Oldal: 1 / 46 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (454) összesen

Téma: Szabályzók, tapasztalatok

Senior Member OBi_ logója
    Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Szabályzók, tapasztalatok

Ezt a témát azért hoztam létre, hogy itt megbeszéljük a szabályzókkal kapcsolatos tapasztalatainkat. Rengeteg szabi van, ami tejesen alkalmatlan multikopterekhez, ill. vannak, amik kifejezetten jók. Érdemes lenne leírni a tapasztalatainkat, mi a jó és mi a kerülendő.

Pl.

HobbyKing SS15 totál gáz nem állítható be jó tartás, oszcillál
    H-king 10 ez is!
    Dualsky XC22-Lite V2 jó, csak a középállás elmászik (270Hz) (állandóan trimmelni kell )
    Red Brick 10 Jó, használom. (400Hz)
    Ezek nem flashaltek.

I-I-
    //-/ X multikopter, Y multikopter, Hitec Aurora 9

Re:Szabályzók, tapasztalatok

Sziasztok,

Sajna saját tapasztalat nincs még multicopterek kapcsán, de esetleg próbálta már valaki a lentit?

Hobbywing 20A Skywalker Quattro 20Ax4-UBEC (SQ20A4U)
    http://www.hobby-wing.com/hobbywing-...0ax4-ubec.html

X525-höz tervezem, elméletileg a 20A elég lenne.. FW nem frissithető, de eleve multicopterre van optimalizálva..
    Kinti forumokon vegyesek a visszajelzések, de sokszor nem tudom eldönteni hogy user error vagy valóban a szabályzó gázos...

Amugy a hobbykingnél is kapható Turnigy MultiStar szabályzók vannak direkt multicopterre optimalizált FW-vel, az lenne az alternativám..

Köszi a válaszokat.
    üdv,
    <br />Klampfer

Senior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    1.057

Vedd meg a legolcsóbb 20-30 Amperes szabályzót 7-8$-ért, flesseld meg és lesz egy f@sza szabályzód tök mindegy milyen márka. A zöld multisztar szabikat is célszreű flesselni, mert kicsi a felbontásuk. A 4 IN 1 szabival mit csinálsz, he egy kipurcan?
    Viktor

Idézet Tarczali Viktor eredeti hozzászólása
    ....... A 4 IN 1 szabival mit csinálsz, he egy kipurcan?
    Viktor
    öööö épitek egy tricoptert és felhasználom abban ;D A hátrányai mellett viszont nagyon kulturáltan be lehet építeni és sulyban is verhetetlen.. illetve flashelni sem kell - meg ugye nem is lehet.. - de lehet igazad van.
    üdv,
    <br />Klampfer

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Idézet klampfer eredeti hozzászólása
    Sziasztok,

Sajna saját tapasztalat nincs még multicopterek kapcsán, de esetleg próbálta már valaki a lentit?

Hobbywing 20A Skywalker Quattro 20Ax4-UBEC (SQ20A4U)
    http://www.hobby-wing.com/hobbywing-...0ax4-ubec.html

Szia!

Én is szemezek evvel a szabival (már úton van, csak lassan jön). Külföldi fórumokon csupa jókat írnak róla (a rosszat nem olvasom el ). Ezt direkt multicopterhez fejlesztették és mivel új fejlesztés remélem beletették SimonK tudását. Tudom sokan ezt is meg flash-elnék, de remélem nincs rá szükség.
    I-I-

Nem értem miért jó, ha egyben van a 4 szabályzó. Sok gond lesz vele, nem lehet olyan jól elhelyezni, ha egy elromlik kuka az egész.
    Én ezt ajánlom, nálam nagyon jól teljesítenek: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=6460 Ezek flashelhetők, sikerült is mind elsőre. A skywalker árából ebből 7-et tudsz venni. Üdv!

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Pár hónapja a multi topikba kiveséztük. Olyan gépbe talán jó, ahol a hely szűkös, de azt is vegyétek figyelembe, hogy ez az egy cucc nehezebb, mint a 4 külön szabi

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Idézet pulsarxp eredeti hozzászólása
    Pár hónapja a multi topikba kiveséztük. Olyan gépbe talán jó, ahol a hely szűkös, de azt is vegyétek figyelembe, hogy ez az egy cucc nehezebb, mint a 4 külön szabi
    Igen nehezebb 20-30 g-al mint 4 db szabi. Szerintem ez a nagyobb hűtőfelületnek köszönhető, kell is mivel össze van zsúfolva. Engem a kompaktsága fogott meg, nem tetszenek a karokon csüngő szabályzók. És reménykedek benne, hogy flashelés nélkül is tudja, amit egy multicop.-os szabinak tudni kell.
    I-I-

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Idézet Panhard eredeti hozzászólása
    Nem értem miért jó, ha egyben van a 4 szabályzó. Sok gond lesz vele, nem lehet olyan jól elhelyezni, ha egy elromlik kuka az egész.
    Én ezt ajánlom, nálam nagyon jól teljesítenek: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=6460 Ezek flashelhetők, sikerült is mind elsőre. A skywalker árából ebből 7-et tudsz venni. Üdv!
    Hát, pár éve csináltam egy trikot. Ilyen szabikkal, lehet, hogy csak 15-20A-es volt, de ez a típus. Gyalázatos volt, nem tudtam vele repülni, Petinek hosszas állítgatás után sikerült, de azt mondta "ez egy igen rosszindulatú gép”. Szét is szedtem a szabik még mindig a vázban vannak. Lehet, hogy a flash segítene, de ez egy másik történet.
    I-I-

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Idézet OBi_ eredeti hozzászólása
    Idézet pulsarxp eredeti hozzászólása
    Igen nehezebb 20-30 g-al mint 4 db szabi. Szerintem ez a nagyobb hűtőfelületnek köszönhető, kell is mivel össze van zsúfolva. Engem a kompaktsága fogott meg, nem tetszenek a karokon csüngő szabályzók. És reménykedek benne, hogy flashelés nélkül is tudja, amit egy multicop.-os szabinak tudni kell.
    Nemrég olvasgattam, hogy táp helyett érdemes a szabi és a motor közötti részt hosszabbítani, így kevesebb zaj jut a rendszerbe, juttat a rendszerbe, stb. Így nem kell a karokra sem rakni a szabikat

Oldal: 1 / 46 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva