Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (67) összesen

Téma: Messerschmitt Bf-109 F, G, K scale RC repülőgépmodell M=1:5

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700

Re:Messerschmitt Bf-109 F, G, K scale RC repülőgépmodell M=1:5

Messzeres Urak, egy kis munka, segítség kérésem lenne...

Az alábbi fotón lévő motordekli adatokat kellene valami kezelhetőbb formára megszerkeszteni, cdr, dwg, dxf formátumuk valamelyikében…

Én a törzs többi részét gyúrom, s ezzel is megy az idő rendesen. Esetleg együtt többre jutunk…

... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Junior Member
    Hozzászólás
    5

Karcsi!

Nagy fába vágtad a fejszéd! Kitartást kívánok leginkább hozzá. Járatos vagyok a CAD témában, igaz, nem a gépészetiben. Építész programot, régebben AutoCAD-et is használtam/lok. Szívesen segítek a rajzban, legalábbis megpróbálom. Kéne egy jól látható rajz az utóbbi orrészről egyelőre csak tanulmányozásra. 3D-ben is rajzolod? Én vonalasan tudnék segíteni, ill. a vonalas rajzból tudok síkbeli bordákat készíteni adott vasagságban (ezeket a megfelelő távolságra téve lehet térben forgatni), de arra felülethálót sajnos már nem tudok ráhúzni.
    Ha úgy gondolod, hogy ez így segítség, keress meg privátban e-mail címmel, arra majd írok és küldök példát arról, amit eddig csinálgattam. Időbeli kötöttségeket (rövid határidőket) nem nagyon tudok tartani, de amit tudok, megteszek.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.528

Hmm! En ezekbol dolgoztam. ( az eredetiek azok sokkal nagyobbak, de ide nem fert fel nagyobba.) A torzsbordak az alapgepekhez valoak, de az oldalnezeti is egesszen hasznos volt.

Hozzászólás
    2.700

Zsolt, ez egy jó minőségű modellezőrajz, nekem is megvan! Meg hozzá egy szárnyrajz is, ugyanebből a fészekaljból. Létezik ebből netán még más, több lap is?

Érdekes ennek az anyagnak az a felvetése, amivel megmagyarázza a közismert 8940 mm (29’ 4”) és 9020 mm (29’ 7 1/8”) hosszúság adatok közötti eltéréseket. Korábban J. R. Beaman a „The last of the eagle” –ben (70.o.) is azt állította, hogy nem létezett kétféle méret, hivatkozva Tom Seay alapos felmérésére, amit a Smithsonian G-6-os gépén végzett, 29’ 8” eredménnyel.

Részemről is a 9020 mm hosszúságra alapozva építem a modellem.

Az első rajzzal, a törzs bordákkal, még nem találkoztam, korrektnek látszik! Ez kinek a munkája, miféle?

Hozzászólás
    2.700

Idézet ranti eredeti hozzászólása
    Karcsi!

Nagy fába vágtad a fejszéd! Kitartást kívánok leginkább hozzá. Járatos vagyok a CAD témában, igaz, nem a gépészetiben. Építész programot, régebben AutoCAD-et is használtam/lok. Szívesen segítek a rajzban, legalábbis megpróbálom. Kéne egy jól látható rajz az utóbbi orrészről egyelőre csak tanulmányozásra. 3D-ben is rajzolod? Én vonalasan tudnék segíteni, ill. a vonalas rajzból tudok síkbeli bordákat készíteni adott vasagságban (ezeket a megfelelő távolságra téve lehet térben forgatni), de arra felülethálót sajnos már nem tudok ráhúzni.
    Ha úgy gondolod, hogy ez így segítség, keress meg privátban e-mail címmel, arra majd írok és küldök példát arról, amit eddig csinálgattam. Időbeli kötöttségeket (rövid határidőket) nem nagyon tudok tartani, de amit tudok, megteszek.

Köszönöm Jancsi, már PÜ-ben el is küldtem!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.528

Az Interneten vettem . Ahhoozkepest, hogy jominosegu modellezo rajz, minden eredetin van rajta meretezve. 1/1 es torzsepitesehez is siman hasznalnam. Van hozza szarny rajz is

Junior Member
    Hozzászólás
    5

Karcsi!

Nem kaptam PÜ-t, vagy rossz helyen keresem. Ranti vagyok, nem Jancsi, ha egyáltalán nekem szólt az üzenet. Próbáld elküldeni újra légyszives.

Hozzászólás
    2.700

Idézet ranti eredeti hozzászólása
    Karcsi!

Nem kaptam PÜ-t, vagy rossz helyen keresem. Ranti vagyok, nem Jancsi, ha egyáltalán nekem szólt az üzenet. Próbáld elküldeni újra légyszives.

Nem is kaphattál Ranti, mert úgy tűnik, eltájolt egy mail, amit erről a címről fkjanos@yahoo.com kaptam, Jancsitól. Aki hasonlóképpen jelezte, hogy megrajzolná a Messzer orr részét… Neki ment a rajz, elnézést kérek, nem figyeltem eléggé!

Na, ez egy jó kis eset… ;D Meglátjuk, hogyan alakul a dolog, reméljük a legjobbakat!

Hozzászólás
    2.700

Zsolt, ez a Generic fuselage cross miféle ralz? Elküldenéd villanypostával egy jobb minőségben?

Hozzászólás
    2.700

Már többször gondoltam arra, hogy építsek egy kisebb R/C Százkilencest is, ami összeszerelve, repülésre készen szállítható egy kombi kocsi hátuljában az esernyőtartón.

Így az 1:5 léptékű modell mellett, vagy inkább pár lépéssel előtte járva megépítem ennek az M=1:10 változatát is. Szegecsimitáció készítésére itt már nem vállalkoznék, de a panelvonalakat és más részletgazdag megoldásokat még bőven lehet láttatni ebben a kicsinyítésben is.

Plexiből kiesztergálva elkészült ehhez az orrkúp elülső része, ami az eredetinél is lepattintható volt a légcsavar tányérról. A hiteles méretei Werner Költsch retaurálásában lévő eredetiről származnak.

http://www.koelzsch-restauration.de/referenzen.htm
    http://www.koelzsch-restauration.de/..._109/109_5.jpg

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve