Oldal: 1 / 8 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (76) összesen

Téma: Ki - mit gyárt.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    991

Ki - mit gyárt.

Üdvözlet minden modellezőnek!
    Régóta gondolkodom, és keresgélek különböző alkatrészeket amit esetleg modellezők állítanak elő.
    Az a gond, hogy egy-egy témában több száz oldalt kell átolvasni ahhoz, hogy valakire rátaláljon az ember aki olyan terméket készít amire szükségem van. Most azt fogják mondani a "nagy" modellezők, hogy mindenki ismer mindenkit egy kategórián belül. Az lehet de sok a "kis" modellező aki esetleg nem ismer senkit. Gondolok itt arra ha valaki műanyagból hajótestet készít vagy autó karosszériát. Esetleg fogaskereket vagy kardánt. De ugyan így van az elektronika terén, lámpák, hanggenerátorok, szabályzók stb.
    Ide kérnék minden olyan modellezőt aki készít valami modellező alkatrészt vagy félkész terméket, hogy itt jelentesse meg és így sok ember idejét spórolná meg. Nem utolsó sorban az ő érdeke is , hogy minél többen megtalálják. Ha jónak találjátok az ötletemet akkor segítsetek ennek a megvalósításában.
    Üdv Blaskó

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    991

Re:Ki - mit gyárt.

Idézet blaskojanos eredeti hozzászólása
    Üdvözlet minden modellezőnek!
    Régóta gondolkodom, és keresgélek különböző alkatrészeket amit esetleg modellezők állítanak elő.
    Az a gond, hogy egy-egy témában több száz oldalt kell átolvasni ahhoz, hogy valakire rátaláljon az ember aki olyan terméket készít amire szükségem van. Most azt fogják mondani a "nagy" modellezők, hogy mindenki ismer mindenkit egy kategórián belül. Az lehet de sok a "kis" modellező aki esetleg nem ismer senkit. Gondolok itt arra ha valaki műanyagból hajótestet készít vagy autó karosszériát. Repülőgép szárny, futómű stb.. Esetleg fogaskereket vagy kardánt. De ugyan így van az elektronika terén, lámpák, hanggenerátorok, szabályzók stb.
    Ide kérnék minden olyan modellezőt aki készít valami modellező alkatrészt vagy félkész terméket, hogy itt jelentesse meg és így sok ember idejét spórolná meg. Nem utolsó sorban az ő érdeke is , hogy minél többen megtalálják. Ha jónak találjátok az ötletemet akkor segítsetek ennek a megvalósításában.
    Üdv Blaskó

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    991

Szerintem az olvasók is véleményezhetik, hogy egyáltalán van-e szükség erre vagy csak én gondolom így.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

Szerintem úgy lenne értelme ilyen topicnak, ha szabályhoz lenne kötve: pl ilyen hozzászólások lehetnek csak: béla vagyok, xi. kerületből, ezt és ennyiért gyártom.
    Bár a valamirevaló topic-okat úgyis szétoffolják az ehhez nagyon értők.
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Senior Member
    Hozzászólás
    633

Nem igazán járható út a szabályokba való rendezés az árak szempontjából.
    Konkrétan laminálással és laminált , kompozit modellek javításával , ill. egyedi alkatrészek gyártásával foglalkozom.
    Ha egy ügyfél pl. egy papírkutya állapotú vitorla törzset szeretne javíttatni , az szemrevételezés , árajánlat tétel , ill. a megbízónak megfelelő-e , érdemes-e egyáltalán javítani , stb.-stb. függvénye.
    A fentiekben leírtak alapján , nem igazán mond senki konkrét árat látatlanban előre.
    Futaba T10CP 2.4 ; Ariane V10 ; mini graphite ; Laser ; Enigma ; Kamelot

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Árakat írni szerintem sem érdemes, de a topic céljával egyetértek.
    cnv.hu

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    991

Üdv mindenki!
    Úgy látom lesz ebből valami, köszönöm azoknak akik reagáltak és remélem még lesz több is szerintem mindkét félnek érdeke lenne. A moderátorhoz lenne még annyi kérdésem, hogy ezen az oldalon miért nem tudom elérni a módosít funkciót, mert ha ez lehetséges akkor a második hozzászólásomat törölném. Helyére egy tartalomjegyzéket állítanék amit folyamatosan töltenék fel így nem kéne mindenkinek végig nézni az összes hozzászólást hanem kiválasztaná a tartalomjegyzékből, hogy hányadik oldalon található amit keres
    Üdv Blaskó.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    991

Üdv!
    Úgy látom az ötletem nem nyerte el a gyártók tetszését, pedig én csak jót akartam mindkét félnek,--------------ha nem ------------ hát nem, én azért modellezek tovább. Egy kicsivel több idő kell amíg rátalálok egy-egy gyártóra de azért nem adom fel. További jó modellezést mindenkinek! És ha valaki még is "beesne ide" itt megtalál.
    http://www.modellezes-nap-szel-energia.eoldal.hu/
    Üdv Blaskó

Senior Member
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólás
    1.679

Szervusz János!

Az ötlet nagyon jó, én fel is iratkoztam ide... követem az eseményeket. Egyenlőre probléma még a téma láthatóságával lesz, mivel ez egy kereskedői topic ezért csak bizonyos mennyiségű hsz. után érhetik el többen. Úgyhogy lassú víz partot mos... ; )

üdv,
    Péter

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    991

Üdv ScarFace
    Én inkább abban látom a problémát, hogy nem jelentkeznek az emberek, pedig biztos sokan készítenek modellt és alkatrészeket és milyen jó lenne egy helyen megtalálni ezeket az embereket. Így lehet, hogy több 100 oldalt kell "átnyálazni" ahhoz, hogy az ember találjon valakit aki már ezt vagy azt a problémát megoldotta és nem kell újra feltalálni. Az, hogy a téma előre kerüljön az csak annyi, hogy benézek ide és írok. Kérem a modellezőket, hogy jelentkezzenek hisz nekik is érdekük, hogy minél többen tudjanak róluk.

Oldal: 1 / 8 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva