Oldal: 3 / 46 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (453) összesen

Téma: Szabályzók, tapasztalatok

Senior Member OBi_ logója
    Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Re:Szabályzók, tapasztalatok

Idézet relaxman eredeti hozzászólása
    Ti átállítjátok a battery type-t NiMh-ra, vagy hagyjátok LiPo-n?
    Szerintem sokan inkább LiPo-t használnak, én legalább is, csak azt.(lehet elírtad) A cella szám és fesz adatok az ESC-nek a lekapcsolás miatt kell, hogy megvédje az aksit. De a multicopter világában gáz, ha a levegőben lekapcsol valamelyik. A sofőr dolga hogy ne merítse túl. Egyébként meg a gáz tartomány kalibráción kívül mással, nem igen szoktam foglalkozni, de ez viszont nagyon fontos.
    I-I-
    //-/ X multikopter, Y multikopter, Hitec Aurora 9

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411

Nem írtam el, NiMh vagy LiPo

"a multicopter világában gáz, ha a levegőben lekapcsol valamelyik"
    Épp erről olvastam, hogy emiatt szokás inkább NiMh-ra tenni..

jpeti: nekem TGY Plush van, ott a cutoff mode csak reduce power vagy shut down lehet.
    Nincs disable cutoff lehetőség. Vagy a brake lenne az?

Senior Member karee2 logója
    Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    +36303495950
    Hozzászólás
    1.190

jpeti: nekem TGY Plush van, ott a cutoff mode csak reduce power vagy shut down lehet.
    Nincs disable cutoff lehetőség. Vagy a brake lenne az?
    Ez most komoly??? (Brake)
    "Amit egyszer sikerül felvinni a levegőbe, az biztos, hogy fenn nem marad!!!" Végh +36-30-3495950

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Nem, a brake nem az, be ne állítsd
    Ha levennéd a gázt, (vagy netán a cutoff állítaná le), a motor hirtelen állna meg, mert "fékez", szóval még az a minimális felhajtóerő se lenne a forgó propellereken, bár ez már nem sokat számít ilyenkor.
    (Becsukódó propellereknél szokták használni leginkább a féket)
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

"a multicopter világában gáz, ha a levegőben lekapcsol valamelyik"
    Épp erről olvastam, hogy emiatt szokás inkább NiMh-ra tenni..
    De ez mit old meg? Ha nincs, villany lejön magától, de inkább te hozd le. A reduce power móddal kísérleteztem, ha szerencséd van, tompítja az esést. De ekkor már zuhan! Ha valamelyik esetleg még nem kezd leállni, vagy hamarabb áll le, szinte biztos, hogy nem talpra érkezik.
    I-I-

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

10 cellás NiMH-nál amit feltöltve 14.4V-nak vesz a medium cutoff is 6.5V, ha egy 3 cellás LiPot használsz, akkor ez 2.16V-ot jelent. Igaz hogy ha ennyire lemeríted a LiPot, akkor már szinte kukázható, de a lényeg, hogy ezzel gyakorlatilag kikapcsolod a cutoff-ot (mert konkrétan ilyen beállítási lehetőség nincs mint ahogy relaxman is írta).

Senior Member
    Hozzászólás
    1.411

Obi:
    "De ez mit old meg?"

Jim szerint:
    You simply do not want multicopter ESCs to ever shut down on their own. Setting to NiMh low voltage and soft or no cutoff will prevent this.
    For multicopters we typically all use lipos. The ESCs must be set for NiMh and no or soft cut-off because this makes the ESC low voltage cutoff lower so one or more of them does not decide to shut down in-flight which is always predictably bad ju-ju for multicopters. A throttle surge can be enough to momentarily put an ESC in shutdown mode if the ESC lipo setting is selected. Get a separate lipo alarm and gauge your total flying time minus two minutes reserve power for landing are the best practice methods for multicopter lipo management.
    Cheers,
    Jim

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Obi:
    "De ez mit old meg?"

Jim szerint:
    You simply do not want multicopter ESCs to ever shut down on their own. Setting to NiMh low voltage and soft or no cutoff will prevent this.
    For multicopters we typically all use lipos. The ESCs must be set for NiMh and no or soft cut-off because this makes the ESC low voltage cutoff lower so one or more of them does not decide to shut down in-flight which is always predictably bad ju-ju for multicopters. A throttle surge can be enough to momentarily put an ESC in shutdown mode if the ESC lipo setting is selected. Get a separate lipo alarm and gauge your total flying time minus two minutes reserve power for landing are the best practice methods for multicopter lipo management.
    Cheers,
    Jim

Ez is arról szól amit Peck is leírt, így eléred, hogy biztosan nem csinál semmit alacsony akku feszre. Az akku őrt is emlegeti, ami szerintem kötelező darab, ha nincs telemetria, vagy az FC nem tudja. Szerintem mindegy hogy az ESC lekapcsol, és attól zuhan le, vagy mert nincs az akkuban delej. A kettő között, nem nagyon van egy leszállásnyi idő. Az aksira is végzetes lehet ennyire lemeríteni.
    I-I-

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Azért ha agyonmeríted az akksid, nem hirtelen fog lezuhanni, hanem szép lassan egyre nagyobb gáz kell a lebegéshez, nyilván ha nem várod meg hogy 100% gázon lebegjen, akkor még egy kis tartalékod is marad, leereszkedhet magától/tőled a kopter a zuhanás helyett. Azért ez nem mindegy szerintem.

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Idézet Peck eredeti hozzászólása
    Azért ha agyonmeríted az akksid, nem hirtelen fog lezuhanni, hanem szép lassan egyre nagyobb gáz kell a lebegéshez, nyilván ha nem várod meg hogy 100% gázon lebegjen, akkor még egy kis tartalékod is marad, leereszkedhet magától/tőled a kopter a zuhanás helyett. Azért ez nem mindegy szerintem.
    OK, a legalsó kapcsolási fesz mire be lehet, állítani 2.9V (már ez is egészségtelen). Ki próbálja ki, hogy ezután még menyi ideig marad a levegőben? (egyszer, esetleg kétszer megteheti) Szerintem nem sokáig, gyorsan elfogy a cufla a gépből.
    I-I-

Oldal: 3 / 46 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve