Oldal: 1 / 268 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (2671) összesen

Téma: ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Member
    Hozzászólás
    34

ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Ezt a témát azért bátorkodtam nyitni mert itt a fórumon több felé találkoztam e két szoftver boncolgatásával de nem épp a megfelelő helyen, itt nyugodtan meg lehet osztani a tapasztalatokat, föltehetők a kérdések. ;D
    Az ArduCopter megtalálható és letölthető:

http://code.google.com/p/arducopter/wiki/ArduCopter

A MegaPirateNG (ami az arducopter másfajta vezérlőkre és szenzorokra átírt változata) pedig itt:

http://code.google.com/p/megapirateng/

A hozzájuk használatos Mission Planner progi pedik az ardupilot-mega oldal letöltéseiben található:

http://code.google.com/p/ardupilot-mega/downloads/list

Bízok benne hogy sokunknak van már nagyon sok jó tapasztalata az ArduCopterrel kapcsolatban!!!

üdv Tamás!

Senior Member
    Hozzászólás
    434

Re:ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Szia

Én az eredeti arducopter vezérlőt használom teljes megelégedéssel. Szerintem ott van a legjobbak között mind tudásban és teljesítményben.
    Üdv: Atti....2 t-vel&nbsp; ;D&nbsp; <br /><br />www.sokoro-rc.hu

Member
    Hozzászólás
    34

Szia!

Én is eredeti vezérlőt használok (APM 2.5) és meg vagyok vele elégedve, bár nyomon követem a béta verziójú 2.9 FW-t és folyamatosan bróbálgatom hogyan viselkedik.
    Régebben kisérleteztem a MegaPirat-tal is egy másfajta vezérlőn de az messze elmaradt az APM2.5 és az eredeti FW mögött.

Melyik vezérlőt és FW használod most?

Senior Member
    Hozzászólás
    434

Szia,

Nekem a 2.0-ás van. Most szeretném kiegészíteni egy ultrahangos távolságmérővel.
    A PID beállításokkal lehet szórakozni mire megtalálod az optimumot.

Most készül majd egy új Hexa, váz azon fogom használni. Sajnos a quadom 1-2 hete összetörött miután a levegőben!! eltörött egyik légcsavar.

Óvakodjon mindenki a színes kínai légcsavaroktól...legalábbis hideg időben.
    Üdv: Atti....2 t-vel&nbsp; ;D&nbsp; <br /><br />www.sokoro-rc.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

Idézet issyke eredeti hozzászólása
    Szia!

Én is eredeti vezérlőt használok (APM 2.5) és meg vagyok vele elégedve, bár nyomon követem a béta verziójú 2.9 FW-t és folyamatosan bróbálgatom hogyan viselkedik.
    Régebben kisérleteztem a MegaPirat-tal is egy másfajta vezérlőn de az messze elmaradt az APM2.5 és az eredeti FW mögött.

Tennél fel videót hogy hogyan repül a madarad az APM 2.5-el?

Senior Member vbodi logója
    Hely
    Elek
    Hozzászólás
    559

Idézet Atti eredeti hozzászólása
    Szia,

Nekem a 2.0-ás van. Most szeretném kiegészíteni egy ultrahangos távolságmérővel.
    A PID beállításokkal lehet szórakozni mire megtalálod az optimumot.

Most készül majd egy új Hexa, váz azon fogom használni. Sajnos a quadom 1-2 hete összetörött miután a levegőben!! eltörött egyik légcsavar.

Óvakodjon mindenki a színes kínai légcsavaroktól...legalábbis hideg időben.

Graupner-E; APC-E ezekkel sosincs semmi gond!
    Csakhát az áruk!
    Bár Neked most megérte volna.

Miben maradt el?
    Minap rendeltem egy CRIUS AIO PRO V2.0-t nagyon kíváncsi vagyok... és várom is.

Szia!

&quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    1.286

Szia!

&#201;n is eredeti vez&#233;rlőt haszn&#225;lok (APM 2.5) &#233;s meg vagyok vele el&#233;gedve, b&#225;r nyomon k&#246;vetem a b&#233;ta verzi&#243;j&#250; 2.9 FW-t &#233;s folyamatosan br&#243;b&#225;lgatom hogyan viselkedik.
    R&#233;gebben kis&#233;rleteztem a MegaPirat-tal is egy m&#225;sfajta vez&#233;rlőn de az messze elmaradt az APM2.5 &#233;s az eredeti FW m&#246;g&#246;tt.

Melyik vez&#233;rlőt &#233;s FW haszn&#225;lod most?
    Val&#243;ban hasznos lenne egy r&#233;szletes le&#237;r&#225;s, ami val&#243;s k&#252;l&#246;nbs&#233;geken nyugszik (pl. nem csak annyi hogy jobban lebeg, hanem hogy mondjuk megegyező PID &#233;rt&#233;kek mellett kisebb a gerjed&#233;s &#233;rz&#233;kenys&#233;g, stb...). Illetve hogy azonos PID be&#225;ll&#237;t&#225;sokat, azonos modellt haszn&#225;lt&#225;l-e vagy sem.
    Ellenkező esetben elk&#233;pzelhető hogy p&#233;ld&#225;ul a saj&#225;t egy&#233;ni fejlőd&#233;sed okozta v&#225;ltoz&#225;sok (pl. egyre jobban be tudod &#225;ll&#237;tani a PID-ket, rez&#233;gsmentes&#237;teni a v&#225;zat, stb.) miatt &#233;rezheted &#250;gy hogy a kor&#225;bbi vez&#233;rlők gyeng&#233;bben teljes&#237;tettek.

Amit le&#237;rt&#225;l m&#225;r csak az&#233;rt is &#233;rdekes, mert pl. a haszn&#225;lt szenzorok t&#237;pusa megegyezik pl. a Crius AIO PRO-val, az egyetlen l&#233;nyeges k&#252;l&#246;nbs&#233;g hogy az eredeti panelen minden SPI buszon van hajtva &#233;s nem i2c-n. K&#233;rd&#233;s hogy a kommunik&#225;ci&#243;s csatorna megv&#225;ltoztat&#225;sa pl. befoly&#225;solhatja-e &#233;rz&#233;kelhetően a ciklusidőt vagy adatkiolvas&#225;st...
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Senior Member OBi_ logója
    Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    917

Idézet nhadrian eredeti hozzászólása
    Amit leírtál már csak azért is érdekes, mert pl. a használt szenzorok típusa megegyezik pl. a Crius AIO PRO-val, az egyetlen lényeges különbség hogy az eredeti panelen minden SPI buszon van hajtva és nem i2c-n. Kérdés hogy a kommunikációs csatorna megváltoztatása pl. befolyásolhatja-e érzékelhetően a ciklusidőt vagy adatkiolvasást...
    Biztosan van különbség csak menyi? Kérdés, vajon menyi CPU órajelre van szükség, hogy az adatokat kinyerje az eszközből? Mekkora a kommunikációs sebesség. Mekkora a proci hw támogatottsága az adott felülethez. A CPU-nak számit e egyáltalán, hogy mekkora a különbség, vagy van elég idő tartaléka, és esetleg, kevesebbet tartózkodik várakozó ciklusban. Mert ekkor kívülről, látcatra egyformák. De ehhez progiját kellene, nagyon ismerni.
    I-I-
    //-/ X multikopter, Y multikopter, Hitec Aurora 9

Senior Member
    Hozzászólás
    1.286

Idézet OBi_ eredeti hozzászólása
    Idézet nhadrian eredeti hozzászólása
    Amit leírtál már csak azért is érdekes, mert pl. a használt szenzorok típusa megegyezik pl. a Crius AIO PRO-val, az egyetlen lényeges különbség hogy az eredeti panelen minden SPI buszon van hajtva és nem i2c-n. Kérdés hogy a kommunikációs csatorna megváltoztatása pl. befolyásolhatja-e érzékelhetően a ciklusidőt vagy adatkiolvasást...
    Biztosan van különbség csak menyi? Kérdés, vajon menyi CPU órajelre van szükség, hogy az adatokat kinyerje az eszközből? Mekkora a kommunikációs sebesség. Mekkora a proci hw támogatottsága az adott felülethez. A CPU-nak számit e egyáltalán, hogy mekkora a különbség, vagy van elég idő tartaléka, és esetleg, kevesebbet tartózkodik várakozó ciklusban. Mert ekkor kívülről, látcatra egyformák. De ehhez progiját kellene, nagyon ismerni.
    ... és az SPI/i2c buszok esetleges sebesség/várakozásbeli különbségeit...

Azt ne felejtsük el hogy a megapirate kódban és az arducopter kódban csak a szenzorok elérése/kiolvasása folyik más csatornán, a nyers szenzor adatok feldolgozása és a számolások már ugyanazon a kódon futnak, ugyanolyan prociban....

(különbésg lehet még esetleg az hogy más a szenzorok válaszideje i2c/SPI buszon. de ehhez meg a szenzorok adatlapját kellene alaposan átrágni)
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Oldal: 1 / 268 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •