Oldal: 3 / 37 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (370) összesen

Téma: Walkera Mini CP

Senior Member BokaPeter logója
    Hely
    Keszthely
    Hozzászólás
    324

Re:Walkera Mini CP

Az eredeti motor hibás volt, így azt kb 10 start után cserélték. (elektronikával együtt, mert azt is vitte magával) Nagyon rendesek voltak az Rc-model-ben, garisan cseréltek mindent. Azóta nem kellet cserélni semmit. Kb 60-70 start lehet a gépben. Egyébként szerintem nem kardinális kérdés a motor. Az ára nem sok. Főmotor kb 3500 Ft, farok kb 1500 Ft. Cserélni is egyszerű. Jó gép, de nem várj tőle akkora erőt mint egy brushless motoros géptől.
    Align T-rex 450 DFC...MPX 330 SC...Durafly Hyper biplane...DEVO 8 táv

Junior Member
    Hozzászólás
    5

Idézet BokaPeter eredeti hozzászólása
    Az eredeti motor hibás volt, így azt kb 10 start után cserélték. (elektronikával együtt, mert azt is vitte magával) Nagyon rendesek voltak az Rc-model-ben, garisan cseréltek mindent. Azóta nem kellet cserélni semmit. Kb 60-70 start lehet a gépben. Egyébként szerintem nem kardinális kérdés a motor. Az ára nem sok. Főmotor kb 3500 Ft, farok kb 1500 Ft. Cserélni is egyszerű. Jó gép, de nem várj tőle akkora erőt mint egy brushless motoros géptől.
    Köszi

Senior Member foxlala logója
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    477

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire lehet lebegés közben a főtengely körül megforgatni... én megpróbáltam, öröm volt összeszedni, hogy ne legyen zuhanás belőle... lehet gép beállítás probléma, vagy magamban keressem a hibát? a lebegéssel nincs gondom, bármilyen irányban jól megy(kivéve a hátam mögött )

köszi
    TGY i10,ER9X,DEVO7, T9XR H:100-120-450-500 R:csupa-styroman2-easystar-hyperbype-P51D ... Lizard95-250-450...

Senior Member
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólás
    1.679

Szia, újra én : ))) valószínű a beállításokat kéne kicsit variálni. Gondolom a főtengely körül úgy érted, hogy fejre tenni... nem csak sima pörgésre ; )

Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    477

Idézet ScarFace eredeti hozzászólása
    Szia, újra én : ))) valószínű a beállításokat kéne kicsit variálni. Gondolom a főtengely körül úgy érted, hogy fejre tenni... nem csak sima pörgésre ; )
    sajnos nem, fejre bármikor teszem, csak utána szerelni kell , én sima pörgésre gondoltam, minden 3D mellőzése nélkül...
    TGY i10,ER9X,DEVO7, T9XR H:100-120-450-500 R:csupa-styroman2-easystar-hyperbype-P51D ... Lizard95-250-450...

Senior Member
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólás
    1.679

FDR-nek van valami tuti piro beállítása, úgy tudom avval pöröghetsz mint a szélkakas ; )

Senior Member BokaPeter logója
    Hely
    Keszthely
    Hozzászólás
    324

Idézet foxlala eredeti hozzászólása
    sajnos nem, fejre bármikor teszem, csak utána szerelni kell , én sima pörgésre gondoltam, minden 3D mellőzése nélkül...
    Szia!

Értem a kérdést. Én nem szoktam pörgetni a gépet a tengelye körül igazán gyorsan, általában csak 1-2 fordulatot. Az biztos, hogy a kisebb pörgetéseknél is szoktam korrigálni, mert eltér a tengely a függőlegestől, és a gép megindul valamilyen irányba. Persze ez nálam sosem volt vészes, de nem olyan mint egy nagyobb gép. Kipróbálom a gyors és több pörgetést is aztán írok.

Üdv: Péter
    Align T-rex 450 DFC...MPX 330 SC...Durafly Hyper biplane...DEVO 8 táv

Senior Member
    Hozzászólás
    474

FDR-nek van valami tuti piro beállítása, úgy tudom avval pöröghetsz mint a szélkakas ; )
    ;D
    Az talán kicsit túlzás!
    Meg aztán nem is a gyors piruettekkel volt a baj (ugyanis olyankor azért nem mozog el annyira 1-2 körtől), hanem a közepes elfordulásokkal.
    Én csak a tetőtérrel súlyosbított szobában reptettem, és így korrekció nélkül nehéz lett volna reptetni (bár nekem így sem nagyon ment ).

A lényeg, hogy két program mix-el a rudder-el arányosan adtam az elevator és az aileron-hoz is, az előbbihez kicsit többet.
    Az értékek gondolom minden géphez egyediek, de a módszer a következő:
    Lebegésben adj egy kis gyors rudder-t (kb 20-30 fokos elfordulásnyit), és figyeld meg, merre mozdul el az elforduláson kívül, majd ezt próbáld minimalizálni a mix-ekkel.
    Érdemes egy kapcsolótól függővé tenni, hogy könnyebb legyen összehasonlítgatni...

A profik ezt biztos folyamatosan tudják korrigálni, nekem, amatőrnek ez sokat segített.

Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    477

Idézet BokaPeter eredeti hozzászólása

Szia!

Értem a kérdést. Én nem szoktam pörgetni a gépet a tengelye körül igazán gyorsan, általában csak 1-2 fordulatot. Az biztos, hogy a kisebb pörgetéseknél is szoktam korrigálni, mert eltér a tengely a függőlegestől, és a gép megindul valamilyen irányba. Persze ez nálam sosem volt vészes, de nem olyan mint egy nagyobb gép. Kipróbálom a gyors és több pörgetést is aztán írok.

Üdv: Péter
    Köszönöm...
    várom a beszámolót!

Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    477

Idézet FDR eredeti hozzászólása

;D
    Az talán kicsit túlzás!
    Meg aztán nem is a gyors piruettekkel volt a baj (ugyanis olyankor azért nem mozog el annyira 1-2 körtől), hanem a közepes elfordulásokkal.
    Én csak a tetőtérrel súlyosbított szobában reptettem, és így korrekció nélkül nehéz lett volna reptetni (bár nekem így sem nagyon ment ).

A lényeg, hogy két program mix-el a rudder-el arányosan adtam az elevator és az aileron-hoz is, az előbbihez kicsit többet.
    Az értékek gondolom minden géphez egyediek, de a módszer a következő:
    Lebegésben adj egy kis gyors rudder-t (kb 20-30 fokos elfordulásnyit), és figyeld meg, merre mozdul el az elforduláson kívül, majd ezt próbáld minimalizálni a mix-ekkel.
    Érdemes egy kapcsolótól függővé tenni, hogy könnyebb legyen összehasonlítgatni...

A profik ezt biztos folyamatosan tudják korrigálni, nekem, amatőrnek ez sokat segített.
    Köszönöm a tanácsot, kipróbálom mindenképpen. Ezek szerint ez nem is olyan egyszerű kérdés... Remélem a héten lesz már csapadék mentes nap, hogy a szabadban lehessen kipróbálni, mert a szoba nem valami tág teret ad a "biztonságos" repüléshez

Oldal: 3 / 37 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva