg tényleg kötöttpályás így aki körrepülőzik annak előbb utóbb eszébe jut a körpályás hajózás is.
    Én még nem építettem ilyet, a lányom igaz 9 éves de nem babázik "hálistennek" motorozgat velem a suli udvaron a motoromon -velem barkácsol, építget, rajzolgat, és mindig alkotna valamit. Ezért gondoltam egy körhajóra. Van motorom bele Moki S 5ccm, meg kisebbek is, de szerintem csak elektromosra csinálnám meg talán félig RC kivitelben, de főleg csak dísz lenne..egy emlék az idei nyárra.
    A lányom kicsit kilóg a sorból mint én anno a 80-90-es években. Én is nyáron inkább elmerültem egy jó modell építésében, nem érdekelt semmi más. Hajókat gyártok már 10-12 éve, így az FSR, F1 nem ismeretlen neki, meg fa hajót szeretnék amit tud csiszolgatni, fűrészelgetni.
    Nem tudna nekem segíteni valaki, hogy mi az anyaga és milyenre érdemes építeni ha nem szentségtörés, egy hybrid hajót ami körpályás, de tennék bele szervót mert itt aztán nincs tó hozzá a környéken sehol mert lecsapolták..őslápon lakunk és itt örülnek ha nincs víz :-[
    TR repcsim van kettő már, mindkettőt kaptam, egyiket összetörték egy versenyen és mai Delta szárnyú repcsi csak kicsit ki kellett pofozni, a másik egy 1977-es hársfa modell a hagyományos szárny+vízszintes vezérsíkos repülő formájú..jó nehéz.
    Készülget még a Hydrohajóm is, csak nem találok hozzá a talpak belső oldalára karbonmintás fóliát, vagy karbon lapot ..csak dísznek.
    Jut csak eszembe, nincs valakinek egy kis két cellás lipo akku+szabályzó+ egy pici brushless motorja olcsón vagy egy hajótestért cserébe..vagy több hajótestért? Csinálnék neki egy hab trénert körrepülőnek hogy ismerkedjen vele. RC-t vezetni tud, még helit is egész jól de szeretnék neki nyárra valami érdekeset ami emlék is lehet.
    Hát ennyi. Itt láttam a topikban idősebb modellezőket azt hiszem, ezért írtam ide mert ők még ismerik a jó modelleket.
    Régen írtam ide mert sok volt a munkám, privátban is írhattam volna Gyurkának, de ha nem illik ide az írásom, kitörlöm.

Szóval a lényeg hogy a régi modellek érdekelnek mert egyre többet nosztalgiázok..nekem ez a lazítás. Nem kell hogy feltétlenül működjön, de jó ha van mert szeretem.
    Ha esetleg valaki meg tudná osztani velem hogy készül egy körpályás hajó és miből, esetleg körpályás autó mert ilyet még csak képen láttam..szintén nem az a lényeg hogy menjen de örülnék ha lenne egy körpályás hajó és autó az amúgy is szegényes polcomon, mivel nekem csak hajómodelljeim vannak -műgyantából.
    Nincs valakinek körpályás hajója vagy autója motor nélkül pl egy klubb raktárában, ami eléggé elnyűtt régi darab?

Üdvözlettel: Csabi
    Nem iszok vizet mert az nagyon erős folyadék!! <br />Fent tudja tartani azokat a nagy nehéz hajókat is!

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Pápa-ide inkább Sopron
    Telefon
    06705836000
    Hozzászólás
    681

Augusztusban Vasváron lesz körpályás hajó verseny, gyere el!
    Sersztnyev György

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva