Oldal: 274 / 274 ElsőElső ... 174224264270271272273274
Eredmény: 2.731 - 2.735 (2735) összesen

Téma: ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Repül még valaki APM 2.x vezérlővel és 3.2.1 firmware-el? Neki jól működik? Nálam a loiter módban használhatatlan, és nem tudom beállítani. Az új mission planner-ben sincsenek már meg a loiter beállítások.

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.659
    Sziasztok

Hónapokkal ezelőtt kínlódtam az új copterem beállításával, ezzel kapcsolatban lenne pár észrevételem, kérdésem:

1. Végre repült már a masina, finomhangolás kell még, de a hozzá való akksim egyik cellája kuka, így várnom kell
    2. Köszi mindenkinek a segítségét, mert egyedül nem ment volna
    3. Hol tudom beállítani a Mission Planner-ben, hogy a rákötött csipogó működjön is? Találtam netes leírásokat, videókat, de ott még korábbi MP-t használnak, mint az enyém (1.3.56) és persze ebben már nincs olyan beállítási lehetőség, amit a videók mutatnak. Arducopter.org oldal szerint a "CONFIG/TUNING > Standard Params > Copter LED Mode" -ot kellene átállítani, csak a "Copter LED mode"-ot sehol nem találom. Ötlete valakinek, hogy hol találhatom meg?

4. Kaptam a vezérlőhöz akku-figyelőt. Ilyet: https://www.banggood.com/APM-2_6-2_5...r_warehouse=CN
    Kérdésem, hogy az "APM ver" legördülő menüben melyik opciót kell választanom ha a fenti típust használni is akarom? http://ardupilot.org/copter/docs/com...n-planner.html

Köszönöm.

Üdv;
    Dani
    Utoljára módosítva: Oerdescu által : 2018-07-21 10:20
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.858
    Próbáld ki az 1 és 2 lehetőséget és kiderül ez milyen. Rémlik újra is kell indítani az APM-et, hogy éljen a változtatás

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.659
    Működik is, köszönöm a segítséget.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.659
    Idézet Oerdescu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

Hónapokkal ezelőtt kínlódtam az új copterem beállításával, ezzel kapcsolatban lenne pár észrevételem, kérdésem:

1. Végre repült már a masina, finomhangolás kell még, de a hozzá való akksim egyik cellája kuka, így várnom kell
    2. Köszi mindenkinek a segítségét, mert egyedül nem ment volna
    3. Hol tudom beállítani a Mission Planner-ben, hogy a rákötött csipogó működjön is? Találtam netes leírásokat, videókat, de ott még korábbi MP-t használnak, mint az enyém (1.3.56) és persze ebben már nincs olyan beállítási lehetőség, amit a videók mutatnak. Arducopter.org oldal szerint a "CONFIG/TUNING > Standard Params > Copter LED Mode" -ot kellene átállítani, csak a "Copter LED mode"-ot sehol nem találom. Ötlete valakinek, hogy hol találhatom meg?

4. Kaptam a vezérlőhöz akku-figyelőt. Ilyet: https://www.banggood.com/APM-2_6-2_5...r_warehouse=CN
    Kérdésem, hogy az "APM ver" legördülő menüben melyik opciót kell választanom ha a fenti típust használni is akarom? http://ardupilot.org/copter/docs/com...n-planner.html

Köszönöm.

Üdv;
    Dani
    Kedves kérdező

...szóval tapasztalati úton találtam meg a megoldást a 3. kérdésemre; a csipogót rátettem a megfelelő kimenetre és hiába nem találtam sehol beállítását, még is működik. Csipog ha minden paramétert ellenőrzött bekapcsoláskor, csipog ARM-oláskor és DISARM-oláskor is. Szintén sípol, ha a failsafe-nél beállított érték alá esik az akksi feszültsége.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Oldal: 274 / 274 ElsőElső ... 174224264270271272273274

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve