Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (68) összesen

Téma: Messerschmitt Bf-109 F, G, K scale RC repülőgépmodell M=1:5

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700

Re:Messerschmitt Bf-109 F, G, K scale RC repülőgépmodell M=1:5

Ugyan nem scale modellezés, de valakit hátha érdekel:

Egy Messzer modellt építő kiváló kecskeméti modellező Kolléga értesített, hogy" Sólymok és Messerek " címmel Hadtörténeti Múzeumban nyílt egy kiállítás, amit a Német Szövetségi Véderő Berlin-Gatow-i Repülőmúzeumával együtt rendezett.

Még 2014.április 30-ig van nyitva, utána az anyagot viszik Berlinbe.

A kiállításon a roncskutatók által kimentett Bf-109 német felségjellel, valamint szintén tőlük egy talált Messzer motor is ki van állítva.
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Hozzászólás
    2.700
    Egy ritka jó felvétel az idei Flying Legend repülőnapról a Rote 7-ről:

150 ma.jpg

Mint egy oldalnézeti rajz, szinte semmi perspektíva nincs a formákon, 2 dimenziós.

Senior Member spitfire logója
    Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.430
    Szia Karcsi! Sokat segítettél a Bf 109 G-10-es gépem készítésébe! Igaz, már több mint 3 év eltelt, a "YungBoy" oldalán sok tanáccsal elláttál, sajnos elkellett adnom, de most sikerült vissza vásárolnom! Szeretném magyar, II. világháborúban használt szinüre festeni, de nem téli álcafestéssel! Amennyiben tudnál tanácsot, fotót küldeni, megköszönnöm! Minden jót kívánok!
    " Soha ne felejtsd el, hol kezdted! "

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    383
    Üdv.

Az Aranyszárnyakban tavaly volt egy cikk sorozat a magyar szinekről, ami nagyából megegyezik a német szinekkel. Sajnos eredeti szin minta beszerzése szinte lehetetlen, mert kihaltak a NDK gépjármüvek. Ha még emlékszik valaki a liba foss zöld trabantra na az eredeti világháborus zöld. G6-osról van anyagom vagy keresd az antikváriumokban Punka György A "Messzer" Bf 109-ek a Magyar Királyi Honvéd Légierőben cimü könyvet. ISBN963 593 208 1

Hozzászólás
    2.700
    Idézet spitfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Karcsi! Sokat segítettél a Bf 109 G-10-es gépem készítésébe! Igaz, már több mint 3 év eltelt, a "YungBoy" oldalán sok tanáccsal elláttál, sajnos elkellett adnom, de most sikerült vissza vásárolnom! Szeretném magyar, II. világháborúban használt szinüre festeni, de nem téli álcafestéssel! Amennyiben tudnál tanácsot, fotót küldeni, megköszönnöm! Minden jót kívánok!

Szia Spitfire!

Visszavásároltad a Messzert? Na ez nem semmi!
    Összeállítottam egy vonatkozó anyagot, ha küldenél egy email címet, postázom!

Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.430
    Szia "skeleton"! Köszönöm a tanácsod, már érdeklődtem iránta! Az antikvár oldalon előjegyeztettem, mert már nem kapható, azt hiszem 1992 kiadás volt! Állítólag jelzik ha valahonnan felbukkan! Szép napot!

Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.430
    Különben emlékszem a libafos zöld színűre, de szerintem volt egy sötétebb, olyan terepjáró fazonu, nem volt ajtaja csak egy láncszerü kiesés védő. Inkább az NDK-ba futott.

Senior Member
    Hozzászólás
    786
    Gratulálok én is hogy sikerült vissza vásárolnod a géped Spitfire!
    Raksz majd fel képet róla?
    Nálam sajnos nincs ilyen haladás...Sőt egyenlőre jegelve van minden modellezés mivel a párommal egy kicsit fontosabb munkába vágtuk a fejszénket.Vettünk egy kis tanyát és azt újítjuk fel...
    Ennek repülnie kell!Ikaros-nak is sikerült...

Telefon
    0630/623-0431
    Hozzászólás
    2.430
    Szia Young Boys! Neked is köszönhetem hogy létrehozhattam ennek a gépnek a projektjét. Mivel nem vagyok számítógép guru, ha nem gond, privátba megadod az email cimed, ott inkább tudok felrakni fotókat! Kiderült hogy már többször is repültek vele, majd egy sajnálatos baleset folytán (kinyílt a motor burkolata) lekoppant. Így sikerült törötten megkapni s most felújításon esik át. Lassan már a festése következik, haladgatok. Minden jót kívánok!

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    383
    Üdv.

Csak nem erre gondoltál, már mint a trabant. https://www.youtube.com/watch?v=Qt7X1hfcixI

Ez már biztos ujra lett fényezve.

Létezik még egy könyv egyébbként ami a WWII-es német szinekkel foglalkozik,csak repülős. Német kiadás.

Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva