Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (25) összesen

Téma: DJI Naza FC ismert hibáinak összefoglalása

Junior Member
    Hozzászólás
    23

DJI Naza FC ismert hibáinak összefoglalása

A NAZA vezérlő ismert működési hibáinak összefoglalására hoztam ezt létre.
    Indulásnak mindjárt két hiba. Az első, hogy ha fail safe módban kapcsolod be, és később bekapcsolod a távirányítót, akkor a repülő vezérlője megbolondul és fejre állítja a gépet, beleveri a földbe.

Re:DJI Naza FC ismert hibáinak összefoglalása

Humm, humm, jol ertem hogy elobb a gepet kapcsolod be majd utana az adot?

Senior Member
    Hozzászólás
    186

benne van a manualban, hogy ilyet ne tegyél Sőt. Bootolás közben ne mozgasd a távon a a karokat se. Meg egyébként is mindig először táv, aztán modell, amire icahone is utal. Nem csak nazara vonatkozik, hanem mindenre Van a nazanak anelkul is elég baja, hogy olyasmiért rugdaljuk amiért nem igazán kell...

Idézet laco78 eredeti hozzászólása
    Indulásnak mindjárt két hiba. Az első, hogy ha fail safe módban kapcsolod be, és később bekapcsolod a távirányítót, akkor a repülő vezérlője megbolondul és fejre állítja a gépet, beleveri a földbe.

Senior Member
    Hozzászólás
    676

Idézet icahone eredeti hozzászólása
    Hum-hum, jól érted! Egy körültekintően megtervezett elektronikának ez nem jelent problémát. Nézd meg a KK2-t. Hum-hum, szóltam... ;D

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.076

Idézet krisone eredeti hozzászólása
    benne van a manualban, hogy ilyet ne tegyél Sőt. Bootolás közben ne mozgasd a távon a a karokat se. Meg egyébként is mindig először táv, aztán modell, amire icahone is utal. Nem csak nazara vonatkozik, hanem mindenre Van a nazanak anelkul is elég baja, hogy olyasmiért rugdaljuk amiért nem igazán kell...
    Azér az ilyet "illik" megoldani, nem csak beleírni a manualba, hogy ne tedd. Amúgy ha már így utaltál rá, mi a naza-nak az elég baja? én sokáig gondolkodtam rajta, és érdekelne.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    0620/435-3667
    Hozzászólás
    408

Idézet Gogo eredeti hozzászólása
    Idézet icahone eredeti hozzászólása
    Hum-hum, jól érted! Egy körültekintően megtervezett elektronikának ez nem jelent problémát. Nézd meg a KK2-t. Hum-hum, szóltam... ;D
    Az oké, hogy az elektronikát nem kellene, hogy bezavarja. Igen, a KK2-t pl. nem zavarja meg. Viszont biztonsági szabály, hogy mindig a TÁV-ot kell bekapcsolni először és csak utána szabad feszültség alá helyezni a gépet.
    Dragon

Lehet hogy az egyre modernebb vezerloknek ez nem okoz gondot, de erre nem epitenek. Foleg ha szuksegem van meg a kulonbozo testreszeimre a tovabbiakban is, nem beszelve az esetleges anyagi vesztesegekrol.

De mindenki ugy kockaztat ahogy akar :P, en mindig az adot kapcsolom be elobb.

Mellesleg en sem tudom mit takarnak a Naza ismert hibai, az egy FFF (fast forward flight) problemat kiveve.

Senior Member
    Hozzászólás
    186

Illeni illik csak hát nem mindig megy

Nekem ami bajom van vele (persze szubjektív):
    - Szélben elég trógerül repül sajnos
    - Bírnám, ha az altitude szabályzást ki lehetne kapcsolni stabil módban
    - A GPS néha tök jó, néha vándorol a cucc (icahone mondott pár ötletet, hogy miért lehet, de mivel marha ritkán használom ezt a módot így lusta voltam kipróbálni őket)
    - Kb-ra lehet csak beállítani (ez mondjuk valahol jó is mert nem bonyolult), a finomhangolást viszont csak a motor/prop kombók cserélgetésével tudod elvégezni
    - Szereti a nagy fordulat/kis prop párost, pedig nekem az ellentéte szimpibb
    - Nagyon nem tetszik az üzemmód váltás módja benne (ebben sztem a multiwii jobb) egy élet volt mire az Eclipse 7-emen kimixelgettem (Nyilván vehetnék valami modernebb rádiót, de nagyon a szívemhez nőtt )
    - A rádió kalibráció része nekem hulla követhetetlen. Kalibrálom jó, újraindítom nem jó, utána megint jó..
    - Zavarja a szemem a "RECOMMAND" felirat de nagyon ))
    - Az assistant software minden indításkor frissíteni akarja magát arra a verzióra ami éppen fut.

Hát kb ilyenek. Persze nem kell félreérteni, szeretem, meg tök sok örömöt okoz sőt, még talán az árát is megérte, csak ugye mindig minden lehetne egy picit jobb .

Idézet jpeti29 eredeti hozzászólása
    Idézet krisone eredeti hozzászólása
    Azér az ilyet "illik" megoldani, nem csak beleírni a manualba, hogy ne tedd. Amúgy ha már így utaltál rá, mi a naza-nak az elég baja? én sokáig gondolkodtam rajta, és érdekelne.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet laco78 eredeti hozzászólása
    Hali!

Volt egyszer kétszer, hogy elővigyázatlan voltam és ilyen sorrendben kapcsoltam be de nem történt semmi.

Engem inkább az zavar, hogy amikor ereszkedek vele, billeg, nem tud szépen süllyedni.
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Szerencsed volt, ne szokd meg, mas vezerlonel majd nem lesz.

A billeges lejovetenel sulypont, plusz az un. "disk loading", valamint szoftverbeallitas kerdese.
    A Naza szereti a nagy sulyt es a kis propellereket. Be lehet allitani hogy ne billegjen.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva