Oldal: 101 / 275 ElsőElső ... 5191979899100101102103104105111151201 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.001 - 1.010 (2743) összesen

Téma: ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Senior Member
    Hozzászólás
    678

Re:ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Idézet feket663 eredeti hozzászólása
    mentsd el az eepromba is.
    Kösz, persze, hogy elmentettem.

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140

Én ez alapján szoktam konfigurálni a gps-eket, még soha semmi baj nem volt vele, 10-15 másodperc alatt talál jelet, és tart, mint a hajlakk a szélben:

http://copter.ardupilot.com/wiki/common-ublox-gps/

Senior Member
    Hozzászólás
    678

Molex 1.25mm 8Pin cable 100mm
    Ilyen kábelt hol lehet beszerezni?Ehhez:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...2560_V2_0.html

Senior Member
    Hozzászólás
    171

Idézet Gogo eredeti hozzászólása
    Molex 1.25mm 8Pin cable 100mm
    Ilyen kábelt hol lehet beszerezni?Ehhez:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...2560_V2_0.html
    Ebay de én csak 100db os kiszerelésben láttam még.. van 2db ilyenem hozzá kb 2cm vezetékkel ha kell Írj PÜ-t.
    Aurora 9, align t-rex500, oktokopter 1200, repülőgépek, smd és kisméretű alkatrészek forrasztás.

Senior Member bOOmslang logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.193

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
    Adott egy 450-es quad. Crius v1 vezérlővel és MegapirateNg Add-Ons kóddal. Egész szépen repül, fordulókban is stabil. A probléma a függőleges süllyedésnél van. Irtózatos billegésbe kezd ha elveszem a gázt. Haladás közbeni süllyedésnél kevésbé csinálja, de akkor is érezni hogy nem stimmel valami. Tudom hogy ilyenkor a saját turbulenciájába ereszkedik, de ugyanez a setup MultiWii-vel nem produkálta ezt.
    Esetleg tudtok adni valami ötletet melyik paraméterrel próbáljak javítani a helyzeten?

üdv.: Szabi
    Sbach 342 - DLE30 | Heinrich Stork I | Stratair Ultegra F3K | Mimi2.0 | Fliton AJ Extra330 | YodaMaster 3D | QAV-R FPV | WingWing Z84 FPV | E-Flite Piper L-4 Grasshopper

"Nembaaaj, majd kitrimmeljük!"

Junior Member
    Hozzászólás
    26

Sziasztok!

Egy quadhoz szeretnék használni APM 2.6 compatible vezérlőt, sok-sok olvasgatás után ez volt a legszimpibb vezérlő számomra. Viszont kicsit zavarban vagyok a sokféle változattal kapcsolatban, ezért segítséget szeretnék kérni, hogy melyik a legjobb árú hw, amivel ugyanakkor a legkevesebb szívás van. Az eredetit megtaláltam, aztán megtaláltam a HKpilot mega 2.7-et, amit már vállalhatónak tartok anyagilag, aztán a itt a fórumban láttam a goodluckbuy.com-os sokadik klónt, aminek még barátibb az ára, ezután pedig ránéztem az ebayre is, és mostmár teljesen zavarban vagyok, hogy pontosan hol és mit tegyek a kosárba Elsődleges szempont a vérnyomásom optimális értéken tartása a vezérlő beépítése, konfigurálása és használata közben, másodlagos, de szintén fontos szempont pedig a zsebbe nyúlás mértéke

Szóval ezen paramétereket figyelembe véve jöhetne tipp, hogy mi mostanság az ajánlott APM vas, illetve hogy pontosan hol érdemes beszerezni.

Előre is nagyon köszönöm!

Member
    Hely
    Gyál
    Hozzászólás
    84

Szia,

Ez az én tapasztalatom, de tuti mindenkinek más és más. A végén úgyis te döntesz
    Az első a HK2.5 volt. Tökéletesen repült, minden a helyén, akkor nem volt még hozzá náluk "case". 75$-ért vettem akkor. Majd egy pocsolyába landolásnál (nem láttam, hogy ott van a földúton), némileg elszállt, de addig tette a dolgát. Jött az ebay, mert láttam, hogy vannak már jobb áron.
    Rendelés (APM2.5.2 azt hiszem 51$ volt)), megjön (2 hét), nem jó. A gyro része nem működött. Reklamál, majd mivel a visszaküldés elég drága, megegyeztünk, hogy félárba ad egy 2.6-ost GPS-el.. A lelkére kötöttem, hogy dugja rá a PC-re, és csak mozdítsa meg 1 pillanatra. Nem tette meg, mert ha megtette volna, akkor látta volna, hogy a status led (arm led piros) nem működik. Megjött (2,5 hét) tökéletesen működik (az arm led nem világit (piros), de külső leddel megoldottam, és minden paraméterében tökéletes. Azóta is repül, és teszi a dolgát (azt hiszem 62$ volt teli árba, de a felét fizettem).

Közben rendeltem egyet az aliexpress-ről (HK-nál nem volt még mindig). Megjött (9 nap!!!). Tökéletesen működik (APM2.6). GPS + APM + power modul. Ez drágább volt valamivel, de már azon gondolkodtam, hogy ha drágább, akkor lehet jobb minőség is, és nem bíztam abban, hogy amit küld az jól fog működni.
    Tehát bárhonnan lehet jót rendelni, jó áron. Szívem szerint a 3dr-es eredetit vettem volna meg, de hát ugye minden az Anyegin múlik....

Nem tudom a HK-nál hogy működik a garancia érvényesítés, de lehet onnan vennék ha most vennék, persze, az aktuális a zsebbe nyúlás, azaz hogy vagyok elengedve, nálam is számítana.

Idézet Lasrach eredeti hozzászólása
    Sziasztok!

Egy quadhoz szeretnék használni APM 2.6 compatible vezérlőt, sok-sok olvasgatás után ez volt a legszimpibb vezérlő számomra. Viszont kicsit zavarban vagyok a sokféle változattal kapcsolatban, ezért segítséget szeretnék kérni, hogy melyik a legjobb árú hw, amivel ugyanakkor a legkevesebb szívás van. Az eredetit megtaláltam, aztán megtaláltam a HKpilot mega 2.7-et, amit már vállalhatónak tartok anyagilag, aztán a itt a fórumban láttam a goodluckbuy.com-os sokadik klónt, aminek még barátibb az ára, ezután pedig ránéztem az ebayre is, és mostmár teljesen zavarban vagyok, hogy pontosan hol és mit tegyek a kosárba Elsődleges szempont a vérnyomásom optimális értéken tartása a vezérlő beépítése, konfigurálása és használata közben, másodlagos, de szintén fontos szempont pedig a zsebbe nyúlás mértéke

Szóval ezen paramétereket figyelembe véve jöhetne tipp, hogy mi mostanság az ajánlott APM vas, illetve hogy pontosan hol érdemes beszerezni.

Előre is nagyon köszönöm!
    Te, már ne is haragudj de hol voltál mikor az észt osztották? <br />-Hát szerintem a kajás sorban

Junior Member
    Hozzászólás
    26

Idézet Neti(s) eredeti hozzászólása
    Ez az én tapasztalatom, de tuti mindenkinek más és más. A végén úgyis te döntesz
    Köszönöm a részletes tájékoztatást! Egyre inkább arra hajlok, hogy rendelek ebayről valami olcsót, amin a képek alapján szépek a forrasztások, meg a panel, aztán jónapot Legrosszabb esetben rendelek mégegyet... Vannak nagyon szép feedbackes sellerek akik a HK ár (ami eleve jóval olcsóbb mint az eredeti) kevesebb mint feléért adják a cuccot, szóval van játéktér anyagilag bőven. Egyébként sokat foglalkozok Arduinoval (nem modellezés kapcsán), meg egyéb elektronikákkal, vezérléstechnikákkal, szóval nem esek kétségbe ha netán javítani kell a panelt.

Igazából főképp attól tartottam, hogy olyan szintű gányolásokat is csinálnak a kínaiak, ami miatt kompatibilitási problémák lehetnek a Mission Plannerrel, vagy egyéb szoftverrel. De akkor ez a 2.6-os klónoknál jól értem hogy kizárt, illetve kicsi az esélye?

Member
    Hely
    Gyál
    Hozzászólás
    84

Nekem kompatibilitási problémáim nem voltak. Ahogy elindítom a Plannert, frissít, stb..
    GPS-t ne felejts el hozzá venni, olyat amiben van iránytű, vagy külön iránytűt, mert a 2.6-ban nincs már benne.

Üdv:
    Neti

Idézet Lasrach eredeti hozzászólása
    Igazából főképp attól tartottam, hogy olyan szintű gányolásokat is csinálnak a kínaiak, ami miatt kompatibilitási problémák lehetnek a Mission Plannerrel, vagy egyéb szoftverrel. De akkor ez a 2.6-os klónoknál jól értem hogy kizárt, illetve kicsi az esélye?
    Te, már ne is haragudj de hol voltál mikor az észt osztották? <br />-Hát szerintem a kajás sorban

Junior Member
    Hozzászólás
    26

Idézet Neti(s) eredeti hozzászólása
    Nekem kompatibilitási problémáim nem voltak. Ahogy elindítom a Plannert, frissít, stb..
    GPS-t ne felejts el hozzá venni, olyat amiben van iránytű, vagy külön iránytűt, mert a 2.6-ban nincs már benne.
    Huh, köszi, ezt az iránytű dolgot nem tudtam. Akartam hozzá valami normálisabb (SAW filteres) GPS-t, de akkor eleve olyanokat nézek amikben van iránytű is.

Oldal: 101 / 275 ElsőElső ... 5191979899100101102103104105111151201 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva