Oldal: 1 / 45 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (448) összesen

Téma: FPV repuleshez tervezett vazak (TBS, QAV, Flip, ...)

FPV repuleshez tervezett vazak (TBS, QAV, Flip, ...)

Sziasztok, jo lenne ide gyujteni azokat a vazakat amik nem kozpontilag szimmetrikus felepitesuek (tehat az osszes motor m2m tavolsaga nem egyforma), valamint az ezekhez kapcsolodo tapasztalatokat.

Re:Asszimetrikus vazak (TBS Discovery, QAV500, Iconic X, Locust,...)

Elso korben bemutatnam az egyik olcsositott klont: a "Locust", tehat a saska nevet kapta a kinai keresztsegben.

Az alap parameterei:
    - suly 430g
    - elso motorok kozti tavolsag: 40cm
    - hatso motorok kozti tavolsag: 33cm
    - elso es hatso motorok kozti tavolsag: 32cm
    - m2m 58cm
    - cserelheto froccsontott karok (F450, F550, vagy akarmelyik klonjukbol alkalmazhato)
    - elulso gopro mozgato resz (tilt)
    - szilikongumi bakok
    - ar: 74$ (de van mar olcsobban is, 60 korul)

Amiert megvettem:

FPV-hez kerestem olyan vazat amely kepes Gopro kamerat hordozni, jol birja az eseseket es sok minden elhelyezheto benne, valamint nem kell hozza leszallotalp resz, tehat a HD kamera a tetejen lehet ugy hogy a propellerek nem takarjak ki a kepet.

Es a tapasztalatok:

A vaz kezbe fogva stabilnak tunik, leszamitva hogy a froccsontott karok csavarodnak valamennyit. Az uvegszalas anyag eleg vastag es eros hogy komolyabb esest is kibirjon. Egy nagyobb eses utan az egyik lapka serult az egyik csavarlyuknal, de nem torott csak megrepedt kicsit, ezt kesobb epoxyval orvosoltam. Tobb helyen is elokeszitett furatok, vagatok vannak a lapokon, peldaul standard 45mmx45mm vezerlokhoz, szonarhoz, leszallotalphoz. A furatok meglepoen pontosan vannak elkeszitve, sehol sem kellett utanafurnom mikor osszeraktam.
    Tartozik a vazhoz egy szilikongumis bakokkal levalasztott lap, amelyre a kamerat illik felerositeni. Elso korben igy is hasznaltam, de gyanitom hogy a gumibakos rogzites nelkul jobb lenne a Gopro kepe, ezek ugyanis, bar csokkentik a nem kivant rezgeseket, a nagyobb ereju bemozdulasokra erzekenyek, igy remegosse valik a gep.
    Ezenkivul tartozek meg egy "tilt" mechanika, amelybe gopro meretu kamera fer, ezt ki sem probaltam.

Elso korben egy Crius AIOP vezerlovel teszteltem. Maganak a vezerlonek is ez volt az elso tesztje. Az eredmeny elfogadhato, viszont a vaz asszimetrikus felepites folytan nem annyira stabil mint egy szimmetrikus.
    Teszt: http://www.youtube.com/watch?v=kzNh0bJVsyM

Kesobb felkerult ra az fpv elektronika is, es igy is tesztelve lett: https://www.youtube.com/watch?v=_UcHYV51_vc

Mivel mar volt elozoleg F550 es F450 klon vazam is ezert biztos voltam benne hogy a "torhetetlenseg" kriteriumat sikerul teljesitenem, amennyiben sikerul mindent a ket fedelzet koze pakolni. A vezerlo, az arameloszto lap, a videoado, az osd, az lc filter mind ide kerult, az antennanak csak a "feje" logott ki alul, belesimulva a vazba. A felso fedelzetre csak a vevo, az osd gps-e, az aksi es a gopro kerult. Ezekbol egyiket sem feltettem egy nagyobb fejre esestol.

A beepites ily modja miatt azonban az egyes alkatreszek erosen zavartak egymast, igy az egesz koncepciot ujra at kellett gondolnom. Szetszedtem tehat az egesz gepet darabjaira es elkezdtem ujra osszerakni, mas elrendezesben. Az elulso szabalyzok aramvezetekei a gep ket oldalara kerultek es semmilyen mas erosaramu vezetek nem halad at vagy keresztul a geptesten. A gep farkaban kapott helyet az arameloszto lap es az lc filter is, a gep kozepere kerult a vezerlo, az osd es videoado pedig a gep orraba kerul majd, ahogyan az antenna es a gps is. A felso fedelzeten csak a Gopro, a gps es az aksi fog helyet kapni, az antenna helye tovabbra is a gep hasan lesz.

Jelenleg egy Feiyu Tech FY-90Q vezerlo kerult a gepre, masodikkent. Az eredmeny hasonlo mint az elso esetben, eleg jo eleg jo de stabilabbat vartam. Mivel ez szinten a vezerlonek is az elso tesztje ezert nincs osszehasonlitasi alapom mas vazakkal.
    Teszt: http://www.youtube.com/watch?v=gVYHNzNS8Q4

Az osszes teszthez jo minosegu csapagyas motorokat hasznaltam es nagyjabol balanszolt najlon propellereket, ezek sokat hozzatettek a rezgesekhez, remegesekhez, szerencsere uton van mar egy jo minosegu propellerekbol allo szallitmany.
    Hamarosan felkerul az fpv elektronika is a gepre, igy hamarosan tovabbi tesztek kovetkeznek majd, ezekrol majd beszamolok itt ebben a temaban.

Senior Member saxon logója
    Hozzászólás
    2.385

Nekem is tetszenek ezek a tipusu gepek, mivel a felepitese miatt viszonylag vedett helyen vannak az elektronikak.
    A felulre elhelyezett akksik nem teszik instabilabba a gepet?

"szerencsere uton van mar egy jo minosegu propellerekbol allo szallitmany."
    Lehet tudni, hogy milyenek es honnan?

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.080

@icahone: ez nagyon kimerítő review volt, köszi

@jpeti: nincs mit

@saxon: hat egyelore a HK-tol, lehet kicsit eltuloztam a dolgot a minoseggel de apc klonokat rendeltem toluk, 11" es 13" meretben mar bizonyitottak, most 10"-ek jonnek.

A felulre helyezett aksi tenyleg nem tesz tul jot a stabilitasnak, de ha alulra pakolnam akkor a kameranak is alulra kene mennie es akkor kellene a leszallotalp is, azt meg nem szeretnek megintcsak az esetleges zuhanasok miatt.

Senior Member vbodi logója
    Hely
    Elek
    Hozzászólás
    559

Szerintem egy multirotoros gépen nagyon fontos a jó propeller!
    APC-t, Graupnert még sosem kellett ballanszonom, egyetlen hátrány az áruk!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411

Miért baj az hogy felül van az akksi?
    Nekem most kamerák és akku is a motrok síkja alatt van, de ez kiteszi az összsúly kb. felét.
    Van egyfajta ingahatása a dolognak.. Új gépem épp úgy tervezek, hogy az akku a motorok
    síkja felett legyen, ha már a kameráknak muszáj alatta lenni. Így a súlypont jó helyen lesz.

Nekem több APC SF-em van, fél-1 centis szigszalag majd mindegyikre kellett,
    talán 1-2 van amire nem tettem.

Hozzászólás
    2.385

Idézet relaxman eredeti hozzászólása
    Új gépem épp úgy tervezek, hogy az akku a motorok
    síkja felett legyen, ha már a kameráknak muszáj alatta lenni. Így a súlypont jó helyen lesz.
    Ezek szerint akkor az idealis, ha a sulypont a motorok sikjaval egy magassagban van?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411

Nekem valami ezt sugallja, de rég voltak ezek a fizikaórák
    Ami tény, hogy alsó súlyok nélkül egy álom a gépem irányítása,
    mire felteszek mindent (alulra), már lesz himbi-limbi, amit
    bele kell kalkulálni az irányításába.

Hozzászólás
    2.385

hat reg..max a lanyaimmal valo tanulaskor frissitem oket, de ugy tunik, ők még nem tartanok ennel a resznel.

Idézet relaxman eredeti hozzászólása
    Nekem valami ezt sugallja, de rég voltak ezek a fizikaórák
    Ami tény, hogy alsó súlyok nélkül egy álom a gépem irányítása,
    mire felteszek mindent (alulra), már lesz himbi-limbi, amit
    bele kell kalkulálni az irányításába.

Oldal: 1 / 45 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •