Oldal: 11 / 275 ElsőElső ... 7891011121314152161111 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (2743) összesen

Téma: ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Senior Member
    Hozzászólás
    171

Re:ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

felraktam a MegaPiratNG 2.8 R3 as firmwaret. az lenne a kérdésem hogy pontosan hogyan kell kalibrálni?
    a csatlakozók
    A8- ROLL
    A9- THROTTLE
    A10- PITCH
    A11- YAW
    A12- AUX1
    A13- AUX2
    össze vannak dugdosva.. a mission planner nem reagál ha mozgatom a táv karjait (azok a csíkok ;D végig szürkék)
    hol rontottam el?
    Aurora 9, align t-rex500, oktokopter 1200, repülőgépek, smd és kisméretű alkatrészek forrasztás.

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140

Idézet djzomy eredeti hozzászólása
    felraktam a MegaPiratNG 2.8 R3 as firmwaret. az lenne a kérdésem hogy pontosan hogyan kell kalibrálni?
    a csatlakozók
    A8- ROLL
    A9- THROTTLE
    A10- PITCH
    A11- YAW
    A12- AUX1
    A13- AUX2
    össze vannak dugdosva.. a mission planner nem reagál ha mozgatom a táv karjait (azok a csíkok ;D végig szürkék)
    hol rontottam el?
    Connect gombra rákattintottál?

Senior Member
    Hozzászólás
    171

A telemetria kommunikál a boardal... a távirányító vevő is tuti, egy szervót kötöttem rá és mozgott. A board viszont nem látja a vevőből érkező jeleket.
    Aurora 9, align t-rex500, oktokopter 1200, repülőgépek, smd és kisméretű alkatrészek forrasztás.

Member
    Hozzászólás
    34

Idézet jomunkasember eredeti hozzászólása
    Én is gondoltam erre, de inkább fosok attól, hogy összekeverem a sok kapcsolót
    és letettem róla. Sőt, nagyon tervben van, hogy leddel levillogja folyamatosan, hogy milyen módban van. (ezt most a telefon bemondja, ha épp a bt látja a gépet)

Menet közben ritkán van szükségem több módra, ha meg igen, akkor a blútót modullal
    átállítom a földön a telóval.

Nekem a 6 repülési mód az 5.csatornára mixelt két kapcsolóval van megoldva az egyik két a másik három állású kapcsoló gondosan beállított mixekkel, nem kell ettől fosni csak meg kell szokni!
    Ha tudnád használni a többi repülési módot egy vagy két kattintással a távon tuti használnád is nem a BT-tal szenvednél, (én is ugyan így jártam).

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140

A telemetria kommunikál a boardal... a távirányító vevő is tuti, egy szervót kötöttem rá és mozgott. A board viszont nem látja a vevőből érkező jeleket.
    Más ötletem nincs. Jól van bekötve a vevőből kijövő kábel?

Senior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    1.057

a csatlakozók
    A8- ROLL
    A9- THROTTLE
    A10- PITCH
    A11- YAW
    A12- AUX1
    A13- AUX2
    hol rontottam el?
    A PID értékeket letölti a boardról a Mission planner? A szenzoradatokat látod?
    A kapcsolat létrejön egyáltalaán?

Senior Member
    Hozzászólás
    171

a műhorizont nem mozog ha mozgatom a gépet. a PID értékeket látom.

Sziasztok! Építettem egy tilt/roll kameramozgató szerkezetet a quadomra, GoPro kamerához. Működik rendesen, csak annyi gondom van vele, hogy a gyorsabb mozdításoknál kicsit lassú, le vannak maradva a szervók. Ez ezzel a vezérlővel normális? Vagy lehet valahogy gyorsítani rajta? Gondolok olyanra, hogy Kamera Gimbal PID beállítások, vagy servo frissítési sebesség. A config: Crius AIOP és MPNG.

Senior Member
    Hozzászólás
    200

Idézet Panhard eredeti hozzászólása
    Sziasztok! Építettem egy tilt/roll kameramozgató szerkezetet a quadomra, GoPro kamerához. Működik rendesen, csak annyi gondom van vele, hogy a gyorsabb mozdításoknál kicsit lassú, le vannak maradva a szervók. Ez ezzel a vezérlővel normális? Vagy lehet valahogy gyorsítani rajta? Gondolok olyanra, hogy Kamera Gimbal PID beállítások, vagy servo frissítési sebesség. A config: Crius AIOP és MPNG.
    Ha minden igaz akkor a rate roll értékeket veszi alapul.
    Hexacopter, 720mm, Crius AIO pro MegapirateNG 2.7R4

Idézet bkis76 eredeti hozzászólása
    Idézet Panhard eredeti hozzászólása
    Ha minden igaz akkor a rate roll értékeket veszi alapul.
    Értem. Akkor majd holnap kipróbálom, hogy módosítom azokat az értékeket.

Oldal: 11 / 275 ElsőElső ... 7891011121314152161111 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva