Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 19 (19) összesen

Téma: OS Max izzítógyertya betűjelzések

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Re:OS Max izzítógyertya betűjelzések

Idézet SYL eredeti hozzászólása
    Idézet Truggy2002 eredeti hozzászólása
    Én úgy gondolom, 20fok alatt nem leszek hajlandó soha kivinni az autómat terepre, mert szerintem az autó motort eléggé vissza kell szegényíteni ahhoz hogy jól menjen olyankor is. Lehet tudatlan vagyok még, de szerintem akkor olajat is megvonok tőle. Inkább várok türelemmel és jó időben megyek ki vele. Kényelmesebb is nyáron egy családi piknik keretében. Anya nyomja észrevétlenül a kaját a számba, a gyerekek szaladgálnak kedvükre, stb.
    Szia!
    Pont fordítva van, mint ahogy gondolod
    Az igaz, hogy nyáron kellemesebb nekünk, de a motornak meg jobb a hideg!
    Nyáron zárunk vissza hogy jól menjen, hidegben sokkal több üzemanyagot kell adnunk hogy jól muzsikáljon a motor. Tehát nyitunk!
    Magyarul: Bizony nagyon jókat lehet autózni a hidegben is!
    Üdv: SYL
    Hát mondom én hogy tudatlan vagyok. ...Nyitni kell rá? Hmm. Arra nem is gondoltam, hogy nyitni kell rá. A dúsabb levegő miatt? Vagy miért?
    Nesze neked izzítógyertya betűjelölés. Teljesen másról dumálunk, de nem baj. Tanultam megint.

Member
    Hely
    GYŐR
    Hozzászólás
    64

Serpent Cobra B-e 2.0<br />Tekin Gen2 1900kv <br />Sworkz S104 EVO<br />DEX 210<br />Radiopost TS401

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.829

A pilota, akire rábíztam a gépet, tényleg profi.
    " betegség ez gyerekek! "

Senior Member
    Hozzászólás
    100

os izzítógyertya is ugyanaz mint a többi....
    minnél melegebb van annál nagyobb számú kell én 35 fokan 6 os novarossi-t használok nova motorhoz
    most hogy hideg van a motoromban egy os 3 as turbos gyertya van és tökéletesen működik

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Idézet gege1990 eredeti hozzászólása
    os izzítógyertya is ugyanaz mint a többi....
    minnél melegebb van annál nagyobb számú kell én 35 fokan 6 os novarossi-t használok nova motorhoz
    most hogy hideg van a motoromban egy os 3 as turbos gyertya van és tökéletesen működik
    Szia! Az abszolút látszik, hogy jártas vagy a belsőégésű modellezésben. Biztos vagyok benne, hogy igazad is van. Én csak arra lennék kíváncsi, hogy mi jelentősége van ezeknek a nyomorlt betűjelzéseknek? Vagy célzottan valami típushoz adják?
    Nem tudnál nekem tanácsot adni?
    A Navarissi 6-ossal nekem egyszerűen nem ment a kocsim. Beindítottam és ha el is tudtam érni vele, hogy rendesen vegye a fordulatot, akkor egy csőgáznál biztosan leállt. Ha el is tudtam menni egy távot vele, akkor a fordulóban állt le és mehettem utána. Hobbytech STR8 T2 autóm van, 25-ös motorral. Nem turbós gyertya való bele. Egyszerűen nem jövök rá, hogy miért veszi szépen a fordulatot kis gázokra, és mikor elindulok vele, akkor meg megáll. Olyan mintha kihűlne a gyertya a nagy adagtól, vagy nem kapna hirtelen gázra anyagot. Már átmazsoláztam az egész Youtube-ot meg a netet a beállítások után. Szerintem már jól be tudom állítani a motort, de valamit mégis hibázhatok, mert nem jó. A videókon mikor bemutatják, hogy miképp kell a keverékeket beállítani egyszer sem áll le a HPI Trophy Truggy. Minden kör után kicsit állít a mókus a karbin és megmutatja a változást a motor teljesítményén egy körrel. De neki nem áll le. Én is szépen el tudom játszani a beállításokat mint a videón, de nekem sokszor leáll a motor. Nyakamat rá, hogy nem a beállítás miatt áll le, mert szerintem ahhoz túl kiszámíthatatlannak tűnik a probléma. 16%-os Tornádóval járok. Egy ismerősöm azt tanácsolta, aki persze jártas a modellezésben, hogy járjak 20%-os vagy 25%-os anyaggal és minden problémám leredukálódik a töredékére a mostaninál. Meg hogy a kipufogóm kifúj és azért áll le. Nincs tápnyomás.
    Szerinted?

Senior Member
    Hozzászólás
    100

án 25% os rb-t vagy team saxo üzemanyagot ajánlok offroadba csak azt használom. jó üzemanyag könnyeb karburálás motor magasabb élettartam stbstb....sorolhatnám... ha a kipufogód kifúj az nagyonnagy baj... addig ne is akard beállítani amíg ez fenn áll!!! cseréld le szerintem.
    ebben az időben én 3 as hőértékű gyertyát mondanék mert nekem azzal tökéletes...
    egyébként mien motor? ja és jó minőségű gyertyát vegyél

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Idézet gege1990 eredeti hozzászólása
    án 25% os rb-t vagy team saxo üzemanyagot ajánlok offroadba csak azt használom. jó üzemanyag könnyeb karburálás motor magasabb élettartam stbstb....sorolhatnám... ha a kipufogód kifúj az nagyonnagy baj... addig ne is akard beállítani amíg ez fenn áll!!! cseréld le szerintem.
    ebben az időben én 3 as hőértékű gyertyát mondanék mert nekem azzal tökéletes...
    egyébként mien motor? ja és jó minőségű gyertyát vegyél
    Azért gondolkodok OS Max gyertyában, mert úgy tudom az jó minőségű. Igen, ezt is mondta a srác, hogy jobban be tudom karbulálni és jó a motornak is. A kipufogót néztem, szerintem nem fúj ki. A kipufogó dob biztosan nem. A könyök és a motor közti szilikon gyűrűt kicseréltem, és stabilizáltam. A 40mm-es csatlakozást a könyök és a dob közt megerősítettem. Meglátjuk, hogy milyen lesz. Természetesen tavasszal. A motorról annyi infóm van, hogy 25-ös Big motor.

Senior Member
    Hozzászólás
    100

tavasszal 20 fokban inkább 4es 5 ös gyertyát tegyél be főleg ha 25 % os üzit használsz!!!noarossit javaslok.

és nézd meg hogy van e a motorban kompresszió?!
    néz meg hogy rendesen kap e a motor üzit nem e levegős az üzemanyagcső,a hengerfej csavarok rendesen le legyenek húzva,és a karbi is jól legyen rögzítve a motornak sehol nem szabad kifújni!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    169
    Idézet SYL eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!
    Pont fordítva van, mint ahogy gondolod
    Az igaz, hogy nyáron kellemesebb nekünk, de a motornak meg jobb a hideg!
    Nyáron zárunk vissza hogy jól menjen, hidegben sokkal több üzemanyagot kell adnunk hogy jól muzsikáljon a motor. Tehát nyitunk!
    Magyarul: Bizony nagyon jókat lehet autózni a hidegben is!
    Üdv: SYL
    Visszaolvastam. Hmm. 6 éve mekkora süsü dolgot írtam mikor azt írtam hogy télen vissza kell szegényíteni a keveréket! Oxigéndúsabb a levegő. Mehet neki több üzemanyag is. Hisz pont ezésrt van a turbós 1:1-es autókon is intercoler.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva