Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (67) összesen

Téma: Messerschmitt Bf-109 F, G, K scale RC repülőgépmodell M=1:5

Member
    Hozzászólás
    36

Re:Messerschmitt Bf-109 F, G, K scale RC repülőgépmodell M=1:5

Szervusz Karcsi!

Igazán örülök, hogy meginditottad ezt az oldalt. Már rég én is a Messer-be szerettem bele. Megszeretném építeni, de most még sem idöm sem a tudásom nem elég hozzá de így legalább látom, hogy haladtok, milyen nehézségeket kell megoldani. A szegecselés utánzásához szeretnék egy lehetöséget mutatni. Mivel a szegecsek feje sikban van szerintem ha boritásba egy 1.4 mm átéröjü csövet nyomszbele akkor azt az eredményt kapod amit szeretnél ( ha balazával boritod). Márton (Ahajt) mutatott egy szerszámot( alább linkelem ) . Nézd meg, könnyü elkészíteni és dolgozni is vele. Csövecskének pedig lehetne használni a golyostól betéteket (a fémbetéteket persze - pl. a parker betét alsó része kb 1.3- 1.5 mm átméröjü).

Alabb a kasirozas teljes leirasa.
    http://papykilowatt.free.fr/html/page_trucs.htm
    Itt van leirva a pontos eljarasa a kasirozasnak,valamint kulombozo ragaszto
    anyagok. Legalol van a leirasa egy kéziszerszam készitésének, amivel harci
    repulogépekre nyitszeg utanzatot lehet gyorsan ranyomni.
    A legalso képre klikkelve,lehet latni a szerszamot és az eredményt.
    Udv.ahajt
    Udv, Jancsi

Senior Member spitfire logója
    Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.422

Nagyon ötletes szerszám, egy vonalzó mellett végig tolva szépen meglehet csinálni.
    " Soha ne felejtsd el, hol kezdted! "

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700

[size=14pt]Az oldalkormány és bekötése.

A pull-pull oldalkormány huzalok a pedáltól a törzs svancán lévő kormánymérlegbe (1.) csatlakoznak.

A törzs ezen a tájon már csak 220-230 mm széles, ezért a lemezelésből mindkét oldalán egy hosszúkás csepp alakú kiemelkedés van, hogy a mechanika elférjen. Innen már egy rövid, állítható rudazattal (30.) megy tovább az oldalkormány mérlegig (41), ami a becsatlakozásnál 105 mm széles.

Ezen a kormánymérlegen egy ujjnyi vastag kúpos végű acélcsap van, erre húzzák rá az oldalkormányt, amit aztán keresztben egy csavar+anyával rögzítettek. Egy hasonló, második csuklós csap van a függőleges felső részén, a ferde törésnél is.

Miután felszerelték az oldalkormányt, a csavarnyílásokat mindkét oldalon egy-egy kör alakú vászonnal és feszítőlakkal fedték le.

Ugyanez a kivitelezés az 1/5 léptékű modellnél is életképes lehet. A modell oldalkormánya a forgáspontban 21 mm széles, így ide rejtetten is befér a mérleg. A már festett kormányfelületet M2 részmenetes csavar+anyával utólag is fel lehet szerelni, ami kellő kényelmet biztosít. Egy esetleges csere vagy javítás esetére is praktikus ez a bontható megoldás.

... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Member
    Hozzászólás
    36

Karcsi, Te időutazó vagy és vissza mentél a Messzer gyárba? Micsoda rajzaid, képeid vannak, belesárgulok az irigységtől
    Jancsi

Hozzászólás
    2.700

Szia Jancsi! Remélem, hogy a repülőmodellezők általános a szakirányú (típus)ismeretei ezen az oldalon a 109-es mindannyiunk közös ismeretanyagává válnak, s ezáltal Te is hamarabb megépítheted a saját gépedet!

Ötletes ez a szegecsimitáló görgő, köszönet érte! Hatékony eszköz, és jól lehet ott alkalmazni, ahol a szegecselés gyárilag is egyenlő térközökkel történt. Igaz, ezt kétféle kiosztásban is elkészítették!
    De több lemez, pántok találkozásánál ezek a rendek megváltoztak, ott egyedi „szegecselést” kell használnunk.

A Gloster Meteor modelljén nagyon hatásos a vékony alulemez borítás ezzel a szegecseléssel. Szinte vétek lenne lefesteni, olyan jól mutat! Annyi viszont látszik, hogy ezt a munkát nem azonosan kemény alátéten végezték, néhány helyen a lenyomat körül aránytalanul deformálódott a lemez.

De mindenképpen ez a jó irány, mert a szegecselésimitációhoz a síkon valamiféle gyűrű lenyomatra van szükségünk!

Hozzászólás
    2.700

Idézet Jano66 eredeti hozzászólása
    Karcsi, Te időutazó vagy és vissza mentél a Messzer gyárba? Micsoda rajzaid, képeid vannak, belesárgulok az irigységtől
    Jancsi

Sajnos (?) nem tudok időutazni! ;D Valószínűleg már rég lelőtt volna a gyári őrségük, ahogy ott másolgatom a rajzaikat!

Viszont '95-óta gyűjtöm a dokumentációkat, így lépésről-lépésre gyűlik az anyagom, a mai napig...

Senior Member spitfire logója
    Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.422

Nagy-nagy köszönettel tartozunk neked ezekért a fotók, rajzokért!!! Te aztán tényleg egy elkötelezett BF 109-es rajongó vagy! Köszönjük! ;D ;D ;D
    " Soha ne felejtsd el, hol kezdted! "

Member
    Hozzászólás
    36

Kb. én is azota gyüjtögetek, de egy winyó halál 2009-ben minden anyagomat elvitte + a 20 évi programozási dolgaimat, de újra keztem. Arra gondoltam, hogy ha a csöves görgök helyett csak egy fém kört (körlapot) teszünk akkor a panelvégeket is simmán rá lehet nyomni. Az is megfordult a fejemben, hogy ha teszünk egy vállat a görgös eszközre akkor be tudjuk biztosítani magunkat, hogy csak egy bizonyos mélységig nyomjuk bele a szerszámot az anyagba.
    Jancsi

Senior Member
    Hozzászólás
    761

Idézet spitfire eredeti hozzászólása
    Nagy-nagy köszönettel tartozunk neked ezekért a fotók, rajzokért!!! Te aztán tényleg egy elkötelezett BF 109-es rajongó vagy! Köszönjük! ;D ;D ;D
    Én akkor szerettem bele a Bf-109-be amikor megláttam először a TOP GUN hasábjain...
    '93-ban telefonon beszélhettem Tobak Tiborral...Igyekeztem vele egy találkozót össze hozni hogy a messzerről beszélgessünk egy kicsit de akkor sajnos nem sikerült...Most meg már...
    Tényleg él még Magyarországon PUMA pilóta?Sajnos az idén is elment egy közülünk...

" 2012. Augusztus 26-án elhunyt Michna Gyuri bácsi." http://www.pumaszallas.hu
    HUN-1671

Senior Member
    Hozzászólás
    1.528

A szegecseles imitaciojahoz az egyegi csoves nyomda tokeletes, nem kell semmi melysegallito, mert ha nem plexitbol van akkor nem latod a szegecs vonalat ugy meg nem sok ertelme van, es tobb kulonbozo mertu szegecset is hasznaltak, amihez vekonyabb - vastagabb szerszamot igy is ugyis be kell szerezni.

Kek eget a megboldogultaknak, kar ertuk :-[ :-[

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve