Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (34) összesen

Téma: Hobbyking F-14 Tomcat

Senior Member
    Hozzászólás
    1.992

Re:Hobbyking F-14 Tomcat

Idézet Vírus eredeti hozzászólása
    A vicces, hogy szinte nincs is 60-as impeller szinte semmilyen... 3 vagy 6 cellás konfigot kell nézned annyi bizonyos. nem lesz egyszerű.
    Még anno ezért (is) készült el a 2x méretű, mert a kicsikhez nem tudtunk megfelelő egységet beszerezni.
    És az a baj, hogy a kicsik (kb 70mmig) elég rossz hatásfokkal dolgoznak, így nagyon oda kell figyelni a választásnál
    06/30 3943313

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Azóta is keresgélek, de tényleg alig van 60 mm-es. 64esből viszont már van választék, és csak egyszer kell felbővíteni a helyet neki, utána már lehet sakkozni

Idézet Vírus eredeti hozzászólása
    A vicces, hogy szinte nincs is 60-as impeller szinte semmilyen... 3 vagy 6 cellás konfigot kell nézned annyi bizonyos. nem lesz egyszerű.
    A 4 cellás miért nem lenne jó?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...inch_64mm.html

Rendeltem 2 ilyet. Egyenlőre motor nélkül. Valamire csak jó lesz, ha másra nem, csinálok belőle hajszárítót ;D
    E-10 S2000, TT-01 NSX, monster<br />UFLY S, 4G6 S, HK-450 TT<br />épül Extra 300, Icon A5, F-14, Trex600

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Apró előrelépés történt, megérkezett a futómű

A képet az RcPilot.hu tárolja.
    E-10 S2000, TT-01 NSX, monster<br />UFLY S, 4G6 S, HK-450 TT<br />épül Extra 300, Icon A5, F-14, Trex600

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Hogy haladsz a projectel?

Senior Member
    Hozzászólás
    267

No hosszú kihagyás után újra itt. Egyéb elfoglaltságok miatt lassan haladok.

Bekerültek a futóművek, aztán pár nap múlva meg ki.
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...teerable_.html
    Ilyen volt, orrfutó kormányozható, főfutó behúzásnál szépen befordítja a kereket, stb. Kb 10 nyitás-csukás után az orrfutó hol ment, hol nem, az egyik főfutó totál halott. Kiváncsiságból szétszedtem őket, hát az ici-pici végálláskapcsolókat még ici-picibb darabokban borítottam ki belőlük. Az egyik menthető volt, összeműszerészkedtem, takonypisztollyal megkínáltam, 10 nyitás-csukás után megint széthullott. Kuka, majd kap hagyományos mechanikus futókat külön szervóval.

Meghajtás viszont alakul.
    Ez az impeller:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...inch_64mm.html
    Ez a motor:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._for_64mm.html

Gépészkedtem egy állványt a mérlegre, hogy mégis mit tud a technika. Összeraktam az impellert, fel az állványra, próba. Fullra töltött 3S akkuval 30A-es fogyasztás mellett 600 gr tolóerő. Eddig nem is rossz. De közben bújtam a szakirodalmat, mivel elég fogalmatlan vagyok még impellerügyben. Így derült ki, hogy az impellerem elég gáz, a lapátvég és a ház között 1,5 mm a hézag, a hozzáértők szerint viszont nem lehet nagyobb 0,5 mm-nél, különben nagy mértékben csökken a tolóerő, visítani fog, mint a malac, és még a nap se fog sütni 2 hétig. No hajrá, szétszedtem, áttúrtam a "jóleszmégvalamire" készletemet, hogy mivel tudnám kibélelni az impellert. 2 nap tervezés, mérés, fúrás-faragás után a hézag 0,4 mm lett. És még jól is nézett ki Hohó, lesz itt olyan tolóerő, egy is elviszi a Tomcatet, nem kell 2
    Akku töltve, impeller összerakva, próba. Eredmény: Hang nem változott, fogyasztás 30,1A, tolóerő 607 gr. Ennyit a szakértőkről, mindenki monnyonle!
    Közben találtam youtube-on videót, ugyanez a szett 4S akkuval 1000 gr körül tol.

Szárnyakat összeraktam, bekerült a világítás is, meg a mozgató szervó egy lassítóval megspékelve, próbára összerakva, csudálatosan műkszik.

A legfontosabb részegységgel viszont teljesen el vagyok akadva. Nincs pilóta! Kb 1/17-1/18as méretarány kéne. Hk-nak volt régebben, de már nincs. Aztán egyszer csak megjelent ebayen, 1/17es, modern jet pilot, jól néz ki, van belőle bőven, darabja 18 jóangolfont+pk. Anyád.
    Persze azóta biztos van olcsóbb is, már egy hónapja nem néztem...

Közben meg elkezdtem egy Icon A5-öst is, ami még tovább lassította a folyamatot

Junior Member
    Hozzászólás
    4

Üdv hapet

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Köszi, élveztem! Ez már kicsit komolyabb szint, mint ahol én tartok ;D

Senior Member
    Hozzászólás
    459
    Vettem én is egy F-14-et, ez már újabb kiadás, 2x50mm-es turbinákkal.

Hááát. Nagyon szép modell, de harmat gyengén repül. Elvileg RTF, de az egész szárnymozgató mechanikát újra kell gyártani, mert eredetiben nem működik.

Olyan gyenge a hajtómű, hogy földről, tükörsima aszfalton, teljesen töltött aksival 70m nekifutás kell neki. 70%-os töltötségű aksival már kézből sem tudtam elindítani. Barátságosan repül. A szárny mozgatást még nem mertem kipróbálni. A felszállási kísérletek miatt sok "nem tervezett leszállásom" volt, szépen túlélte a gép.

http://kepfeltoltes.hu/150923/201507...toltes.hu_.jpg

Senior Member
    Hely
    Budapest XX. kerület, Szolnok
    Telefon
    +36209303203
    Hozzászólás
    297
    Sziasztok!

Lassan megérik a gyümölcs, és bevállalhatok egy scale impelleres masinát. Szívesen venném, ha ajánlanátok valami értelmes konfigurációt. Meg némi szakirodalmat, hogy ne titeket zaklassalak mindig.
    Pillanatnyilag itt tartok, egy FunJet mintára épített tolómotoros repülőnél. Itt pl. máris kérdésem lenne, hogy milyen tolóerő és felszállósúly aránnyal éremes számolni?

Köszönöm, Roland.

Senior Member
    Hozzászólás
    459
    Idézet rmagyar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szívesen venném, ha ajánlanátok valami értelmes konfigurációt.

Hát olyannal, hogy értelmes impelleres gép, még nem találkoztam. Nagyon szépek, nagy kihívás vezetni, de mint repülőgép nem mérhető össze a légcsavarossal. A légcsavaroshoz képest a scale gépek gyengék, lassan gyorsulnak, rengeteg áramot esznek, és ha nagy nehezen felrepültek, akkor - nekem - túl gyorsak, hamar a látóhatárra érnek.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva