Oldal: 2 / 46 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (454) összesen

Téma: Szabályzók, tapasztalatok

Senior Member OBi_ logója
    Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Re:Szabályzók, tapasztalatok

Idézet pulsarxp eredeti hozzászólása
    Nemrég olvasgattam, hogy táp helyett érdemes a szabi és a motor közötti részt hosszabbítani, így kevesebb zaj jut a rendszerbe, juttat a rendszerbe, stb. Így nem kell a karokra sem rakni a szabikat
    A trikomnál így csináltam a szabályzók bent vannak az FC alatt. De így, az okosok szerint a motor tekercsein lévő hosszú vezetékekben lépnek fel káros induktív áramok. Vajon melyik a kisebb rossz.
    I-I-
    //-/ X multikopter, Y multikopter, Hitec Aurora 9

Hát, pár éve csináltam egy trikot. Ilyen szabikkal, lehet, hogy csak 15-20A-es volt, de ez a típus. Gyalázatos volt, nem tudtam vele repülni, Petinek hosszas állítgatás után sikerült, de azt mondta "ez egy igen rosszindulatú gép”. Szét is szedtem a szabik még mindig a vázban vannak. Lehet, hogy a flash segítene, de ez egy másik történet.
    Sokat számít a flashelés, előtte nekem is szinte használhatatlan volt quadhoz, szinte mindig a szabályzók miatt estem le. Ha merült az akksi és nagyobb gázt adtam akkor azért állt le, ha melege volt azért, ha véletlen földet ért egyik propeller leállt, utána már nem indult el. A flashelt szabikkal nincs ilyen gond, amíg van fesz, az megy, ha lefogod, utána újra elindul.

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Idézet OBi_ eredeti hozzászólása
    Idézet pulsarxp eredeti hozzászólása
    Nemrég olvasgattam, hogy táp helyett érdemes a szabi és a motor közötti részt hosszabbítani, így kevesebb zaj jut a rendszerbe, juttat a rendszerbe, stb. Így nem kell a karokra sem rakni a szabikat
    A trikomnál így csináltam a szabályzók bent vannak az FC alatt. De így, az okosok szerint a motor tekercsein lévő hosszú vezetékekben lépnek fel káros induktív áramok. Vajon melyik a kisebb rossz.
    ezért szokták befonni a kábeleket.
    http://www.hobbyking.com/hobbycity/f...tilation00.jpg

Idézet OBi_ eredeti hozzászólása
    Szia!

Én is szemezek evvel a szabival (már úton van, csak lassan jön). Külföldi fórumokon csupa jókat írnak róla (a rosszat nem olvasom el ). Ezt direkt multicopterhez fejlesztették és mivel új fejlesztés remélem beletették SimonK tudását. Tudom sokan ezt is meg flash-elnék, de remélem nincs rá szükség.
    Hi! Sajna nem találom, valamelyik angol multicopter topicban írta egy srác, hogy ezt a szabályzót SimonK is górcső alá vette, flashelni nem lehet de szinte biztos benne hogy az Ő FW-jét használta fel a gyártó alapnak... a rossz vélemények 70%-a inkább teljesítményre panaszkodik nagyobb gépeknél, szerintük nem tud 20A-t de én is bevállaltam, úton van.

Amúgy engem a kompaktsága fogott meg, nagyon kulturáltan be lehet építeni az X525 x666 vázakba..
    üdv,
    <br />Klampfer

Támogató asellyei logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.480

Szia,

Gondolom ezt is lehet flashelni mert a lenti gyüjteményben, van hozzá beírás az FW oszlopban.

https://docs.google.com/spreadsheet/...BQkZZRlE#gid=0
    Skywalker Quattro 4x20 SiLabs row N SKYWALKER_20A_[...].HEX

Üdv, a

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Az para ha a jövőre tekintettel 25A-es szabályzókat vennék a mostani max 15A-es motorokhoz?
    Választ előre is köszönöm!

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Idézet asellyei eredeti hozzászólása
    Szia,

Gondolom ezt is lehet flashelni mert a lenti gyüjteményben, van hozzá beírás az FW oszlopban.

https://docs.google.com/spreadsheet/...BQkZZRlE#gid=0
    Skywalker Quattro 4x20 SiLabs row N SKYWALKER_20A_[...].HEX

Üdv, a

Biztos, csak minek, ennek már jó a programja, direkt quadokhoz. Ja és SiLabs-os!
    I-I-

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Idézet Zolexx eredeti hozzászólása
    Az para ha a jövőre tekintettel 25A-es szabályzókat vennék a mostani max 15A-es motorokhoz?
    Választ előre is köszönöm!
    Lesz egy kis tartalék! A nagyobb szabi, csak a súly szempontjából lehet gond.
    I-I-

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411

Ti átállítjátok a battery type-t NiMh-ra, vagy hagyjátok LiPo-n?

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.080

ha kikapcsolod a cut-off voltage-ot, akkor nincs jelentősége.

Oldal: 2 / 46 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva