Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen

Téma: OS Max izzítógyertya betűjelzések

Senior Member
    Hozzászólás
    169

OS Max izzítógyertya betűjelzések

Sziasztok!
    Régóta foglalkoztat már a gondolat és idegesít is, hogy nem tudom. Az izzítógyertyákon mit jelentenek a külömböző betűjelek? Konkrétabban az OS Max izzítógyerták jelzései érdekelnének, de ha valaki azt nem tudja pontosan, de tud egy másik márkához tartozó jelentéseket, akkor azt is szívesen venném. Légyszi' ne értsetek félre. A 4 ütemű jelzést és a turbós gyertya jelölését be tudom azonosítani. Engem a normál alátétes kétütemű gyertyának a látszólag ugyanolyan gyertyái érdekelnének, mert azt nem tudom.
    Mert ugye azt már huszonnyolcszor utánaolvastam és lassan kívülről fújom, hogy kis szám jelzés meleg gyertya, nagy szám meg a hideg gyertya. Azt is értem, hogy miért kell meleget és hideget választani. Viszont mikor meglátom bármelyik honlapon, hogy A5 meg R5, akkor picit bajban vagyok. Ez a picit annyira "picit" hogy ez miatt nem rendelek inkább izzítógyertyát sehonnan.
    Köszönöm Szépen!

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.829

Re:OS Max izzítógyertya betűjelzések

Én annyit tudok erről, hogy a 3-as a HOT, a 8-as a Cold, az 5-ös meg közet van
    " betegség ez gyerekek! "

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Idézet osy51 eredeti hozzászólása
    Én annyit tudok erről, hogy a 3-as a HOT, a 8-as a Cold, az 5-ös meg közet van
    Hát ez az... Én is ennyit tudok. De jó lenne tudni a maradék információt is, hátha van jelentősége.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.003

Üdv mindenkinek!
    Az biztos, hogy régen a Moki gyertyák színnel voltak megkülönböztetve, ez már retró de hátha van még valakinek: szürke volt a hideg, sárga volt a normál, zöld az RC, lila volt az FSR. Én is várom a mostani számozásokat mert engem is érdekel.

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Sziasztok!
    Látom itt senki nem ért hozzá, vagy eltitkolja a tudását. Bár szerintem az első verzió. Modellezünk csak úgy a vak világba... Ezt adták a boltban típusú találkozás. Ez van.
    Lassan lezárhatnánk a topikot, de picit várjatok még türelemmel. Megpróbálom más vizeken is kideríteni a dolgot és akkor nem leszek hernyó, közhírré tétetem és mndenki tudhatja, mit jelölnek az OS Max izzítógyertyákon a betűjelzések?
    Sziasztok!

Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.829

Én még azt tudnám hozzátenni:
    ha az izzítógyertya hamar felízzik, az " hideg" -téli
    Ha lassan ízzik, akkor " meleg" -nyári:
    ha nem így van , javítsatok ki.
    Osy

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Osy
    Ez egyértelmű. Jól is írtad. Esetleg azt számításba vehetjük, hogy télen nem modellezünk, hanem felkészítünk.

Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.829

Idézet Truggy2002 eredeti hozzászólása
    Osy
    Ez egyértelmű. Jól is írtad. Esetleg azt számításba vehetjük, hogy télen nem modellezünk, hanem felkészítünk.
    Nem! Télen is modellezünk, de nem a tél a lényeg, hanem a cCelciusok száma! Szóval a téli az " hidegben" jó és voltam már januárban 8-11 C -ben is kint, volt aki robbanóssal repült, ( az én gépemmel) -én nem mert szél volt, és nem mertem kockáztatni.

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Osy
    Nem! Télen is modellezünk, de nem a tél a lényeg, hanem a cCelciusok száma! Szóval a téli az " hidegben" jó és voltam már januárban 8-11 C -ben is kint, volt aki robbanóssal repült, ( az én gépemmel) -én nem mert szél volt, és nem mertem kockáztatni.
    Neked volt igazad, hogy nem kockáztattál. Az aki pedig a te repülőddel repült, az vagy nagyon profi volt és azért bíztad rá a repülőd, vagy úgy gondolta, hogy ha lepottyan, nem az ő gépe.
    Én úgy gondolom, 20fok alatt nem leszek hajlandó soha kivinni az autómat terepre, mert szerintem az autó motort eléggé vissza kell szegényíteni ahhoz hogy jól menjen olyankor is. Lehet tudatlan vagyok még, de szerintem akkor olajat is megvonok tőle. Inkább várok türelemmel és jó időben megyek ki vele. Kényelmesebb is nyáron egy családi piknik keretében. Anya nyomja észrevétlenül a kaját a számba, a gyerekek szaladgálnak kedvükre, stb.

Én úgy gondolom, 20fok alatt nem leszek hajlandó soha kivinni az autómat terepre, mert szerintem az autó motort eléggé vissza kell szegényíteni ahhoz hogy jól menjen olyankor is. Lehet tudatlan vagyok még, de szerintem akkor olajat is megvonok tőle. Inkább várok türelemmel és jó időben megyek ki vele. Kényelmesebb is nyáron egy családi piknik keretében. Anya nyomja észrevétlenül a kaját a számba, a gyerekek szaladgálnak kedvükre, stb.
    Szia!
    Pont fordítva van, mint ahogy gondolod
    Az igaz, hogy nyáron kellemesebb nekünk, de a motornak meg jobb a hideg!
    Nyáron zárunk vissza hogy jól menjen, hidegben sokkal több üzemanyagot kell adnunk hogy jól muzsikáljon a motor. Tehát nyitunk!
    Magyarul: Bizony nagyon jókat lehet autózni a hidegben is!
    Üdv: SYL
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva